Латино танците на мойта щерка :)

  • 3 353
  • 11
Аз малко закъснях с тази тема, но все още си чакам да ми рипнат видеото Simple Smile, може и да го дочакам Simple Smile

Тази година в градината децата тренираха латино танци. На 27ми Май по случай завършване на учебната година за танците треньорите организираха гала вечер в зала "Христо Ботев" в Студентски град. Раздадоха покани, раздадоха костюми (но само за момиченцата).

Подготовката започна два дена по-рано с мерене на костюма в къщи Simple Smile и показване на танци Simple Smile

Уговорката за 27ми беше "взимате децата от градината и до 17:30 ги водите в залата". Хубаво. Дияна ентусизирана, даже надъхва едно момченце от групата, което не иска и да чуе за танците - "Аз пък ще танцувам". Намятахме се по коли, таксита и хоп в залата. И се почна едно чакане във фоайето. А градините бяха само 9 Simple Smile Тича една учителка и вика "38ма сме тук". Хоп-троп натам. Децата тичат и лудуват, чакат. Моята реши, че ще хапне (нали все гладни излизат от градината), но директорката отсече "прибирайте кроасана, влизаме", Дияна пък мрънка "гадна съммм". Разгеле разбрахме се. Влизаме в залата някъде към 18 и нещо.

Дансинга обиколен с въжета, украсен с балони, красота. И застава една девойка и започва по микрофона "така ... настаняване на децата". Родителите са от едната страна на залата, децата от другата. Ама как се настаняват 9 градини. И тук чакане. А и багаж доста. Торба, раница, чадъри ... (нали беше малко дъждовно) ... И децата малко се поизнервиха, нали наште бяха зайците (демек 1ва група). Моята красавица като наду гайдата "мамо не искам да танцувам" и едни ред сълзи, ред сополи. Успях аз да си освободя една от ръцете (метнах една торба на един татко от групата) и хванах отрочето за ръчичка. Ама то реве та се къса и не иска и да чуе за танци.

Гледам аз редовете за децата. Най-горе се кипрят два реда с надпис "38". Ужас, пак ще ги настанят последни. А една суматоха - деца, родители, учители. По едно време дойде и реда на нашата градина. Водя си аз ревящото дете към ППто (пропускателен пункт) - демек родителите до тук. Дияна не се дърпа, ама реве Simple Smile Поглежда ме баткото и казва "родителите до тук", но в този момент учителката на 2ра група заявява "ние сме учителките" и ме ръга с пръстче в кръста, демек не се обаждай. И каква стана тя. Аз - барабар с деца и учителки от другата страна. учителката на 2ра група ми казва "сядай там при децата, да не плаче твойта красавица". Е хубаво де, ама тя не се успокоява. По едно време престанах да бърша сълзички Simple Smile (но не за дълго)

Децата с удоволствие гледаха представянето на другите градини, пяха, пляскаха ...

Ама хич не им е лесно на тез учителки ... По-големите деца само питат "Госпожо, а ние кога сме?", а аз нон стоп отговарям "ох, милички, ние сме последни". И ето, че най-най-после дойде реда и на нашата градина. Дигаме, заедно с учителките, децата от местата им и като почна едно реване от страна на момиченцата от групата на Дияна. Е мойта поде байрака де. "Таняяяя, искам при мама", "и аз искамммм мамаааа", а сега де. Успокоих ги, избърсах очички и нослета ... и децата наредени. Ама мойта нали реве - едно мимиченце й отмъкна кавалера. В последствие рзбрах, че въпросният кавалер не искал да танцува, защото трябвало да танцува с Дияна. Смях. Simple Smile

Мъж ми застанал от другата страна на залата и снима с камера. Моята красавица мина на парада, на Пасо Добле, даже беше нахилена, но после като почнаха танците, като си лапна ръцете и край, рев. Треньорката я поде, танцуваха (нали ужким са по двойки), но май каката си танцуваше, а Дияна играеше ролята на пилона Simple Smile Успях обаче да я щракна Simple Smile

Свърши се и таз мъка. Децата се върнаха по местата си. Треньорите раздадоха списания и музикални ЦДта с песните, на които са танцували. няма да ви обяснявам колко загубени ЦДта имаше Simple Smile Слава богу нашата градина я пуснаха първа "те са най-далече".

Мъж ми се беше напушил, само хабял лента ... Simple Smile

Прибрахме се в квартала и седнахме да пийнем кафенце в блока. Дияна вече спокойна. Пуснахме диска в уредбата и тя даже ме учи на макарена Simple Smile

Емоция беше - за някои радостна, за други не чак толкова. А за мен изнерваща. Втори път не мисля да се правя на учителка Simple Smile

Може и да допълня темата ... като ми донесат видеото Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Браво! Страхотна е била, а и всички деца  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Голям купон е паднал Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Даааа, голяма лудница е било, но така е с деца. На учителките и аз им се чудя как издържат понякога...

На моята дъщеря концерта по танци добре че беше в градината, та пропуснахме емоциите по тичането, настаняването и чакането.

Но са толкова сладки пък...
Виж целия пост
# 3
Малеее, много сладка танцьорка си имаш! Пу-пу...  bouquet


Сиси ходи на модерни танци обаче открития урок накрая се провали заради варицела Close много ме е яд.
Завиждам ти, да знаеш! Party
Виж целия пост
# 4
 smile3501БРАВО smile3501 БРАВО smile3501
Направо ви завиждам за това,че сте в голям град,където се организират подобни мероприятия за децата WearyХаресвам си новото местожителство,но нехаресвам това,че тук децата са ощетени и лишени от подобни удоволствия!
 smile3506бих се цанила за свекърва,на това хубаво като пеперудка детенце,но нашия любовчия по-малък newsm12пък то знае ли човек newsm53
Да ви е жива и здрава дъщеричката  bouquet
Виж целия пост
# 5
Дидка не се знае знае ли се Simple Smile
и моя мъж е по-малък Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Много сладка тази Дияна, бе, пу, пу.
Сега хубавото си е хубаво, дори и да си пореве малко... Laughing
Виж целия пост
# 7
Тюююю, че е хубава! Пък като порасне, че си го върне тъпкано на "кавалерите"  Wink
Виж целия пост
# 8
И моята щерка - Виктория ходи на латиноамерикански танци в детска щкола" Зоки". Сега на 24 юли ще стане на 6 години. Започна да посещава танците през ноември 2004 година и тогава беше най-малката в групата, но може да се каже, че " повлече крак" , та сега сформираха отделна малка група от около 8 деца.
И нашето първо излизане на сцената си беше запомнящо.Костюм ушихме - блестящо боди, бюстие, накъдрена поличка - също като на големите каки. По това време моя фърфалак беше най-малкия в групата, обграждат го всички каки с голямо внимание. Запътваме се ние на първото представление - щерката в еуфория- щастие голямо. За публика сме поканили и баби, дядовци, семейни приятели - голяма тайфа с една дума. Обаче, нещеш ли проблем - представлението в  дискотека, а организаторите надуха музиката на максимум, те моите уши гърмят, мислите си не чувам, а малката като ревна, изплаши се от музиката - УЖАС!
Строяват се всички, подготвят се за начало, а моето съкровище в края на редицата танцува си то, върти дупе, ама с ръце си запушила ушите и сълзи като водопад се стичат по бузите й. Аз в чудо се видях, викам си край, ще се стресира детето и туку виж реши да се откаже от танците и да получи страх от сцената.
Каките обаче не я оставят и като дойде решителния момент да си танцува нейната програма с огромни усилия започна - отгоре сълзите й текат но на устата широка усмивка грейнала, ръцете махна от ушите и смело напред!!! Като започна да я аплодира цялата зала, явно още по-голяма смелост й вля, а аз голяма гордост изпитах тогава от детето!Успя да се мобилизира докрай! После свикна и стоя до края на организираната след програмата дискотека.
Съжалявам само, че нямам снимки, които да споделя с вас и аз да се похваля.
Виж целия пост
# 9
те мойте снимки малко не се виждат в момента, че местихме сървера ...
И аз мислех да я запиша допълнително на танци, на нея и харесват. Но Щни месец нямаха танци и не можах да взема телефона на организаторите. Септември месец ще се постарая да го намеря и да видим дали мойта буба ще иска да ходи.
Виж целия пост
# 10
хм.....и в нашата градина има таквоз чудо. Ние сме решили да я записваме на английски и плуване...щото май и двете са жизнено важни....ако я пратя и на танци...се чудя няма ли да и дойде в повече..............ама то ще си покаже ...Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Голяма красавица е! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия