летен вирус с повръщане..

  • 3 220
  • 8
здравейте майчета,първо да кажа ,че в целия град е плъзнал този ужасен вирус -аз го изкарах преди няколко дни и вчера хоп-и малката повърна.Водих при педи и тя ми изписа свещички и прахчета и каза  ако повърне пак тогава да и дам та от вчера сме на свещички  Sad споделете опит -за колко време минава и какво да не и давам да яде да не и се раздразни стомахчето пак
Виж целия пост
# 1
давай много течности,
а, за храната, лекарката не ви ли посъветва
Виж целия пост
# 2
За храна - сухарчета, обезсолено сирене, солети, обикновени бисквити. Вирусът отшумява за 2-3 дни, но се чувства голяма отпадналост. Аз като го карах, пих хомеопатични капки Вомитусхил /това лекарство го има и на свещички/ и против обезводняване ми бяха изписали 1 банка глюкоза. От нея пиех на всеки 15 мин. по 1 суп. лъжица.
Виж целия пост
# 3
На самото дете няма да му се яде.Но солетки и препечени филийки добре ще му се отразят.Давай много течности - по малко и често,ако трябва насила,може да му впръскваш със спринцовка (от тези на Нурофен или Панадол).Миналата година го изкарахме доста тежко този вирус.Малкия още нямаше годинка и се наложии инжекции да му бием...едва се оправи...Стискам палци да ви се размине леко!
Виж целия пост
# 4
Вируса минава бързо. Мойта дъщеря я държа един ден, но после се чувства изморена!
 Давай течности за да не се обезводни - вода, чай, солетки, сирене, картофено пюре или с една дума лека храна. Има едни свещички Вомакур, който също се препоръчват във този случай. Успех! Peace
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми го изкара за една нощ и половин ден. През това време повърна 14 пъти, но после беше добре - сякаш нищо не е било.

Аз го изкарах също за 1 ден, но без да повръщам. Само много ми се гадеше и не можех да стана от леглото. Няколко дни след това обаче все още се чувствам отпаднала и стомахът ми се бунтува от време на време...
Виж целия пост
# 6
Аз изкарах това чудо точно за 1 ден - повръщане, разтройство и Т. На следващия ден бях така, сякаш нищо не ми е имало.
Синът ми обаче беше 3-4 дни с разтройство. Давах му Ентерол и хидрасек. Знам, че много помага вода от варена кора на нар или оризова вода.
Гледам, че ти е малко детето - може да му даваш картоф варен на пюре, морков варен пюриран, сухар. Ако кърмиш, ще е много добре.
Виж целия пост
# 7
мерси за отговорите ,засега сме само на бисквити,но без млякото незнам как ще се справим-дано скоро отмине
Виж целия пост
# 8
Варен ориз също може. Варени картофи - също, но те могат да предизвикат газове.
И да остане само на бисквити пак не е страшно, млякото не е задължително. Дъщеря ми изобщо не иска мляко от едногодишна , пък си е съвсем добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия