Алергия към Нурофен

  • 16 310
  • 28
моля да споделите дали са имали децата ви алергия към нурофен, на каква възраст, как е установена и дали е предписвано лекарство срещу алергията
Виж целия пост
# 1
Към ибупрофен вероятно имаш предвид?  Thinking
Виж целия пост
# 2
това е основната съставка на нурофена, но може и другите компоненти да предизвикат алергична реакция. на мен просто ми каза педиатърката че е от нурофена и сега пие лекарство против това, само че е предположение което ме съмнява
Виж целия пост
# 3
От останалите съставки едва ли - те са поддържащи и не предизвикват алергии. На какво се дължи предположението? Каква реакция е направило детето и за какво приема Нурофен?
Виж целия пост
# 4
три дни висока температура, която изчезна с появата на обрив, който пък изчезна за 2-3 дни. сгеа пие лекарство за алергия заради обрива - 14 дни най-малко. детето ми за първи път боледува, на 1 г и 6м е
Виж целия пост
# 5
не е имало до сега алергия
Виж целия пост
# 6
Прати много поздрави на педиатъра си и го питай не е ли чувал за розеола... Това с алергията към нурофен вече направо се изтърка.
Виж целия пост
# 7
точно защото ми заприлича на шарка, после четах тук във форума за тази розеола и така ресхих да сабера повече информация как решават педиатрите че е арергия от нурофен
Виж целия пост
# 8
точно защото ми заприлича на шарка, после четах тук във форума за тази розеола и така ресхих да сабера повече информация как решават педиатрите че е арергия от нурофен

Щото е най- лесно да го "решат"- детето е било три дни с висока Т, ти си давала често нурофен, избива обрив- умозаключението е алергия.
Когато моята дъщеря изкара тази шарка, завеждащият инфекциозно отделение постави диагнозата бързо и каза, че много малко лекари умеят да работят коректно с тази диагноза. И само тук от форума се убедих точно в това- много алергични към нурофена деца, много нещо  Tired
Виж целия пост
# 9
нямаше да се впрягам толкова ако не ме карат да дажам противоалергентно лекарство 14 дни, а не смея самоинициативно да го спра
Виж целия пост
# 10
нямаше да се впрягам толкова ако не ме карат да дажам противоалергентно лекарство 14 дни, а не смея самоинициативно да го спра

За това нещо съвет не мога да ти дам. Лично аз бих спряла лекарството  Peace
Виж целия пост
# 11
Моят син направи алергия от нурофен-оток на лицето и обрив. Не е невъзможно както на някои им се струва. Освен от основната съставка може да се получи и от оцветител. Не се случи след първия прием, а след няколко, но съм абсолютно сигурна, че е от него, защото тогава беше с вирус и не беше пил други лекарства освен противотемпературни. От панадола не е,защото го е пил много пъти без проблем, но нурофен не трябва никога повече. Лицето му беше зачервено и белезникаво, а към гърдите червенината се разреждаше и се виждаше че е обрив.
Виж целия пост
# 12
а какво пиете за тази алергия,защото преди седмица ние също получихме такъв обрив след 4 дни висока температура и нурофен ,пихме 3 дни капки финестил още на втория нямаше нищо както се появи така и изчезна този обрив.Педиатърката ме предупреди още преди да се появи че може да се получи нещо такова след спадане на температурата.
Виж целия пост
# 13
...но съм абсолютно сигурна, че е от него, защото тогава беше с вирус...

Всъщност розеолата е вирус. И докато трае температурния период( 3-4 дни), обикновено децата не приемат никакви други лекарства.
Вижда се и наистина колко алергични към нурофена деца има...
Виж целия пост
# 14
Аз отдавна минах  и детската ,и юношеската възраст,но и аз след прием на Нурофен заприличах на болна от шарка.Дерматоложката бързо ме изпрати в Инфекциозна,там пък ми се накараха заради нея-писнало им било от грешни диагнози.Пих Зиртек и ми мина,но вече избягвам Нурофена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия