за ипотечния кредит!!????

  • 17 739
  • 260
Здравейте,

Искам да закупя жилище с кредит на 100%финансиране, но тъй като става въпрос за  немалка сума  около 70-80 000 Е се чудя, дали е сега е най-удачния момент,от една страна има известен застой на цените на жилищата, но от друга не знам какво може да се случи и със заплатата ми и с цените на жилищата в следващите години!Вноската ми няма да бъде никакък малка, но предпочитам да си изплащам собствено жилище+300лв отгоре вместо квартира. Вие какво бихте ме посъветвали???
Виж целия пост
# 1
Не бих се навила на подобно нещо.
Виж целия пост
# 2
... предпочитам да си изплащам собствено жилище+300лв отгоре вместо квартира ...

Ние купихме по тази причина. Защото след 3-4 г. наемът става по-висок от вноската и същата тази сума, че и отгоре, ще ги прибира хазаинът.

Сега плащаме 326 лв. на банката, а наемите на подобни апартаменти около нас тръгват от 550 лв. нагоре Crazy освен това, ако си плащам редовно, никой не може да ме изгони, защото така му е хрумнало ...

Виж целия пост
# 3
Не бих се навила на подобно нещо.

да поясня, няма на кой да разчитам да ми помогне поне с част от сумата , а и за в бъдеще не се очертава помощ от никъде, трябва ли цял живот да живея на квартира или в близките 10 год поне, ако вярвам , че цените на жилищата ще паднат
Виж целия пост
# 4
ами при мен по-първоначална информация вноската ми ще бъде от около 800-900лв на месец, квартирата ми в момента е 500, като си сложиш и сметки и плащам по 650лв всеки месец! Но пък в близките 5-10години със сигурност трябва да се лишиш от доста неща, ставаш роб на жилището си! Но за младите хора без собствено жилище и без родители имащи възможност да помогнат или богат мъжили жена Wink май ипотечниа кредит е единствения вариант!
Виж целия пост
# 5
Трябва да постъпиш както е правилно за теб! Аз имах предвид, че не бих се хванала на дългогодишен кредит, но това си е лично моето мнение. Ако за теб е ОК, действай.
Виж целия пост
# 6
Ако си абсолютно сигурна, че доходите ти ще са сигурни и високи, та да можеш да покриваш вноските през всичките тези, предполагам, сто години....... Според мен това е огромен риск, при положение че къзваш, че няма и кой да ти помогне и на кого да разчиташ. Моят мъж е теглил голям кредит преди няколко години, за да направи основен ремонт и обзавеждане на жилището, в което сега живеем. Няма да ти казвам в какво приключение се видяхме миналата година, когато иначе добрите му доходи спаднаха драстично поради това, че бизнеса му в един момент беше доста зле. Банката си иска вноските, а те не са малки, и хич не я интересува ти в какво положение си. Доколкото знам, ако не внесеш две подред, цялата сума става изискуема накуп и става страшно. Справихме се някак, но стреса е ужасен, а да не говорим, че може да си изгубиш и жилището, ако не дай Боже се случи нещо и не можеш да докараш тия пари, които са ти необходими. Не мога да ти дам съвет как да постъпиш, не ти знам финансовото състояние, нито възможности, ти сама ще прецениш. Само казвам, че трябва да имаш предвид значителния риск, който поемаш с такава стъпка и робуването години наред. Като се има предвид, че не са само вноските към банката...... има и сметки, данъци, режийни........ има още куп неща. Колко пари трябва да получава човек, та да посрещне спокойно тези разходи - не ми се мисли. Но, ти си знаеш най-добре. Мога само да ти пожелая успех! Peace
Виж целия пост
# 7
Ако си абсолютно сигурна, че доходите ти ще са сигурни и високи, та да можеш да покриваш вноските през всичките тези, предполагам, сто години....... Според мен това е огромен риск, при положение че къзваш, че няма и кой да ти помогне и на кого да разчиташ ...

При положение, че няма кой да й помага, наемът е по-рискован (той даже и срок няма Laughing) а като не може да си плати за месеца, излиза на улицата и е без 1 стотинка, а ако е с кредит - продава жилището, погасява кредита и с остатъка живее, като през това време си стъпва на краката ...
Виж целия пост
# 8
За мене плащането на наем е хвърляне на пари на вятъра. Ако имаш възможност за ипотечен кредит и възможност да го плащаш защо не. Друг е въпроса с кредитите в БГ. Съпругът ми изплаща кредит от една година и няма да ти казвам какво чудо видяхме. Днес му се обади едно момиче, представи му се и го уведоми че е новата му кредитна инспекторка, старата била уволнена поради некоректно отношение към клиентите. Това добре, но нервите и стреса които ни причини тази жена няма кой да ни компенсира. За себе си знам, че клиент на българска банка повече няма да стана, но жилище ще си купувам също с кредит, защото 80-90 000 Е не бих могла да събера.
Виж целия пост
# 9
благодаря на всички за отговорите, но мен по-скоро ме интересува дали смятате, че в този момент е изгодно да се закупуват жилища, при положение, че цените са в застой,дали няма да почнат да им падат цените и в случая да се прецакам с големите вноски и с поевтинялото жилище??? Thinking Thinking
Виж целия пост
# 10
... цените са в застой ...

Кой те излъга? Sunglasses
Виж целия пост
# 11
Аз си мисля, че винаги такъв тип инвестиция носи риск.Аз лично имам собствено жилище и не мога да се поставя на твое място , но все пак си мисля , че ще се колебая дълго и не знам дали ще се съглася на 100 % финансиране
Виж целия пост
# 12
Ако съм поставена пред дилемата наем или заем, ще избера второто. Ясно е, че ще се плаща - без значение на кого. Ако е заем обаче, поне плащаш за нещо свое. Наемът са пари на вятъра. След години като се обърнеш, ще установиш, че цял живот си хранил някой, а на старини, когато наемите ще са непосилно високи за плащане, рискуваш да останеш на улицата.
След като можеш да плащаш наем, можеш да си позволиш и малко по-висока сума, но вече за вноска по кредит. Противното - невъзможността за каквото и да било плащане, означава, че ще живееш в някоя дупка или кола. Пари се намират и изкарват.
Виж целия пост
# 13
Аз не бих купила нищо, което трябва да изплащам 10 или 20 години. По-скоро бих си стояла без какъвто и да е имот, отколкото цял живот да заделям за 1 апартамент, това би ме потиснало трайно... Не искам да влизам в спор, просто наистина не бих могла да се зарадвам на нещо, което ще изплащам петилетки наред.

Виж целия пост
# 14
Tess, абсолютно си права, но когато няма къде да живее човек, избира по-евтиния вариант, не виждам защо да плащам всеки месец по 550 лв., щом има вариант за 230 лв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия