нещо люто..

  • 1 281
  • 11
тъй като съм пристрастена към лютото,бих искала да споделите с мен някоя и др рецепта и да обменим малко опит.  Praynig
Виж целия пост
# 1
е явно няма мн любители на лютото.аз ще ви напиша една от любимите си рецепти...

1 пиле
2 глави лук
букет пресни подправки (стебла магданоз, клонче мащерка, дафинов лист)
щипка сол
1/2 ч.л.люта  пипер
3-4 люти чушлета-стрити или нарязани надребно

За соса:
1/2 пакетче масло
2 - 3 с.л.брашно
1/2 л пилешки бульон
200 мл.течна сметана
3 белтъка, разбити
сокът от 1 лимон
Начин на приготвяне:   
слагаме всички продукти в тенджера със студена вода. изчакваме да заври и оставяме на котлона да къкри за около 1 час. Когато пилето омекне и месото почне да се къса го изваждаме и чакаме да истине. махаме кожата и костите.
слагаме бульона където се е варило пилето  отново на котлона,
и чакаме докато изври половината.

разтопяваме маслото в дълбок тиган.запържваме маслото
слагаме бульона и бъркайте, докато заври, след което изчакваме соса да изстине леко.
слагаме и др подправки и бъркаме добре, не без да завира. Ппоръсваме с люто пиперче. изчакваме да изстине малко и изливаме върху пилето.
може да се прави и с др вид месо.аможе и само соса да си направите.
Виж целия пост
# 2
чак пък рецепти за люто newsm78

то вече и шоколад с чили има... незнам какви рецепти очакваш.

иначе и ние ядем пикантно.
не ползвам само чили за да постигна силен вкус. ползвам и джиджифил, сечуански пипер, за салатите рукола

рецепти много.
ако питаш мен, във всяка манджа може да се сложи люто Peace
Виж целия пост
# 3
чак пък рецепти за люто newsm78

то вече и шоколад с чили има... незнам какви рецепти очакваш.

иначе и ние ядем пикантно.
не ползвам само чили за да постигна силен вкус. ползвам и джиджифил, сечуански пипер, за салатите рукола

рецепти много.
ако питаш мен, във всяка манджа може да се сложи люто Peace
абсолютно те подкрепям  Peace
Виж целия пост
# 4
Люто какво? Нещо, което се прибавя към ястие или люто ястие?  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Давам - "Дяволска манджа"

Люти чушлета се надупчват с вилица и се пържат в повечко олио, като отвреме-навреме се натискат, за да си пуснат лютото в мазнинката, посоляват се. След това се хапват, като се топва хапчицата в олиото и сиренце. Това е оригиналната рецепта. Аз овкусявам с чесънче и копър или магданоз  Peace
Виж целия пост
# 6
Чили люто си готвим често, но побългарено - кайма запържена с лук и чесън, боб от консерва, че е по-лесно, люти чушки, домати, табаско в индустриални количества и подправки по желание. Може и добавки всякакви. Малко бяло вино за овкусяване.
Или люта паста с риба тон, демек макарони. Сосът се състои от сметана, риба тон, рачешки ролца, люти чушки и пресен лук, а, да, и топено-пушено сирене.
Виж целия пост
# 7
и ние сме любители на лютото, много, ама много люто.


най-хубавата ми люта манджа:

Нарязвам месце (по избор), на малки хапки, варя с малко водичка, като се изпари го запържвам в мазнина. Добавям лук, гъбки, морков и грах, нарязани на дребно люти чушки! Разреждам доматено пюре с вода (всичко на око). Вари се, не много дълго, около 40мин. Трябва да стане по-гъсто, като яхния, затова наблягам повече на зеленчуците.

И е мнгоо люто!  Peace
Виж целия пост
# 8
и ние сме любители на лютото, много, ама много люто.


най-хубавата ми люта манджа:

Нарязвам месце (по избор), на малки хапки, варя с малко водичка, като се изпари го запържвам в мазнина. Добавям лук, гъбки, морков и грах, нарязани на дребно люти чушки! Разреждам доматено пюре с вода (всичко на око). Вари се, не много дълго, около 40мин. Трябва да стане по-гъсто, като яхния, затова наблягам повече на зеленчуците.

И е мнгоо люто!  Peace
още сега се запретвам и я правя....
Виж целия пост
# 9
Миналата неделя бяхме на вилата и направих следната разядка ,по рецепта от друг форум на Весела;1 краставица нарязана на кубчета,1 глава чесън пресован,4 печени люти чушлета ,1 кафяна чаша оцет,олио,копър имагданоз,сол на вкус.Такъв апетит отваря ,чеееее
Виж целия пост
# 10
ето я моята любима разядка
Виж целия пост
# 11
Миналата неделя бяхме на вилата и направих следната разядка ,по рецепта от друг форум на Весела;1 краставица нарязана на кубчета,1 глава чесън пресован,4 печени люти чушлета ,1 кафяна чаша оцет,олио,копър имагданоз,сол на вкус.Такъв апетит отваря ,чеееее
и аз това го правя.даже баба ми прави такова с корнишони и го запечатва за зимата.и става супер.
а и наче като е с пресни краставици може малко сирене или извара да сложиш и пак става мн яко
 Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия