Въпрос за изправянето на коса

  • 3 564
  • 24
Здравейте!
Мля ви препоръчайте ми нещо хубаво за изправяне на коса, което да не я омазнява допълнително....Косата ми е чуплива,не е много къдрава.....Не мога да разбера защо понякога става супер гладка и права, а от скоро не мога хич да я наглася...Пробвам със сешоар( професионален) после минавам с преса....и докато я мина цялата и тя пак се е начупила отдолу.....и седи едно такова разхвърчано....
Разделям и на малки кичурчета , ама не става нещо..... newsm78
Виж целия пост
# 1
Ето това е много добро за изправяне http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=71&products_id=371
Виж целия пост
# 2
Hug Hug Hug
Никога не съм го виждала..... newsm78 Има ли го по магазините и къде ????Или просто ми е убягнало....Помня че имаше едно друго на Л'Ореал ама в розова опаковка....А каква му е цената?
Виж целия пост
# 3
Пробвай с вакса преди това да нанесеш по краищата, ама малко да не стане мазно или с кристали!  Peace
Виж целия пост
# 4
Hug Hug Hug
Никога не съм го виждала..... newsm78 Има ли го по магазините и къде ????Или просто ми е убягнало....Помня че имаше едно друго на Л'Ореал ама в розова опаковка....А каква му е цената?

Кремчето е професионално и се продава във фризьорските салони,може и онлайн да си го поръчаш от http://zlatnaribka.com
Аз съм с къдрава коса и си слагам от него преди преса.Розовото Hot незнам какво си също го имам но ефектът на идеално права коса не може да се постигне с него.
Виж целия пост
# 5
Пробвай с вакса преди това да нанесеш по краищата, ама малко да не стане мазно или с кристали!  Peace
Точно от кристалите ми става мазна за нула време....иначе добре предпазват...ама  Rolling Eyes Слагам малко и в краищата ....ама като мина с четката и то май се разнася....
coke2k мерси за разяснението.....ще взема да го пробвам май.....  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз не мога да си изправя добре косата, когато косата ми се е изтощила и има нужда от освежаване на крайчетата.  Peace Иначе преди изправяне слагам само крем за подхранване на краищата на влажна коса (по-добре ми подхранва от всички кристали- Фито 9 изполвам), после термо протектор спрей и изправям.
Виж целия пост
# 7
Аз не мога да си изправя добре косата, когато косата ми се е изтощила и има нужда от освежаване на крайчетата.  Peace
И аз мисля,че на авторката косата се е изтощила,щом преди е била гладка и податлива на обработка,а в последствие е започнала да хвърчи навсякъде  Peace
Иначе кристалите не омазняват,когато се слага съвсем малко.Но не предпазват косата,слагат се след като вече е изправена(ако по принцип се изправя с преса или сешоар).
Другият продукт на Лореал,който не е професионален,а е за изправяне се казва Loreal Hot Liss и е около 7лв.Не съм ползвала нито този,нито този от линка даден по-горен.Най-вероятно вторият е по-добър,но най-важното е косата да си върне предишното състояние,за да изглежда добре-чрез подходящите продукти и маски,както и подстригване на връхчетата.
Виж целия пост
# 8
Подстригах се преди седмица.....махнах около 5 см от краищата ..... Rolling Eyes Едва ли е от това...В смисъл,че несъмнено изтощената коса се изправя по-безуспешно.....но при мен не е този случай.  newsm78
Виж целия пост
# 9
Аз съм фризьорка и ще ви кажа мнението си.Само подрязване на краищата не е достатъчно.След дълго третиране на косата и то в домашни условия и особено с професионален сешоар, се поврежда горния слой,така наречения кутикул.Ако косата ви се разгледа под микроскоп тя ще е с разкъсвания по цялата дължина на косъма.В такъв случай косата става по суха и шуплива и се държи точно като вашата.Мерките които могат да се вземат най-елементарно,за известно време да се престане с изправянето и да се започне с лечение.Лореал предлагат много добри продукти,но аз ви съветвам да се обърнете за съвет към фризьор,който работи с тази марка.Той лично да погледне и докосне косата,да направи своята диагностика и да препоръча подходящо лечение.Освен Лореал има и други марки ,които предлагат терапевтични серии и те са на по достъпни цени,аз работя с Лакме и те имат разкошни ампули за възстановяване на дълбоко увредени коси.Има и други марки,но моля търсете ги в салоните и ги ползвайте след консултация с фризьор.Моите почитания за продуктите в магазините,но това е плод-зеленчук.Дано да съм била полезна.
Виж целия пост
# 10
Аз съм фризьорка и ще ви кажа мнението си.Само подрязване на краищата не е достатъчно.След дълго третиране на косата и то в домашни условия и особено с професионален сешоар, се поврежда горния слой,така наречения кутикул.Ако косата ви се разгледа под микроскоп тя ще е с разкъсвания по цялата дължина на косъма.В такъв случай косата става по суха и шуплива и се държи точно като вашата.Мерките които могат да се вземат най-елементарно,за известно време да се престане с изправянето и да се започне с лечение.Лореал предлагат много добри продукти,но аз ви съветвам да се обърнете за съвет към фризьор,който работи с тази марка.Той лично да погледне и докосне косата,да направи своята диагностика и да препоръча подходящо лечение.Освен Лореал има и други марки ,които предлагат терапевтични серии и те са на по достъпни цени,аз работя с Лакме и те имат разкошни ампули за възстановяване на дълбоко увредени коси.Има и други марки,но моля търсете ги в салоните и ги ползвайте след консултация с фризьор.Моите почитания за продуктите в магазините,но това е плод-зеленчук.Дано да съм била полезна.

в този ред на мисли, какво ще кажеш за медицинската козметика - Фито, Фитовал и пр. newsm78
Виж целия пост
# 11

[/quote]
в този ред на мисли, какво ще кажеш за медицинската козметика - Фито, Фитовал и пр. newsm78
[/quote]Нямам мнение.Не познавам всички марки,които са на пазара.
Виж целия пост
# 12
Ох да бяха всички фризьори толкова отзивчиви щеше да е перфектно!  Confused Аз ли нямам късмет незнам.....но все попадам на едниииии.....не мога да си избера добър фризьор...А какви точно продукти да търся на Л'Ореал???
Благодаря за съветите!  Hug
Виж целия пост
# 13
аз ви писах,че трябва да поискате съвет от фризьор,който работи с марката.Те най добре знаят какво ще помогне.Аз работя с лакме и алфа парф.От лакме има разкошни продукти ,серията се казва текния ,а самите шампоан,маска и балсам са дийп кер.Доста салони в България работят с тази марка и много колеги продават в салоните си.Аз дори продавам в литрови опаковки.За по сериозно лечение може да се ползва терапевтичната серия на лакме - катерапи,продуктите са по скъпи и са само в малки опаковки,но повярвайте ми имат магически ефект,заслужават си парите.Най достъпното и просто нещо за което мога да се сетя е да правите загряаща маска с бадемово масло,има го навсякъде по аптеките.Това е много просто,навляжнявате с вода и нанасяте маслото по дължините на косата,след това слагате шапка за баня и леко загрейте със сешоара.След 15-20 мин.измийте с шампоан,балсам или маска и изплакнете.Може да си направите микс от масла.Правете това в продължение на един месец,преди всяко миене на главата,после е достатъчно един път в месеца.Към маската може да добавите  и витамин А и В,няма да навреди.Сигурна съм,че това ще помогне и след като възстановите косата винаги преди преса или сешоар използвайте спрейове за термо защита, това е много по-ефикасно от кристалите защото се впръска  по дължините и защитава косата по цялата дължина
Виж целия пост
# 14
Благодаря за изчерпателния отговор!
И един последен въпрос...бадемовото масло няма ли да ми омазни много косата??? newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия