Въпрос отново за алергиите!

  • 1 007
  • 3
Здравейте д-р Слънчева!
Тъй като вече побрах доста информация относто атопичен дерматит и алергии и се обърках тотално, реших да ви пиша, дано вие да ми помогнете!
Проблемът е следния: дъщеря ми е с констатиран от дерматолог атопичен дерматит от 4-5 месечна възраст, проведохме й лечение, хипоалергенно мляко, козметика на La Rosche и т.н. всичко минаваше за известен период от време. Тя е вече на почти 1год, и 3 месеца и сега нещата започват се влошават. Преди имаше пъпчици и лишеи на няколко места по тялото, а сега целият й гръб е като "шкурка", със ситни дори и незабелижими пъпчици, днес й излезнаха около шията и врата. Заведох я на лекар, оказа се че се касае за алергия /но не само външна а и вътрешна/. попитах за изследване за алергии но ми казаха че е твърде малка все още. разговарях с още няколко лекари по този въпрос и всеки беше на различно мнение - едни казваха че трябва да се изследва за да се разбере от какво е алергията, а други - Не!
Е наистина вече незнам какво да правя. Когато я ограничавах от храни като шоколад или други алергени, отново се обриваше цялата! Нямаме животно във вкъщи което евентуално би бил причинителя. Моля ви кажете ми има ли смисъл да я подлагам на кръвно изследване за алергии, да й давам куп лекарства и евентуално къде трябва да я заведа за да реша проблема.Много ви благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
И още един въпрос: вярно ли е че при отглеждане на домашен любимец вкъщи /например куче/ детето преодолява по-бързо алергиите или изобщо че се появяват по-рядко и детето си изгражда имунитет към тях?
P.S. Засега нямаме домашен любимец но ако това може да бъде вид решение на проблема, няма изобщо да се замисля Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Здравейте отново!
Надявам се да получа отговор на въпросите ми защото наистина много ме интересува как трябва да процедирам!
Виж целия пост
# 3
Добре е да се консултирате с детски алерголог- в София д-р Мустаков.
Докато се консултирате можете да започнете да ползвате медицинска козметика за алергия- Крем или лусион Ексомега-може да се маже цялото тяло, не е кортизонов крем. и да давате поне 10 дни Ериус сиропче (противоалергично за алергии по кожата) по 3 мл. сутрин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия