Какви алергични реакции може да предизвика една боя за коса?

  • 2 705
  • 11
Здравейте момичета!
Миналата  седмица си купих тази  боя на Лореал :



4-5 дена , след като се боядисах, се събудих с почервеняло и издуто око. Ама много странно беше..., много ме болеше, а долният клепач беше много подут. Мина ми след 3 дена (тъкмо се бях навила да отида на лекар).
Боята няма как да е фалшива, тук фалшиви стоки няма.
Та сега се чудя дали съм получила алергична реакция  или е съвпадение , и ако алергична реакция , защо се прояви след около 4 дни  newsm78
Боята много ми хареса, но не знам дали пак да си я купя, защото ме е страх.

 Ако на някоя от вас и се е случвало нещо подобно, нека сподели   bouquet
Виж целия пост
# 1
За първи път ли се боядисваш или точно тази боя ползваш за първи път?Проявявала ли си досега алергични реакции?Не изключвай варианта и да те е ухапало нещо,случва се понякога.Знам че сигурно ще ти е трудно да се добереш до специалист и може да чакаш и месеци,но най добре е да си направиш консултация с алерголог.Аз съм имала подобни подувания в детството ми и при мен се оказа алергия.Дано при теб не е.Виж и другите момичета какво ще те посъветват като се включат в темата.
Виж целия пост
# 2
Боядисвала съм се с много и различни бои , но с  тази се боядисвам за първи път ( не знам дали е нова). До сега нищо подобно не ми се е случвло, но сега ме е страх да си купя същата  Confused
Аз си мислех, че алергичните реакции (особено към бои), се проявяват след 24 часа  newsm78
Виж целия пост
# 3

Аз си мислех, че алергичните реакции (особено към бои), се проявяват след 24 часа  newsm78

Да,обикновено е така.Затова се препоръчва,преди да се ползва  боя за коса,да се направи проба от вътрешната страна,на свивката на лактите и да се изчака едно денонощие.Сега ми идва наум,че това можеш да го направиш следващия път преди да се боядисаш със същата боя,а защо не и още утре,за твое успокоение.Така ще разбереш дали е от боята или е нещо друго.
Виж целия пост
# 4
Тестът за алергия за всяка боя е задължителен.Много от нас го пренебрегват,но не трябва.Чела съм за жени,които от години използват само една марка и в даден момент проявяват алергична реакция,а тя не е безобидна.
Виж целия пост
# 5
Не вярвам това да е от боята,щом е било само очлето ти.
Последните 2 пъти когато се боядисвах получих алергична реакция.
На сутринта след боядисването започна адски сърбеж по целия скалп,ужасен,умопомрачителен сърбеж.
Идеше ми да си сваля кожата.Чувствах как пулсира скалпа ми.Поду се и стана червено,дори там където само е било капнало.
Дори на места се стигна до кръв,заради чесането  #Crazy и пак не спираше сърбежа.
Само след студен душ се успокояваше ситуацията и то за има няма половин час.И така няколко дни.
Постепенно сърбежа,подуването и зачервяването утихната,ама що чудо видях  Crazy
Последно се боядисах с друга боя и като че ли бях забравила за предния път.Пак същата история  ooooh!
От тогава насам вече не се боядисвам. Rolling Eyes

Виж целия пост
# 6
Направи си тест за алергия с тази боя и ще видиш дали си алергична.Може да е просто съвпадение.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за отговорите, момичета   bouquet

Наистина би било добре да си направя тест, следващия път. Дано е било съвпадение  Praynig
Ако знаете само как изглеждах с това подуто око  ooooh! Все едно съм била на война.
Виж целия пост
# 8
Аз такова подуто око съм получава от някои хранителни продукти.

Точно като си бях в Бг. преди две години се събудих една сутрин с подуто око, все едно някой ме беше бил, дори клепачът беше слепнат. Не излизах два дни докато спадне и след седмица - отново. Тогава обаче идентифицирах храната, която ми причини алергията - беше майонеза.
После като погледнах какви Е-та, оцеветители, овкусители и консерванти бяха вътре.... ooooh!
Виж целия пост
# 9
Извинявам се,че разводнявам темата,но щом вече авторката получи отговор и настъвления,ми се иска и аз да задам въпроса си,вместо да отварям нова тема.След месец-два може би ще се боядисам,но искам да е в салон.Тогава как да си направя тест  newsm78 Мисля,че не мога без него,миналия път,когато получих алергична реакция нещата бяха много зле  ooooh! Между другото,получих я след 48 часа.
Виж целия пост
# 10
Lexи ,по добре го обсъди с фризьора си.Може би ще ти забърка малко боя за проба?
Виж целия пост
# 11
Извинявам се,че разводнявам темата,но щом вече авторката получи отговор и настъвления,ми се иска и аз да задам въпроса си,вместо да отварям нова тема.След месец-два може би ще се боядисам,но искам да е в салон.Тогава как да си направя тест  newsm78 Мисля,че не мога без него,миналия път,когато получих алергична реакция нещата бяха много зле  ooooh! Между другото,получих я след 48 часа.

Точно това си го мислех и аз  Naughty
При положение, че тестът за алергия е задължителен, защо във фризьорските салони никога не се прави  (поне на мен никога не са ми правили). Имало е случаи, когато цялата ми глава е била на дребни червени пъпки (тогава фризьорката ми работеше с  Wella ), и като влизах да се къпя много ме щипеше. Тогава и казах и тя започна да ме боядисва с бои, които аз си носех.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия