Най-тъпи и най-често задавани въпроси на интервю за работа

  • 45 212
  • 249
Вече стана задължително при подбор на кадри и кандидатстване за дадено място интервюто да се провежда от HR,често се оказва,че това са новоизлюпени вишистчета,които са се поразровили тук там в Гуглето и понякога се чувстваш неловко на неуместно зададен въпрос,който няма нищо общо с кандидатстването ти за работа от типа"На какво животно се оприличавате?"   Shocked:Дайте ни три примера, в които сте разбрали, че сте взели погрешно решение?"
Споделете си опита и да се посмеем Mr. Green
Ето и статия по темата
http://www.novavizia.com/585.html
Виж целия пост
# 1
Сещам се за един въпрос, който никога няма да забравя, зададен от един мастит работодател: "Бихте ли имали връзка с женен мъж?"  #Crazy #Crazy #Crazy Естествено аз отговорих, че не бих и си излязох, ама.....явно човечецът искаше съвсем незавоалирано да си ме попита и да разбере дали ще му се отвори парашутът... #2gunfire
Виж целия пост
# 2
Пиете ли червено вино?
Ако някой ви каже, че сте слаба в леглото ще се обидите ли?  Shocked
На тези двата съм отговаряла в тест.
Интересно би било и да се включваме и с тълкувания.. Wink
Виж целия пост
# 3
Друг безумен въпрос,който ми е задаван е бил следният:"Чувствате ли се,като предател след като искате да напуснете сегашната си работа?"
 Е аз да не съм омъжена за работата си
Или:
 трудно ми е да разбера въпроса "Защо искате да работите при нас"
Виж целия пост
# 4
Минзухар,до колкото съм запозната от аматъорските психотестове,които ни се прилагат,когато те питат какво е вашет хоби,ако кажеш,че обичаш да пътуваш това означавало,че бягаш от проблемите newsm78
Кои са Вашите положителни и отрицателни страни?
е доста подвеждащ, естествено няма хора без слаби страни, но не бива да посочват много отрицателни страни.
Виж целия пост
# 5
Най-тъпо според мен е "Мотивирайте се защо искате да сте на тази работа" зададено към чистачката например.
Виж целия пост
# 6

 трудно ми е да разбера въпроса "Защо искате да работите при нас"

А пък на този аз винаги съм искала да им отговоря искрено, като отговорът в повечето случаи би бил заради по-високата заплата естествено, ама нейсе....
Виж целия пост
# 7
Много е хитро ако ви попитат "Кажете ми поне един от вашите недостатъци" да отговорите "Амии... работохолик съм"  Grinning
Виж целия пост
# 8

 трудно ми е да разбера въпроса "Защо искате да работите при нас"

А пък на този аз винаги съм искала да им отговоря искрено, като отговорът в повечето случаи би бил заради по-високата заплата естествено, ама нейсе....
Естествено,че си я сменяме за повече пари,но на интервютата пари,е мръсна дума,само че и аз не съм доброволка Money
Виж целия пост
# 9
Ще дам няколко примера за некоректни въпроси:
Къде работи съпругът ти? /в превод: търсим жена с богат мъж, която да може да си позволи да работи за без пари/  Twisted Evil
Виж целия пост
# 10

Естествено,че си я сменяме за повече пари,но на интервютата пари,е мръсна дума,само че и аз не съм доброволка Money

Хич не е мръсна даже, просто не трябва да се подхваща в началото на интервюто, преди да си ги убедила какви чудеса си готова да направиш за тях.
Виж целия пост
# 11
  Може да добавим към тъпите въпроси и някои още по-тъпи изисквания.Например:"Търсят се камериерки и чистачки,моля снимка в цял ръст и автобиография!".Имаше наскоро такава тема.Фирма търси берачки на ягоди за Англия,снимка в цял ръст и възраст до 25 години!
Виж целия пост
# 12
Сетих се за още един малоумен въпрос: "Как бихте реагирали, ако непознат за вас мъж нахлуе в офиса на г-н ........./демек шефа/?" #Crazy Shocked #Crazy
Виж целия пост
# 13
Пускам няколко забиващи въпроси намерени в нета!
П.П. имайте в предвид,че повечето самозвани HR съвсем самодоволно възприемат този си ход като върха на самореализацията си.
http://uchebnika.com/archives/56
[
Виж целия пост
# 14
Преди около 10 години, тест в една, вече много известна хардуерна фирма Simple Smile
Какво е това мишка, клавиатура и т.н.
И след това част от теста явно за обща култура
"Коя е Деми Мур"  #Crazy
Това ме разби, станах и си излязох Simple Smile
 
Последният тест който попълвах, беше, за определяне на личността. Използвал се от американските пилоти, навремето.
На мен ми се видя пълна глупост, но се оказа че благодарение на него, са се спряли на мен.
Резултатите, до голяма степен покриваха това което съм.
Беше три колони, от които подчертаваш думи по определен критерий, и след това ти изкарва три страници описание що за човек си  #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия