Отново за околоплодните води

  • 677
  • 9
Знам , че тази тема се е дискутирала , но бих искала да я повторя  Simple Smile
Когато ти изтекът водите не почваш ли да раждаш или ще родиш  до 24часа , може ли да ти изтекът водите и да не родиш ?1?!?
Трябва ли да се притесняваш ако ти изтекът водите а не е почнал родовия процес ?
А дали със сигурност ще разбереш че са изтекли ?
Виж целия пост
# 1
Клео, кога ти е термина?
Виж целия пост
# 2
31 07 2005 Laughing
Виж целия пост
# 3
Ако ти изтекат водите тичаш в болница! Раждането може и да си почне, но както в моя случай контракции може и да няма. Ако няма те включват на системи и ти ги предизвикват. Бебето не може да живее без околоплодни води, т.е трябва да го изкарат.
Поне при мен много ясно си разбрах, че ми изтичат водите
Виж целия пост
# 4
Естествено, че при изтичане на околоплодни води се ходи при чичо доктор незабавно, дори и изтичането да е частично, както при моя случай. Дори и да няма контракции, ще бъдат предизвикани. И аз много се чудих дали ще разбера кога ще раждам и се осланях единствено на околоплодните води, но те така и не изтекоха напълно, наложи се да ми ги спукат, имаше редовни контракции, но нямаше напълно изтичане на води. Не се притеснявай, ще разбереш кога е дошъл момента. Леко раждане!
Виж целия пост
# 5
Ха, ти си го позбутала, затова толкова се тревожиш. То като наближи сигурно и мен ще ме тресат трески.

Аз знам, че изтекат ли водите, трябва легнала или полулегнала веднага да те откарат в болницата. Бебебто остане ли на сухо, има опасност да се оплете в пъпната връв. Само аз се чудя кой ще ме довлече до колата полулегнала, ако съм сама Simple Smile То няма да мога и да карам де...пък да чакам някой да дойде да ме вземе, току-виж съм родила. Като наближи време, ще питам доктора как да действам!

Виж целия пост
# 6
Знам , че тази тема се е дискутирала , но бих искала да я повторя  Simple Smile
ShockedЩом като знаеш, логично да си прочела множеството подобни въпроси. На всички отговорът е: изтекат ли води, беж в болницата!
може ли да ти изтекът водите и да не родиш ?1?!?
Не, не може. Връщане назад няма Wink

А дали със сигурност ще разбереш че са изтекли ?
Възможно е да не разбереш, да не ги познаеш, особено ако изтичат по нетипичен начин (както стана при мен). Затова: ИДИ НА ЛЕКАР, ако ти се е случило нещо такова!


Виж целия пост
# 7
Бебебто остане ли на сухо, има опасност да се оплете в пъпната връв.
Найстина ли ? Ами преди раждането лекарите не могат ли да видят как е положението с пъпната връв ?
Виж целия пост
# 8
При мен водите изтекоха, а родих 20 часа по-късно. Разбира се моментално след изтичането отидох в болницата. На около 12я час започнаха да ми вливат антибиотик в абоката, мисля че точно заради дългия период между изтичането и раждането, за да се избегне евентуална инфекция. А иначе поне при мен нямаше как да не разбера, че изтичат, беше направо водопад. И даже не изтекоха наведнъж, а на няколко пъти в еднакво голямо количество. Ако някой ме беше предупредил, щях да си подготвя хавлиена кърпа вместо превръзки на път към родилния дом. За 3 часа изхабих един пакет нощни превръзки без особен успех.
Виж целия пост
# 9
Не мога да не споделя моя човек какво каза, когато му обяснявах за водите: "Да сложиш един наелон на седалката в колата".  rotfImao rotfImbo rotfImao
Шегува се, естествено, ще го видя как ще се шашне, като дойде времето   smile3521
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия