Влияе ли кърменето на цвета на очите?

  • 9 375
  • 48
Здравейте на вси4ки!
Искам да ви попитам знаете ли дали кърменето (изключителното) влияе върху цвета на очите на бебето?
Калоян е на 3 м и о4ите му нямат определен цвят - сиво-сини, по-скоро мътни... Thinking
Ние с бащата и двамата сме с тъмни о4и, в рода имаме сини и зелени очи, но са през поколение...
При вас как е? Как е било? Ако има някакво влияние, кога мога да очаквам да му се установи истинския цвят на о4ите?
10х
Виж целия пост
# 1
Не мисля. Каката се роди с тъмно сини очи, още на третия ден започнаха да стават кафяви, сега е с много светло кафяви, лешникови. Но е този цвят много преди да спре да се кърми. Малкият се роди с тъмни, почти черни, засега също изсветляват, не знам какъв ще е крайния резултат. Аз съм с тъмно кафяви, бащата със светло сини. Доколкото съм разговаряла с офталмолози, цветът може да се промени и през пубертета.
Виж целия пост
# 2
Не вярвам да има връзка между кърменето и цвета на очите - той е генетично предопределен. Почти всички бебета се раждат със синьо-сиви очи, които впоследствие се избистрят и променят цвета си.
Виж целия пост
# 3
Ако са мътни, най-вероятно ще бъдат тъмни. Сините очи са си бистри поначало.
 Говоря от личен опит със синеока щерка и тъмноок син Laughing
Виж целия пост
# 4
според мен не влияе.
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми се роди с тъмносини очи,постепенно станаха кафяви и сега вече са черни маслинки като моите.
Все още се кърмим. Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ми се  роди със сиви очи, после станаха сини, сега са синьо-зелени  Grinning
Виж целия пост
# 7
Първо - в бг езика има и буквата ' ч '
Иначе дъщеря ми се роди със сиво -сини, сега отивам към зелени , но очаквам да станат кафяви защото и двамата с мъжа ми сме с такива. Peace
Виж целия пост
# 8
Голямото ми кърмаче се роди с тъмнокафяви и си останаха кафяви като маслинки, малкото се роди със сиви, сега са светло кафяви. Според мен не кърменето, а гените определят цвета на очите.
Виж целия пост
# 9
Първо - в бг езика има и буквата ' ч '
newsm78
Аз мисля,4е пове4ето не са разбрали въпроса,защото и аз бях 4увала,4е цвета на о4ите се променя след спиране на кърменето и,4е обикновено по време на кърменето цветът е мътен и неопределен.При моят син оба4е не беше така,избистри му се цветът още на 3м и сега 2г по късно продължава да е същият,а ве4е не кърмя от по4ти1г.
Виж целия пост
# 10
Цветът на очите се определя от гените, които майката и бащата са предали на детето. Като не е задължително той да е цвета на техните очи. Може да е взел някое генче и от баба или дядо, тъй като всички ние носим гените и на родителите си. При оплождането на яйцклетката са възможни и "кръстосвания"...

Например, моята щерка е синеока - ясни, синьо сини. А аз съм със сиво-зелени очи, а таткото кафиви....Добре, че баща ми и брат ми са със сини, че инак трябваще да си събирам багажа!  Joy Това в кръга на шегата...   Wink
А иначе и аз дълго се чудех дали ще е синеока, щото и аз бях чувала, че кърменето и пречи да се избистрят очите, но мисля че това не е верно, макар още да се кърмим.
Виж целия пост
# 11
Не вярвам да има връзка между кърменето и цвета на очите - той е генетично предопределен. Почти всички бебета се раждат със синьо-сиви очи, които впоследствие се избистрят и променят цвета си.

 Peace
Виж целия пост
# 12
Не вярвам,че влияе.Баткото се роди с черни очи и такива си и останаха.Дребната се роди със сини и до сега са си такива.
Виж целия пост
# 13
Не, разбира се!
Как може приеманата храна-в случая кърмата, да влияе на ген-а??? Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Не влияе.
Но пък е факт, че истинския цвят на очите може да се появи много късно. Племенницата ми е на възрастта на сина ми и е кърмена от шише 5 месеца. До след годинката беше със синьо-сиви очи (не че това има връзка с кърменето, точно по обратната причина го споменавам), които чак тогава взеха да се изпъстрят с петънца и приблизително към втората година очите й станаха с окончателния си цвят - светлокафяви.
Ако очите на детето ще са светли, но не сини, окончателния цвят може да дойде и още по-късно - очите могат да станат от сини зелени и чак към 3-4 година.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия