Има ли бременилки, наддали от витамини

  • 5 341
  • 57
Здравейте, мами - бъдещи и настоящи. Въпросът ми е следния - от известно време вземам витамините Пре-Натал на Джеймисън по препоръка на доки. Имам чувството, че това е причината, да се закръгля изведнъж (макар че може и да е нормално - първа бременност ми е и не съм съвсем сигурна)  newsm78 При вас случвало ли се е да напълнеете от витамини?
Виж целия пост
# 1
Не съм забелязала промяна в килограмите или апетита ми от витамините. Пила съм различни марки, но странични ефекти не е имало. А за закръглянето е индивидуално - на мен ми личеше от третия месец.
Виж целия пост
# 2
Една приятелка, без да е бременна, твърдеше, че при нея се появява ефект напълняване от витамините, защото апетитът и здравата нараствал.
Но от витамините сами по себе си, няма как да се напълнее. Поне според мен Simple Smile
Виж целия пост
# 3
аз не съм,но съм чувала
Виж целия пост
# 4
Аz съм чувала,но не мисля,че е вярно.Май си е само пораzдут слух  Peace .И с двете бременности съм пила,а с таzи почти преz цялото време.Скоро влиzам в 9тия месец,качила съм към 11кг.А може да е индивидуално,като всичко останало..
Виж целия пост
# 5
Въпреки Матерната, която приемах, не мисля, че качените килограми бяха в последствие на приема и.
Виж целия пост
# 6
Но от витамините сами по себе си, няма как да се напълнее. Поне според мен Simple Smile

 Peace 
Виж целия пост
# 7
Смятам, че по време на бременността няма нужда от допълнителен прием на витамини. Здравословното хранене-много плодове и зеленчуци, месо, мляко, зърнени храни е достатъчно. Изкуствено добавеният прием не помага на нищо. Напълнявала съм от допълнителен прием на витамини, но не по време на бременността. Тогава не пиех нищо, просто се хранех добре.
Виж целия пост
# 8
Не, аз пиех други - такава слава им се носеше, но не са ми се отразили.
Всъщност 4-5 месец е нормално да вземеш да се позакръглиш Simple Smile
То точно ти почва трупането на кг-ми, особено ако до сега си имала гадене и т.н....
Аз лично от 4тия месец до края пиех витамини и се тъпчех като прасенце нарочно и въпреки това качих за цялата бременност 12 кг Wink
Виж целия пост
# 9
пълнеееш от задържане на вода, не от витамини...и от хапване повечко...като сложиш и полудяли хормони
Виж целия пост
# 10
Благодаря за отговорите, момичета   bouquet
Това, което ме притесни е, че в рамките на 4-5 дни изведнъж ми "изскочи" коремчето  Laughing а преди това не ми личеше почти никак.  След успокоителните думи, продължавам с витамините и ще приемам по-спокойно закръглянето.  Grinning

Валери, аз също бях твърд подръжник на твоята теория, но се наложи да взимам витамини  Peace
Виж целия пост
# 11
Аз пък мисля, че от витамините се пълнее. Пиех Центрум матерна от петия месец на бременността. До тогава бях качила само два кг, а за цялата бременност общо 25, при положение че по принцип нямам склонност към пълнеене и никога не съм тежала над нормата. Но родих голямо и здраво бебе и при следваща бременност пак ще  пия витамини. Моят съвет е да не се притесняваш за килограмите, важното е с бебето да сте добре. Аз сега седем месеца след раждането тежа 48кг при ръст 167см.
Виж целия пост
# 12
Пия матерна от 4 месец, след като спрях фолиевата киселина. До тук съм качила 7 кг - т.е. 7 месеца = 7 кг, мисля че е съвсем нормално. Не вярвам, че от витамините се пълнее, а има в тях съставки, които с нормален прием на храна не може да се набавят.
Виж целия пост
# 13
Аз не съм пила , но съм чувала за такива случаи
Виж целия пост
# 14

Но от витамините сами по себе си, няма как да се напълнее. Поне според мен Simple Smile

и аз така мисля едва ли е от витамините, по скоро от самата бременност...има някои майки на които от самото начало им личи Wink !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия