Дайте ми ориентир...:)

  • 687
  • 5
Здравейте,мамчета:) Малкото ми човече е на 8 месеца и 20-тина дни и относно количествата храна,които му давам съм в голяма чуденка.Знам че си зависи и от това каква храна му давам,каша ли ,попара ли,пюре ли, понеже всички храни наяждат различно,но все пак се чудя има ли някаква таблица с ориентировъчни грамажи в зависимост от месеците и килограмите на детето.Ако има такава,моля дайте ми линк  bouquet А иначе ,ако има значение, 2 пъти на ден му давам твърда храна,през останалото време го кърмя,тежи 9кг,много е лакум,повръща всеки ден,което ме кара да си мисля,че му идва в повече, но пък му давам все по 100-130 мг твърда храна,а май трябва повече да изяжда..... Thinking
Виж целия пост
# 1
Ето ти един сайт. Успех.
Виж целия пост
# 2
Не мога да ти дам линк към таблица, но ти сама би трябвало да си изготвиш подходящи грамажи. След като повръща всеки ден значи нещо не е както трябва. И какво значи през останалото време - колко пъти на ден яде? Иначе единственото, което намерих е за деца от 2 до 6 години и то е 1600 килокалории на ден, това значи, че за 8 месеца не може да са над 800, смятай). Не може да се каже колко трябва да изяжда едно дете, защото децата са различни. Трябва да им се осигури разнообразна и подходяща храна и да се внимава да не преяждат с нея.
Иначе на неговата възраст дъщеря ми ядеше 4 пъти на ден като едното от храненията беше някакво малко плодово пюре за следобедна закуска (него почти винаги го пропускаше). На обяд и на вечеря изяждаше по 120-150 г пюре или нещо друго. Каши не е яла никога. Попара - да. Бисквити с мляко също. Мляко ядеше рядко (спрях кърменето 4-тия месец, АМ на 8 месеца ядеше много рядко).
Виж целия пост
# 3
Колкото яде-толкова, Явно останалото му нужно си го набавя от храната, в което лошо няма, нормално е тя да е основната храна до годинка...добре си е и на кг-ми така че най-вероятно добре хапва.
А за това повръщане е редно да се консултираш с лекар, но според мен не е обвързано точно с количествата , които поема....
Виж целия пост
# 4
на тази възраст и аз давах по два пъти суха храна - зеленчуково или месно пюре на обяд и плодово пюре след обяд. маето бебе изяждаше по едно бурканче на хип или гербер, което е около 130гр. и после кърмех. този режим при нас беше удачен. ти трябва да намериш формулата при теб и твоето бебе.
Виж целия пост
# 5
на тази възраст и аз давах по два пъти суха храна - зеленчуково или месно пюре на обяд и плодово пюре след обяд. маето бебе изяждаше по едно бурканче на хип или гербер, което е около 130гр. и после кърмех. този режим при нас беше удачен. ти трябва да намериш формулата при теб и твоето бебе.

Напълно съм съгласна.
Всяка майка трябва да намери най-точната формула, по която да храни детето си.
Не трябва и да се забравя, че всяка една таблица е ориентировъчна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия