Помогнете със съвет!

  • 1 951
  • 23
Здравейте!
Не съм мислила, че ще ми се наложи да пиша по този въпрос, особено от името на друг човек, но вече се ядосах страшно много...Става въпрос за семейството на най-близката ми приятелка. Съпругът й открай време е малко особняк и трудно може да му се угоди, но напоследък нещата се влошават. Може би заради факта, че моята приятелка в момента е в майчинство(имат дете на 1г и 2м), почти никъде не излиза без детето и се е поизнервила, приема тези негови изблици много зле, обажда ми се плаче, но казва, че не може и не иска да се раздели с него, защото го обича.А и това аз го оставям като крайна мярка т.е. изобщо не смея да я посъветвам такова нещо. Опитахме да мислим какви ли не стратегии и тип поведение от нейна страна, за да се опитаме да променим отношението му, но засега нищо...ако и тя реагира остро- става още по-зле,ако се опита да води сериозен разговор, съответно винаги излиза, че той не е виновен за нищо и че едва ли не е имал право да реагира така, единствено ако тя се направи, че нищо не се е случило, нещата отшумяват бързо и той започва да се държи добре... до следващия път... А тя все повече се загубва в този омагъосан кръг... Преди беше весела, усмихната, може би не му и обръщаше толкова голямо внимание, защото постоянно беше обградена от други хора, а сега виждам как все повече губи радостта от живота, въпреки че точно сега заради детето трябва да се чувства щастлива...
Вече незнам какви съвети да й дам!!!
Споделете вашето мнение по въпроса, дайте ми някаква идея!
Виж целия пост
# 1
А какви са тези изблици на съпруга и newsm78 Не става ясно какъв е проблема освен ,че тя е изнервена Mr. Green
И аз също бях много изнервена по време на майчинството ми.Всичко се оправи когато малката тръгна на градина Laughing
Виж целия пост
# 2
Може би е изнервена, защото си стои в къщи.
Да си намери някакво занимание, хоби..
Иначе само си хаби нервите, а ще и трябват!
Виж целия пост
# 3
Как да помогнем??? newsm78 newsm78 newsm78 Явно човека си е такъв...... Не знам какъв съвет може да се даде в случая. За да се оправят нещата трябва желалние и усилия и от двете страни, само от едната не става. Той като не се чувства виновен и не-прав, тя какво да направи?! Освен да се научи някак си наистина да не му обръща внимание, друго не се сещам. Той ако иска ще се промени, ако не иска - дреме му на шапката че тя плаче и страда. Много съжалявам, че е станало така, но тя не го ли е виждала преди що за човек е? Или е започнал да се държи така след раждането на детето? Може и в нейната нервност да е причината, така отстрани е трудно да се разбере.....
Виж целия пост
# 4
А той (мъжът й) какво по-точно прави?  newsm78
Виж целия пост
# 5
Да, понеже си стои в къщи и сама си гледа детето(не че някой друг е длъжен да й го гледа, искам да кажа, че няма баба или някой друг на който да го остави за да отиде да изпие едно кафе на спокойстие) и затова е доста изнервена. Има хоби- , но всъщост това в момента не й помага особено, тя страда заради самото отношение на съпруга й не може да не му обръща внимание... Мисля, че винаги си е бил такъв, но напоследък проблема се задълбочи...
А той (мъжът й) какво по-точно прави?  newsm78
Ами непрекъснато й намира кусури, прави забележки и й говори с неподходящ тон дори в мое присъствие - тонът му е все едно та е камериерката или гледачката на детето и той си казва изискванията или забележките - не мен ми става тъпо и забелязвам това, а представям си да го слушаш от любимия човек. Почти винаго като успее да излезе и да го остави с детето, той се цупи и й се кара, че много се е забавила... и куп други неща... с една дума от цялото му отношение към нея люха ня неуважение... а в други моменти си се държи съвсем нормално, тя затова е толкова объркана и не знае каккво вече да направи
Виж целия пост
# 6
 А аз мисля, че ще продължава да се задълбочава. По същия начин ще й се цупи, че е закъсняла след работа или че излиза без него и тн, а критичното му отношение ще се пренесе и върху детето.  Тя контактува главно с теб сега, но по- късно като възстанови другите си познанства и той започне да я излага и пред тях, как ли ще се чувства?
Бас ловя, че в компания обича да се бъзика с другите, но самият той не носи на майтап!
Виж целия пост
# 7
Нали винаги си е бил особняк, т.е. не е станал такъв след като са станали семейство,значи тя си го е обикнала и сиго е взела особняк. Може би сега напрежението ескалира защото тя е изнервена покрай майчинството.
Виж целия пост
# 8
На такъв колкото повече му се вързваш и колкото повече фасони му правиш, става по-лошо. Най-добре да се правиш че всичко е ок и да се опитваш да не го забелязваш. Може и да се засрами сам от себе си.
Виж целия пост
# 9
 Rolling Eyes  имам същия проблем  ooooh!  няма угодия за моя  Tired
Виж целия пост
# 10
Всички мъже са такива. Вкл. и моят който по принцип си е възпитан, добър. Въпреки това имахме и ние този труден период. При всички приятелки наблудавам същото явление. Жената не се чувства удовлетворена напълно от седенето в къщи и гледането на детето, съпругът се налага да промени и да се съобразява и с детето и жена си и тази радикална промяна на начин на живот, навици, отношение между двамата неминуемо води до влошаване на отношенията. Но хубавото е че всичко отминава постепенно и ако и двамата са разумни да си дадат време за да отмине този период всичко се подрежда прекрасно, пиша от опит. Нека се раджа на детенцето защото тези мигове не се връщат а са толкова ценни.
Виж целия пост
# 11
Нали винаги си е бил особняк, т.е. не е станал такъв след като са станали семейство,значи тя си го е обикнала и сиго е взела особняк. Може би сега напрежението ескалира защото тя е изнервена покрай майчинството.

Да, мисля че открай време си е такъв- на моменти се държи много добре, на моменти ужасно, имало е цели месеци, в които не ми е споделяла нищо лошо, а има моменти, в които плаче почти всеки ден и така може да откара месец-два... Мисля че в началото тя се е надявала, че той ще надрасне тези неща,а и той на моменти уж разбира, че я наранява и уж започва да се държи добре и това е много подмамващо... и всъщност преди тези моменти като чели бяха повече, а сега като чели все по-малко го интересува как се чувства тя...  - просто не мога да разбера как един човек ще твърди, че обича някого и в същото време ще си позволява такова отношение... Тя с това не може да се примири и вече почти перманентно се чувства недобре, дори и когато той се държи нормално

На такъв колкото повече му се вързваш и колкото повече фасони му правиш, става по-лошо. Най-добре да се правиш че всичко е ок и да се опитваш да не го забелязваш. Може и да се засрами сам от себе си.
Какво да се опитваш да не забелязваш- него или това че се държи зле???
Виж целия пост
# 12
Всички мъже са такива. Вкл. и моят който по принцип си е възпитан, добър. Въпреки това имахме и ние този труден период. При всички приятелки наблудавам същото явление. Жената не се чувства удовлетворена напълно от седенето в къщи и гледането на детето, съпругът се налага да промени и да се съобразява и с детето и жена си и тази радикална промяна на начин на живот, навици, отношение между двамата неминуемо води до влошаване на отношенията. Но хубавото е че всичко отминава постепенно и ако и двамата са разумни да си дадат време за да отмине този период всичко се подрежда прекрасно, пиша от опит. Нека се раджа на детенцето защото тези мигове не се връщат а са толкова ценни.

moyra ,напълно съм съгласна с теб, и при нас даже все още има такива моменти, но там нещата са много по-сериозни - чак се чудя как един и същи човек може да има толкова различно отношение към уж любимия човек
Виж целия пост
# 13
Каква зодия е той?

Приятелката ти има ли ясни планове
какво ще прави, като се разделят?
Но поне с два хода напред. Не просто
да се махне, а да има обезпечен живот,
да има работа, да има кой да се грижи за
детето, да са й разчетени всички средства,
да е проиграла в главата си варианти, ако
детето боледува и трябва да остане с него
вкъщи... Мани я обичта, емоциите само ще
пречат, и пречат. Нормално е за жена, дето
отглежда сама бебе, да е уморена и смазана.
Просто да си напише на един лист плюсове и
минуси, да обмисли какво би правила ако и ако...
Нещата ще си дойдат от само себе си. Само без
емоции. Всичко трябва да се решава на трезво.
Виж целия пост
# 14
Аз такова поведение не бих простила, бих търпяла докато си стъпя на краката и после-кой от където е....За мен това е поведение на незрял мъж, отказващ да приеме семейната отговорност (повече в емоционално отношение).  Възможно е  фактът , че тя седи вкъщи по цял ден да я прави в очите му затрита и т.н (той си знае) и това да му дава кураж да я унижава още повече, възможно е за това да има и други причини. Съвет-най-добре тя да си го намери из между многото, които ще получи, но все пак мисля, че не трябва да забравя коя е, каква е била, каква иска да бъде и да знае, че не трябва да позволява това отношение да се отразява на самочувствието и. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия