Еднакво ли се обиЧат децата?

  • 5 201
  • 72
Здравейте,мамЧета,повода да напиша този постинг е ,Че преди време една позната ми каза,Че"децата не могат да се обиЧат еднакво от майката,винаги има едно което се предпоЧита и се обиЧа повеЧе"....Тогава не повярвах на думите й (те направо ме бяха шокирали) ,но не я оспорих,защтото имах само едно дете и незнах дали наистина е възможно това.Но сега когата имам веЧе две деца  си спонмих думите й и се натъжих,......нима е възможно да обиЧа6 едното дете повеЧе от другото,аз не мога да си го помисля дори....Вие какво мислите?
Виж целия пост
# 1
Имам три. Обичам ги еднакво. Вярно е, че в момента най-много глезя момиченцето си, но това е защото е най-малка. Момчетата като малки също ги глезех, и то абсолютно по същият начин.

И на мен ми става тъжно от думите на познатата ти... Tired
Не мога да си представя, че има такива майки. Поне аз не познавам. И не искам де. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Ей, това е най-големият проблем при мен, които все още ме спира да имам второто дете.
Страхът, че няма да мога да обичам или по-скоро как ще обичам и второто си дете по същия начин.
И дали с появата му ще наруши връзката между мен и дъщеря ми?
И в същото време се замислям за това как няма да обичам едно малко бебе, което на всичкото от горе е и моя плът и кръв.
А пред очите ми има достатъчно примери на родители, които видимо имат предпочитания към едното си дете. Чух и достатъчно признания на мой познати майки, че просто имат по-голяма слабост към по-малкото си дете например.
Виж целия пост
# 3
Аз имам само едно дете /поне засега/, но също си задавам този въпрос. Интересно ще ми е какво мислят мамите с поне две деца.
Все си мисля, че особено като пораснат ще е много трудно обичта ми да е еднаква към всичките Sad.
Виж целия пост
# 4
ДА. И не мисля, че може да бъде даден друг отговор....  Confused
Виж целия пост
# 5
Аз имам само едно дете /поне засега/, но също си задавам този въпрос. Интересно ще ми е какво мислят мамите с поне две деца.
Все си мисля, че особено като пораснат ще е много трудно обичта ми да е еднаква към всичките Sad.

Обичта към децата е само един вид. Ти не ги обичаш заради друго, а защото ти си ги родила, те са твоя плът и кръв...
Ако майката, обаче, измерва обичта си с  грижите, които полага за децата си,  вече е друг въпрос. По-малкото дете иска повече грижи, но това не означава, че не обичаш голямото по същия начин. Hug
Виж целия пост
# 6
Веднъж /още бях с едно дете/ на детска площадка имаше татко с голямо момиче, около 10 г. и малко момче. Бащата се държеше отвратително към дъщеря си. Люлееше малкия и постоянно й се караше и я обиждаше. Момичето седеше на люлката и се люлееше тъжно. Не беше направила някаква беля или друго, просто без причина я навикваше. Много гадно ми стана и тежко. От вътре ми се искаше да го хвана за яката и да му отпера два шамара.
Явно има и родители, които делят децата си.
Рядко се срещат, но ги има.

Определено малката има нужда от повече грижи, но това не е повече обич.
И не преставам да казвам на каката, че много ги обичам и двете.
Че бебето не може самО да се оправи и затова обръщам повече внимание, а не защото я обичам повече. Старая се каката да се адаптира по-леко към "конкуренцията". Laughing
Виж целия пост
# 7
Все още не съм станала майка/това ми предстои/ и не мога да кажа дали е така или не,но имам много познати,които отявлено "делят" децата си/макар и порастнали/.Става ми тъжно,защото това съществува като факт.Искам да съм от майките,които обичат еднакво децата си,защото това се отразява пряко върху самото дете,а и върху вече възрастния човек като комплекси,ниска самооценка и т.н.Не зная Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Ами имам две деца....какво да кажа,за сега обичам дъщеря си повече(1г.10м.).Синът ми е на два месеца и не че не го обичам,но как да ви кажа все още свикваме с него.Като си спомня и с дъщеря ми беше така като беше на 1-2 месеца и после изведнъж като че ли осъзнаваш,че това ти е най милото същество на земята.Сигурна съм,че и с малкия ще стане така и ще си ги обичам двамата еднакво.
Виж целия пост
# 9
Не съм съгласна, че обичаме децата си защото са наша плът и кръв. Има много майки, които изоставят децата си - те обичат ли ги? Хората пък, които осиновяват деца, ги обичат, въпреки че не са тяхна плът и кръв.

Според мен всяко дете има своя индивидуалност и родителят развива различно взаимоотношение с тях. Определено има много случаи, в които родителят предпочита едно от децата си, но аз не мисля, че това се случва просто ей така - извън нашия контрол. Ако родителят забелязва, че му е трудно да осъществи контакт с някое от децата си, би трябвало да се замисли и да установи причината. Понякога имаме неразрешени психологически проблеми, които не осъзнаваме и които ни пречат във взаимоотношенията ни - било с децата, било с родителите, било с партньорите ни. Може да се случи така, че едното от децата по някакъв начин провокира такава слабост да се прояви и затова да си мислим, че предпочитаме другото. Никой не е застрахован от нещо подобно, но ако забележим, че то се случва, би трябвало да не оставяме нещата на самотек и да позволим проблемът да се задълбочи, а да търсим причината и решението. Мисълта ми е - не може просто една сутрин да се събудиш и да установиш, че обичаш едното си дете повече, ако съзнателно се стремиш да избегнеш това.
Виж целия пост
# 10
Имам три. Обичам ги еднакво.

Йес! Peace

Вниматието на моменти може да е различно, но обичта - никога!
Виж целия пост
# 11
Имам две деца и ги обичам еднакво.Вярно,че едното е още бебе и го обгрижвам повече,но това не означава ,че другото е по-малко обичано.
Виж целия пост
# 12
А пред очите ми има достатъчно примери на родители, които видимо имат предпочитания към едното си дете

И аз имам такива познати Confused Confused Confused
Виж целия пост
# 13
Абсолютно еднакво!
Правя разлика между характерите им, виждам колко са различни, но за по-малко обич към някоя от тях и дума не може да става.
Виж целия пост
# 14
Имам едно дете и не мога да кажа  какво би било, ако имам две, или три. Времето ще покаже, дай Боже!
Но съм говорила по този въпрос с мой познат, баща на 2 момчета, на 12 и 15 г. Той каза, че ги обича еднакво, но с единия са по-близки като характери и се разбират по-добре, просто се" усещат" повече. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия