Бисквитено-локумен сладкиш "Аламинут" (без печене)

  • 11 072
  • 12
Понеже сте заети момичета ви предлагам една изключително бърза и проста рецепта, която не съм правила от ученичка.

Бисквитено-локумен сладкиш "Аламинут" (без печене)
 
2 пак. меки бисквити
2 пак. ароматен локум
1 к.ч. вода
орехи по желание
малко пудра захар

Бисквитките се натрошават. Локумът с водата се разтапят на водна баня, докато се получи еднородна смес. |Смесват се с бисквитите. Могат да се прибавят натрошени орехи. Придава се форма, най-красиво се получава като сместа се сложи в кексова форма, която предварително наръсвате обилно с пудра захар.
Сладкишът се оставя да се стегне за няколко часа (може и в хладилник за по-кратко).
Приятен апетит Laughing!
Виж целия пост
# 1
Иииии как го обичам този сладкиш  Joy Благодаря ти, Пепи  Wink
Виж целия пост
# 2
За мен е удоволствие да споделям малкия си кулинарен опит. В общи линии имам слабост към приготвянето на сладки неща и по отзивите, коитополучавам, явно и другите ги харесват  Laughing!
Виж целия пост
# 3
Много ти благодаря за рецептата,страшно вкусно звучи,ще го направя в неделя и ще пиша как е станал! Wink
Виж целия пост
# 4
Звучи страхотно рецептата, Пепи, ще я пробвам, по възможност - още довечера, че е без печене, а в тези жеги не ща да си грея жилището Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Хммммм...........  chefНикога не сьм я правила таз рецепта,но описанието и е страшно вкусно,лесно се приготвя и е икономи4на.Аз много оби4ам локум.Дори бих прибавила и кокосови стьрготини..Помня 4е преди доста време правих топки от бисквити оваляни в кокос и бяха много вкусни.
Бравос 4е я прати!!! smile3501
Виж целия пост
# 6
О-о, pepi__ , много вкусно ми звучи рецептата! До неделя съм на диета, но ще го приготвя за фамилията. Може ли само едно въпросче - бисквитите колко едро натрошени? Защото аз ги меля с робота и ако се отплесна... Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Докараха кренвиршите ли Laughing?
Ами ако питаш мен не бива да е съвсем на ситничко, нека парченцата са с големината на зърно от фасул например, а количеството вода, което съм дала е приблизително, защото локумите са с различна твърдост. Дано да се получи, наистина рецептата е много бърза, изисква малко продукти и е ефектна. Дано да ви хареса! Blush
Виж целия пост
# 8
Ха-ха, съжалявам, че не мога да предам интонацията, която вложих - малко по-различна е! Много мерси за уточнението! Laughing
Виж целия пост
# 9
Изпробвах рецептата тази вечер. Стана страхотен десерт! Малко промених пропорциите обаче - сложих кутия локум от 500 грама - от тези, които продават във Фантастико с тяхната марка, поради което вместо 1 к. ч. вода отидоха 3 ч. ч.
Плюс 2 пакета бисквити Еверест /млечни/...м-м-м, стана много вкусно. Стегна, доби търговски вид и тавичката биде преполовена още тая вечер Laughing
Виж целия пост
# 10
Ами  пропорциите са малко на "око" Simple Smile, зависят и от количеството и от твърдостта на локума.. Радвам се, че ти е харесало.  Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 11
Ами  пропорциите са малко на "око" Simple Smile, зависят и от количеството и от твърдостта на локума.. Радвам се, че ти е харесало.  Laughing Laughing Laughing
Много ми хареса! Ще го правя често. Още повече, че скъпият много обича локум /на три пъти купувах локум, докато смогна да направя десерта - първите две кутии внезапно ги отнямваше Mr. Green/ и сладко-сладко си дояде последните две парчета от десерта, при уговорката, че е доста сладък LaughingНа това му казвам аз "под резерва" Grinning
Виж целия пост
# 12
Звучи много интересно...Мойта половинка е луд за локум..та ще го пробвам още тази вечер и ще пиша как е станало
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия