какво е необходимо да се носи за болницата при раждане

  • 4 037
  • 18
Може ли някой да ми каже какво е необходимо да се носи за болницата, за мен и за бебето - дрехи,козметика и т.н.
Виж целия пост
# 1
Попитай в болницата в която си решила да раждаш.
В някой искат дрехи за бебето, памперси и тнт....
На мен не са ми искали нищо.
Виж в Отчетните - Очаквощи бебета...., там в почети всяка теме отпред има изброени нещата които са нужни.
Леко раждане Hug
Виж целия пост
# 2
памперси,мокри кърпи
лигнин,превръзки,чисти кърпи за тоалет,помпа за кърма....
ей такива неща
Виж целия пост
# 3
Има доста инфо по въпроса,във всяка болница е разлиямо наи добре питай където ще раждаш,на мен ми трябваха само лигнин и йод,също и подлуган за след раждането да не цапам чаршафите
Виж целия пост
# 4
Зависи кьде ще раждаш.
Виж целия пост
# 5
Има много такива теми вече.
Виж целия пост
# 6
От Болницата ще ти дадат списъче. При мен искаха нощница (там дават, но е по-добре да си носиш още една), дам. превръзки (лигнин), белъо (може да си вземеш гащи за еднократна употреба), дрехи, с които да си на изписването, чехли, прибори за хранене, дрешки за бебето, термометър, самобръсначка, сапун, хавлия- абе неща, с които да си поддържаш хигиената няколко дни. В някои болници искат от едни памперси, от други АМ, сапун, мокри кърпички- идеята е всеки да занесе по нещо, за да има за всички бебета.( но това не го носи при постъпването- те ще кажат на таткото после, ако трябва да донесе нещо).
Виж целия пост
# 7
http://www.momentofpeace.net/2008/pregnancy_lists
 Хоп,едно списъче!
Има мнооого теми по въпроса,но кой да търси! Wink
Виж целия пост
# 8
http://www.momentofpeace.net/2008/pregnancy_lists
 Хоп,едно списъче!
Има мнооого теми по въпроса,но кой да търси! Wink
Peace
Виж целия пост
# 9
Всяка болница има различни изисквания.
Виж целия пост
# 10
Зависи от болницата. Аз родих в МД- София, освен стандартните неща се оказа, че е трябвало да си нося и термометър. Иначе за теб: 2 нощници, тоалетни принадлежности (бебешки сапун- с него се измиват зърната преди кърмене, а иначе може и друг  Wink,паста и четка за зъби,самобръсначка, дезодорант, тоалетна хартия, мокри кърпички- най-добре бебешки, гъба), чорапи, чехли, нещо връхно, превръзки, колектори за кърма, сутиен за кърмачки,ГАРМАСТАН (зърната доста болят при първите засуквания на бебето), кърпа за баня, кърпа за лице, прибори за хранене, чаша , фотоапарат. Ако раждането е секцио (както беше при мен) желателно е да си носиш водоустойчиви лепенки за раната от секциото.
За бебето: памперси и мокри кърпички. Някъде искат олио за тяло, ръкавички и шапка.
Пак казвам- във всяка болница е различно, но в общи линии е това. Дано съм ти била от полза  Simple Smile УСПЕХ  Peace
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай, ако забравиш нещо-винаги могат да ти го донесат. В началото бях написала едни огромни списъци, но после сведох нещата до минимум-като се сетих за нещо и звънях Mr. Green.
Виж целия пост
# 12
На мен добра работа ми свършиха подплънките за гърди и малки памучни кърпи, с които забърсвах непрекъснато, че бебка повръщаше доста в началото.  Peace
Виж целия пост
# 13
Освен обичайните неща, много добре се получи, чв си бях взела една калъфкс за възглавница от вкъщи. То се оказа, че тези в род.дом са си чисти и хубави, но за бебето ми бяха дали само дебело олекотено юрганче за завиване, а в началото на юли си беше доста жега.. та тогава се благодарих за тая калъфка, с която можех да покривам бебчето поне през деня в най-нетърпимите жеги.
Виж целия пост
# 14
Зависи в коя болница ще раждаш.
Дори и да забравиш нещо винаги може да ти го донесе някой Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия