И от любов умира всеки ден, макар че от любов не се умира...

  • 7 704
  • 86
Озаглавявайки темата си с този цитат от стихотворението  на Калин Донков искам да поговорим, ако можете като мен да превключите малко на лирична вълна и да кажете според вас умира ли се от любов (по-скоро визирам преносния смисъл, но вие може да говорите за какъвто искате смисъл) и по-скоро, разкажете как и кога сте умирали от любов... А ако си умирал от любов, може ли отново любов да те възкреси...и изобщо интересни са ми вашите размисли по темата, интерпретацията е свободна  Blush
Виж целия пост
# 1
Да може една душа да умре от любов .
Човекът остава жив, душата му - умряла.
Само любов ( друга ) може да го възкреси ..
Виж целия пост
# 2
Умира се от любов да. Душата ти умира и адски боли. От опит го казвам. След това е ужасно трудно душата да възкръсне за нов живот. Всъщност аз все още се надявам, че се въскръсва след умирането.
Виж целия пост
# 3
Умирах от любов много дълго време, години...
Накрая прегорях.
И когато тази, невъзможната, най-накрая бе в краката ми,
възкръснах.

За нова любов.
Виж целия пост
# 4
Умирах от любов много дълго време, години...
Накрая прегорях.
И когато тази, невъзможната, най-накрая бе в краката ми,
възкръснах.

За нова любов.
И при мен беше нещо подобно.
Виж целия пост
# 5
Колко близко се изказвате дотук до моите мисли по темата...само, че има нещо странно и сякаш парадоксално, дори веднъж да си умирал от любов и после да си възкръснал, когато се случи така отново да умираш, в този болезнен процес, докато душата ти се мята като риба на сухо, дори и вече да си преживял възкръсване, в него момент ти се струва, че възкресение няма и не би могло да има...
Виж целия пост
# 6
Не ти знаеш ,че възкресение ще има ,но това не ти помага да преодолееш мъката .
Втори път не искам да ми се случва  Praynig И все пак първия път излезе вяко зло за добро .
Виж целия пост
# 7
В седми клас, цяла година ме държа.  Оттогава не съм  се отпускала така, да чукна на дърво.
Виж целия пост
# 8
Така е !
Всяка нова любов е последна ...
Всяка нова смърт по-страшна и мъчителна
Виж целия пост
# 9
Чувствах се ужасно след като приключих една връзка, имах чувството, че съм загубена ... сърцето ми кървеше .... бавно и болезнено се възстановявах.
Виж целия пост
# 10
Не съм умирала от любов.
Страдала съм, но не съм си загубвала душата във вулкана от чувства.
Любовта за мен е живот, а не смърт, във всичките и измерения.
Виж целия пост
# 11
Умира се...и се възкръсва... Laughing И е хубаво да можеш да го правиш много пъти.
Виж целия пост
# 12
Не плача

Смяташ, че можеш да тръгнеш сега.
Хайде отивай! Няма да плача.
Няма да плувам в дълбока тъга,
няма да викам след тебе "Почакай!".

Животът върви си със теб и без теб
Сълзи и сополи няма да бърша
И туй че съм някакъв смотан поет
Не значи, че аз от любов ще се свърша.

Отивай! Не искам тая тъга
и тая измислена твоя вселена.
Знам вече, че всичко е само лъжа,
че ти си била само буца студена.


....Умира се...бавно Peace
Виж целия пост
# 13
От любов не знам дали се умира, но се изпитва физическа болка. Принцовете, които лягали болни от любов по красавиците от далечни земи, съвсем не са измислица.

Моя близка имаше два дена силна треска с много висока Т след като разбра за една грозна изневяра. Оживя.
 
Сега си спомням и ''Брулени хълмове'' и как Хийтклиф изпитваше силни болки, когато викаше призрака на Кати.
Виж целия пост
# 14
..
И когато тази, невъзможната, най-накрая бе в краката ми,
възкръснах.

За нова любов.

И аз обичам (подсъзнателно може би, защото съзнателно ги ненавиждам, не мога да копнея за някого и да го нямам!) невъзможните любови. Станат ли възможни, изведнъж всичко се променя...


От любов не знам дали се умира, но се изпитва физическа болка.

За която за съжаление няма болкоуспокояващо хапче ..Май само за тази болка няма..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия