Калинки вкъщи

  • 9 385
  • 12
Наскоро забелязах, че почти всеки ден (обикновено вечер) в хола ни се мотае калинка. Лази си по тавана около лампата.  Simple Smile
Понеже калинките са май единствените бръмбарчета, които не само не са ми отблъскващи, а дори ми харесват, обикновено не я закачам. Но на няколко пъти я изхвърляхме през балкона и на следващата вечер - хоп, пак калинка!  Simple Smile
Тази вечер дори са две.  Laughing

Интересно ми е, дали нещо конкретно ги привлича или просто имаме много калинки в района и все някоя нацелва нашата балконска врата.
Освен това ми се мотае нещо, че бяха символ на късмет. А, имаше и някакво лафче от сорта на "Калинке-малинке, кажи ми накъде ще се оженя"  Laughing Вие чували ли сте за някаква символика, свързана с тези животинки? Не съм суеверна като цяло, просто ми е интересно. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Супер! Аз бих им се радвала! Ама чак да пусна тема за това.... newsm78 Нали не очакваш да ти кажем, че у вас има листни въшки, насекоми и гъсеници - това, с което се хранят?
Виж целия пост
# 2
Листни въшки - да, ама досега не съм виждала калинка да яде гъсеница. Все едно аз да захапя някой слон.  Joy
Не мога да си обясня присъствието на калинките у вас, освен че някой ги вкарва отвън - било кацнали на дреха, било с нещо друго. И си провери цветята за листни въшки, за всеки случай...  Wink
Виж целия пост
# 3
Да разкажа една весела история с калинки, като сте отворили дума...
Като бях на около 4-5 години, една вечер се прибрах в къщи с кибритена кутийка пълна с калинки - обожавах ги като малка. Скрих ги в хола, за да не ми се карат. По някое време преди лягане се сетих, че калинките трябва да дишат и крадешком поотворих леко кутийката с калинки. Никой не ме усети. Сутринта разбира се кутийката беше празна, а аз плачех сърцераздирателно, че някой ми е откраднал приятелките.
Поне 20 години след това майка ми намираше периодично калинки в хола. Само там. Странното е, че в хола е правен основен ремонт поне 1-2 пъти, с боядисване и вадене на всички мебели. Калинките не спряха да се появяват. Къде се криеха, какво ядяха - мистерия. Вече ги няма, но толкова бяхме свикнали с тях, че почти ни липсват.
Виж целия пост
# 4
Хе, колко весело  Simple Smile
Виж си цветята, да.
На нас пък най-редовно скакалци ни идват на гости. Едни ярко зелени такива. Красота. Представях си, че са ни домашните любимци. Но, това до момента, в който забелязах как изпояждат листата на стайните цветя. Оттогава, най-учтиво ги изпращам - който, откъдето е дошъл Laughing
Виж целия пост
# 5
    Ако имате дървена дограма/черчивета на прозорци/ги измий добре с една от ония домакински гъби,дето имат една твърда страна и препарат,след това ги намажи с боя или безир.Калинките се заселват там и правят едни големи дупки/тунелчета / в дървенията.
Виж целия пост
# 6
Аз съм чувала следното: "Калинке-Малнке покажи ми пътя..." А също и че ако влезе в дома ти ти носи щастие, а ако влезе гущер... носи пари, затова не се плашете от него.... Wink Аз все на гущерчета се нядявам, ама до 5-ти етаж трябва да литне...
Виж целия пост
# 7
Аз все на гущерчета се нядявам, ама до 5-ти етаж трябва да литне...

О, и аз съм на пети етаж, но са влизали вкъщи малки гущерчета.  Laughing Въдят се май по фасадата на блока или горе, на покрива.
Така че, махай комарниците и чакай - ще дойдат!  Laughing
Виж целия пост
# 8
Да, бях чувала за листните въшки, прегледах цветята още преди седмици, сега ги погледнах пак (те не са и толкова много). Няма.

Захир, и аз им се радвам, но по едно време вече ми стана странно.

baba iaga, дограмата е PVC. Вкъщи май няма нищо дървено, освен поставката за кухненските ножове.  Simple Smile

Жалко, гущери май си нямаме.  Crazy
Виж целия пост
# 9
 Когато захладнее, калинките се скупчват заедно, за да се топлят. Може да са си избрали местенце около вас, поне няма страшно да ти нападнат цветята разни вредители. Peace
Виж целия пост
# 10
ха,като прочетох заглавието на темата ти и се зачудих за какво става въпрос,а и тъкмо слушахме с малкия любимата му песен "Калинка мая..."


О, и аз съм на пети етаж, но са влизали вкъщи малки гущерчета.  Laughing

а пари "донесоха " ли .......

Виж целия пост
# 11
а пари "донесоха " ли .......

Не знам. Още ги търся...  newsm78
Виж целия пост
# 12
И аз така бях напълнила апартамента с калинки, продадохме го и доколкото знам от следващите собственици, още щъкат калинки Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия