Раничка на шийката на матката и бременност

  • 1 311
  • 1
Здравейте д-р Мазнейкова,
моята история е малко дълга, затова ще се опитам да бъда кратка.
След първото раждане /беше преди 6 години/ получих раничка. Още от преди това имах кървене между циклите. Ходих по много доктори, но така и не откриха на какво се дължи. Миналата година ходих при двама лекари и казаха полипи - препоръчаха хистероскопия. Направих я в Шейново. След това пак имах кървене. Тогава дойде отново ред на раничката /преди това я гориха, обработваха с разни препарати - т.е. правих всичко, което ми казаха/. Направиха цитонамазка и биопсия. Резултата от цитонамазката беше 3 Д, а от биопсията - CIN 2-3. Много ме уплашиха тогава. Същата година си бях правила няколко цитонамазки и никой от лекарите явно не е обърнал внимание, за което бях бясна. Препоръчаха конизация. Потърсих мнението на още 6 лекаря и мненията бяха 50/50. Тогава се доверих на един и започнах лечение - без конизация. До сега се чувствам добре. Забравих да спомена, че правихме типизация на ХПВ - тип 16 показаха изследванията.
Утре ще ходя на лекар, защото от 3 месеца искаме да си имаме бебе и теста сега е положителен.
Много Ви моля за Вашето мнение - има ли някаква опасност за мен и бебето, при тази ситуация?
С благодарност и уважение!
Виж целия пост
# 1
Здравейте!CIN II-III е индикация за конизация на маточната шийка.Поведението при Вас ще се определи от актуалния Ви гинекологичен статус,който ще се определи от утрешния Ви преглед при гинеколог.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия