Отсъствие от дома и кърмене

  • 398
  • 2
Здравейте, имам следния проблем - кърмачка съм, а ми се налага да отсъствам от дома за 5 дни през септември, поради пътуване в чужбина. Синът ми тогава ще бъде на 1 година и 3 месеца. Лошото е, че всичките му заспивания (две през деня и едно вечер) стават с кърмене. Иначе си хапва всичко - манджички, месо, всякакви зърнени храни, прясно и кисело мляко.
Освен това, не сме се разделяли нито за ден, откакто се е родил. Не са го гледали нито бабите, нито детегледачка. Малкият е страшно привързан към мен. През тези 5 дни ще го гледа баща му, който не е оставал с него сам за повече от час. Страх ме е детето да не изпадне в истерия, когато залипсвам изведнъж за такъв дълъг период. Преди няколко дни го оставихме с едната баба, защото искахме с таткото да излезем за пръв път сами на заведение, но малкият се беше захласнал от рев, след като разбрал, че ни няма наоколо. Свекърва ми се опитала да го успокои по всевъзможни начини, накрая се уплашила не на шега и ни звънна да се връщаме - докато се върнем да го вземем, малкият едва дишаше, само хълцаше и пищеше - направо ми изкара ъкъла. Sad
Някакви идеи за спешна адаптация за тази няколкодневна раздяла?
С какво да се замести кърменето? (Никога не е опитвал АМ)
Да си купувам ли помпа, за да се цедя, докато съм в чужбина? Колко пъти дневно?
Виж целия пост
# 1
Жасмин, за приспиването мога да ти кажа какъв е моят опит. Моят син, както и твоят до скоро само с мен се приспиваше. Преди месец обаче почнаха да ни навестяват бабите и малко по малко започнахме да го свикваме да се приспива и с друг човек. Първите няколко пъти обаче трябва и ти да си си вкъщи, за да не се стига до такива истерии. Малко е трудно да се сдържиш, като плаче бебчето, но за съжаление, това е неизбежно и трябва да се даде шанс на бабите да изградят своя метод за приспиване, а това не става за ден или два (същото важи и с таткото в твоя случай). За едната баба проработи носене и люшкане с монотонни звуци. За другата подскащане/поклащане на топка за пилатес с пеене. Отне ни може би 2-4 седмици нагаждането и пак не бих казала, че работи всеки път, но го няма онзи истеричен рев от началото.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти много за отговора!
Ние засега не сме пробвали мъжът ми да го приспива, защото малкият  винаги суче за  приспиване и ако не го приспивам аз, няма да суче и сигурно ще се отбие. Общо взето, това са му кърменията за деня (плюс едно през нощта, ако се събуди и сутрин рано) - иначе си е на обща храна. Чудя се още и с какво да се замени кърмата - да го пробваме ли с АМ (никога не е опитвал и нямам никаква представа какво мляко да купя точно), или да му се дава кисело мляко. Дали ще продължи да суче след това 5-дневно мое отсъствие, или направо да го отбивам отсега и да не се мъчим и двамата?  Sad
Все пак, той не е вече бебе - на година и един месец е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия