Момичета днес имам рожден ден, помагайте с идеи.

  • 1 237
  • 8
Здравейте, искам идеи от вас защото сте страхотни кулинарки.
Днес ще празнувам вкъщи и съм си поканила окло 10 гости.Посъветвайте ме какво да е менюто.
Само държа да е със свинско месо, защото имам вече размразено.
Приемам всякакви съвети и идеи.
Благодаря ви.
Виж целия пост
# 1

Честит рожден ден!   bouquet

Ето една много вкусна рецепта за свински пържолки, Лео я препоръча и наистина става доста вкусно нещо.

Погледни и тук за идеи. /ако ти се отваря начална стр. на Бон апети, затвори и пак кликни на линка - ще излязат менютата/

Тук също.


Виж целия пост
# 2
А тук има чудесни неща, може би ще намериш нещо, което ще можеш да направиш за довечера.
Виж целия пост
# 3
Ха, като прочетох свинско се сетих и аз за портокалите и горчицата  Mr. Green
А иначе какво горе-долу искаш да приготвиш? Салати? Предястия? Десерти домешни? Торта?
Виж целия пост
# 4
Първо Честити Рожден Ден   bouquet

По въпроса-зависи какво си замислила като цялостна концепция за сервирането.Ако си решила да не са конкретни порции,а всеки да си взима от това което е на масата,можеш да направиш много неща.Това са само някои ориентировъчни неща,които аз обикновено сервирам по празници в различни вариации.
1.Някаква баница нарязана на парченца или просто бутерки(има едни готови на 7 дейс невероятни са и стават за 10 минути)
2.Салата
3.Някаква разядка-кьопоолу от тиквички или патладжани.
4.Завити ролца от филе с пълнеж
5.Украсено плато с мезета
6.Различни видове ядки.
7.Плато с дребни сладкиши
8.Торта разбира се(сладоледена,руло,обикновена,тирамису(но то е по-скоро десерт)

Всичко това отнема доста време предвид,че не са някакви завъртяни неща.Ако пък решиш да заложиш на оригиналността ще ти трябват поне 2 дена.

Ако си решила всеки да си има порция:
1.Пържолите с портокалов сос са страхотни  Peace
2.Лека безмесна салата
3.Някакъв ордьовър
4.Ядки

Разбира се,сокове,безалкохоллно,вода и алкохол  Mr. Green

Общо взето по добре да има различни неща на масата(месни,безмесни и сладки) и всеки да си взима в собствена чиния,каквото му се прииска,но и масата трябва да е големичка, в нас все нестига пространството и става едно голяма гъчканица  ooooh!

Приятно искарване ти пожелава.Каквото и да приготвиш,няма да останат недоволни гостите.Все пак важнтоо е да се съберете и да се видите,а не да заговявате  Mr. Green

Виж целия пост
# 5
Много ви благодаря.  love001
Виж целия пост
# 6
Мале, Мими, верно Честит Рожден Ден! Нещо не дочетох, че е днес. Да споделиш и да снимаш какво си приготвила накрая.
Виж целия пост
# 7
Първо Честит рожден ден!  bouquet А сега ще ти предложа едно предястие,или по скоро салата,която онзи ден ядох на морето.Домати,нарязани на кръгчета и наредени в чиния.Върху тях по парче моцарела и най-отгоре заляти с чеснов сос със кисело мляко и зелени подправки.Страхотно е вкусно и много лесно.Ако нямаш в момента моцарела,можеш да я замениш с натрошено сирене.Снощи опитах така и пак станаха супер.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви милички Hug
Нямах много време за подготовка защото бях на работа до 18ч.
Но се справих, гостите бяха доволни, хапнахме, пийнахме и така.
Днес малко закъснях за работа и имам леко главоболие Drunk,но пък изкарахме чудесно.
Още веднъж благодаря за всичко  love001
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия