Направо се спекох...

  • 1 631
  • 27
Здравейте,мили майчета!

Много ми е криво и притеснено и затова рекох да понапиша това което ме мъчи, може малко да ми олекне. Моята бебка досега все беше седалищно и днес, хоп -изненада - обърнала се е нормално. А мен от 5-ия месец все за секцио ми говорят и сега изведнъж-какво секцио, нормално ще е. А докторката продължава: ще те следим ако пак се обърне - секцио, иначе нормално. Е ами направо се спекох от страх, хем все гледам да се разсейвам и да не си мисля, ама .... Cry До края няма да знам за какво да съм подготвена.
И на всичкото отгоре била малка бебата - 2.300 - а аз съм била много дебела вече. Така унемях че не попитах а какво да ям, че да отива при детето, а не върху мен.
Ами това е Sad Просто не знам какво да правя...
Виж целия пост
# 1
Оххх миличка спокойно! Какво значи малка била ами ти имаш толкова време! Готви се за нормално раждане и не се плши, ако се стигне до секцио стигне, не е страшно и не изисква никаква подготовка! Не вярвам да си дебела, хапвай се спокойно ( естествено гледай да са полезни неща)! Успех Flutter!
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай мила!Как пък го разбраха със сигурност,че е толкова малко?Имам позната,която по същия начин беше наплашена,че бебето било малко и какво.....роди си едно даже доста голямо бебче.Плюс това всички знаем,че в деветия месец бебчовците най-много трупат килца!Успокой се и чакаме да се похвалиш със здраво и голямо бебе!
Виж целия пост
# 3
Виж,Ками, хубаво е,че бебе се е обърнало нормално. Има случаи, в които до последно родилката е подготвяна за секцио (поради седалищно предлежание), но в последния момент бебоче се завърта, и жената си ражда нормално. Имаш още време, не бой се, това е малък проблем, стига да си сигурна в гинеколога си.
За килограмите-ами ще ги сваляш като родиш. То бременна жена не можеш да я спреш.
Виж целия пост
# 4
Ками не им се връзвай на приказките, че си дебела. Пък и имаш още доста време до раждането, а и бебета то 2600 гр. се водят доносени и нормални. Не се притеснявай. Хапвай си от каквото имаш нужда. Хич не му мисли дали секцио или нормално, каквото стане. Сега и да му мислиш и да се тревожиш нищо няма да промениш, само може да си навредиш.
Виж целия пост
# 5
Ками не се шашкай, 2300 не е малко за 34-35 седмица. Мен ме гледаха точно тогава в Св. София и малката я премериха на 2300 и докторите казаха че е добре Simple Smile Щяла да бъде по-финна мадамата, някъде 3100-3200, а не 3500. Момиченцата по принцип вървят по-финни Wink Нали са дами Wink

Иначе моята бебка, до 33 седмица беше главично и в 33 се обърна седалищно и още си е така Simple Smile Аз тамън се бях настройла за нормално раждане с присъствие на таткото и изведнъж секцио Simple Smile Обратното на твойто Simple Smile Ами сега каквото дойде, такова Simple Smile

За килограмите ще имаш достатъчно време да ги свалиш Wink

Леко бременеене Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Ками,Ритка е права,не се настроивай още от сега,все още нищо не се знае Simple Smile
Аз съм бременна в 35 седмица и моята бебка си е все седалищно.Преди 2 месеца си беше нормално застанала,но сега си стои така и чак от скоро е започнала да се поразмърдва,но дали ще се обърне newsm78 това си е Божа работа Simple Smile
Аз от самото начало съм си се настроила за нормално раждане и не ме питай колко ме е страх Cry #Puppy dog но това човече все трябва да излезе от някъде Laughing а и съм чувала че е по хубаво за бебето да си е роди по нормалния начин.Аз силно се надявам newsm17 бебка да се обърне докато дойде момента и всеки ден все за това си мисля.
Кураж мила smile3525
Виж целия пост
# 7
колко ти тежи бебето никой не може да ти каже точно-това което са ти казали е най-точното,което могат но бебето може и да е и повече и по-малко.съжалявам,май доста неясно се изразих. на мен ми казаха,че ще имам голямо бебе-около 4 килограма,а тя се роди 3.065,затова пък височка Simple Smile. а сега колко си качила пък си е на твой гръб и твоя работа,тука бременните не ги мерят,освен ако нямат проблем с кръвното.така че яж си,после ще му мислиш Wink това,че се е обърнало всъщност е много хубаво,дано така си остане и имаш леко раждане!
Също към мамите,които искат да обърнат бебетата-има някои позиции,които ако заемате могат да подпомогнат това. едната доколкото си спомням беше като застанеш на колене и лакти и леко се полюляваш. знам,че смешно звучи ама аз така правех,а също и като почнат контракциите действа облекчаващо и помага  на бебо.
Виж целия пост
# 8
Ками,

Прави са момичетата да не им се връзваш и да не се плашиш от това какво са ти казали. На моята братовчедка тук и казаха същото и след 2 седмици на следващия преглед всичко беше ОК-само дето я бяха наплашили така като теб.

Не се тормози. Аз също до последно няма да знам как ще раждам - ако всичко върви ОК ще е нормално, но ако се наложи да ме режат, няма какво да избирам ...
Късмет и чакаме добрата новина като се роди бебока.
Виж целия пост
# 9
Не се тревожи, просто няма защо.
Аз имах възможност да избера как да родя и избрах да е нормално даже без епидурална упойка, а съм си стръхла по принцип.Всичко мина без проблеми и да ти кажа не виждам килограмите да са ми пречели-качих 23кг.
Бебока ми бяха казали че ще е едричък, а той 2,980кг ми се пръкна.Така че няма страшно всичко ще е наред само не се тормози с тези мисли.
Когато усетиш че те хваща страх си мисли за това как ще  наричаш бебка, какъв цвят ще са й очичките и косичката,на кого ще прилича- аз поне така правех и имаше мигновен благотворен върху настроението ми ефект.
Стискам палци за бързо раждане.
Виж целия пост
# 10
Хич не им се спичай - аз се освиних, че и още съм си прасе +24кг!!! Бебето на последния видеозон излезе, че ще се ражда 10 дни след термина (сиреч - дребно е), ама се роди 3,900кг.  Shocked  Crazy  Laughing! Та просто пиша да ти пожелая успех на теб и бебока Heart Eyes!
Виж целия пост
# 11
Не се тревожи, няма как да предвидиш какво ще е раждането ти. До последния момент нещо може да се промени. Аз  9 месеца се настройвах за раждане с епидурална упойка, а се наложи секцио по спешност. А за рамера на бебето е рано от сега да се каже какъв щв бъде. Лекарите много често допускат грешки при определянето на размерите. А килограми ии аз много бях качила.  Embarassed Леко бременеене ти желая!  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Не се шашкай!Това е много относително за теглото на бебчо гледано на УЗД.На моя приятелка вече в деветия и казаха,че бебо е 3600,а тя роди момче 4150  Laughing.
А за килата-не се дерзай-и аз доста се освиних така да се каже Embarassed,ама сега ще се мъча да ги свалям!
Айде..и да се похвалиш със страхотно бебче!!!
Виж целия пост
# 13
Нямам какво да добавя, освен да ти пожелая да се чувстваш като котето на снимката в профила ти Simple Smile Не се притеснявай излишно - като мине всичко, ще видиш, че е било излишно Simple Smile
Успех!  Grinning
Виж целия пост
# 14
Защо се връзваш на такива глупости, аз родих секцио, защото моя момко от 4 -ия до 9-ия месец само се гъзеше. Шашнаха ме , че е с много голама глава до последно така казваха, а се оказа че е с нормална. Няма да се плашиш всичко ще бъде нормално, аз пак бих предпочела секцио Супер е. А за качените килограми ще ги свалиш, стига да искаш. Успех Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия