Интервю за работа

  • 6 069
  • 10
В www.jobs.bg попаднах на подходяща обява за работа http://209.85.135.104/search?q=cache:04ytwyRbJcIJ:www.jobs.bg/f5 … ;ct=clnk&cd=1. Става дума за държавна организация - Регионална разплащателна агенция-Варна. Според Вас коректно ли е "Одобрените кандидати ще бъдат поканени на интервю, което ще се проведе в гр. София, бул. „Цар Борис 3” № 136!"

Да уточня, че става дума за експерт за Варна. Значи ще вдигнат 10 човека от Варна да отидат на първо интервю с неясен изход. Казвам примерно 10, защото от предния конкурс на фонд "Земеделие" са се спрели на 9 човека от Варна и всички трябва да отидат на посочения адрес в София за първо интервю. На мен ми се струва нагласено.

На някой случвало ли му се е на първо интервю да ходи до София?  Rolling Eyes

И възможно ли е да започнеш работа в държавна структура без връзки, ако все пак отговаряш на изискванията? Ако някой е чувал нещо за работата във фонд Земеделие ще чакам с нетърпение да сподели.
Виж целия пост
# 1
Да възможно е! ... да започнеш работа без връзки....

И ДА, според мен е напълно приемливо да те извикат на интервю в София, ако шефовете са там. В нашата фирма също е така, но плащат пътни. Е, все пак аз работя в частна фирма, в държавна едва ли ще ти платят пътните, но за интервюто в София си е съвсем нормално....
Виж целия пост
# 2
Една приятелка от Хасково е ходила два пъти до София за интервю. Като я одобрили на първото я викнали на второ. И при нея става въпрос за държавна работа, одобрили са я и са я назначили.
Виж целия пост
# 3
В нашата фирма, когато интервютата са в друг град шефовете се вдигат и отиват.
Виж целия пост
# 4
Мда, аз ходих на първо, че и на второ интервю в София при все, че обявената позиция е за Пловдив и региона. Няма нищо странно в тази практика мисля, защото главното седалище на фирмата е в София. Хубавото е, че фирмата, в която аз бях на интервю поеха всички разходи за пътни на кандидатите. Плащаха им автобусните билети. Аз бях с кола и ме попитаха колко ми е струвало горивото, но аз отказах парите. Видя ми се дебелашки неудобно да си ги взема.
Та така. Ако обявената позиция си заслужава-отивай.
Виж целия пост
# 5
Възможно е да е нагласено, възможно е и да не е. Възможно е и да започнеш работа без връзки. Всичко е въпрос на късмет и малко шанс  Peace

Аз лично не виждам нищо странно в това, че те викат в София  Rolling Eyes Това е нормална практика за повечето големи фирми чието седалище е там Peace
Виж целия пост
# 6
Aз ходих на интервю в София, а обявеното работно място беше за Търговище. Всъщност ходих на конкурс. И аз не го проумявах, но както и да е.
Виж целия пост
# 7
Много благодаря на всички за отговорите!  Hug

Не знам защо като стане дума за държавна работа и все ми се струва, че е с връзки. Дано да не  е така! Ако стане работата ще се похваля! Ще дам кураж на някой друг скептик като мен!  Laughing Иначе и друг път съм ходила на интервю за работа в София, но не на първо виждане.
Виж целия пост
# 8
Нормално е да те извикат в София - да.

Веднъж съм ходила на интервю в Стара Загора - за Варна беше позицията. Платиха ми пътни със сигурност, за дневни не си спомням

Втори път ходих на интервю в София - беше агенция за подбор на персонал и не ми платиха никакви командировъчни.

Виж целия пост
# 9
тази разплащателна агенция... да почнеш работа там е равносилно на това да си купиш фабрика на 9-ти септември 1944 г.

това е същата разплащателна агенция дето й отнеха пълномощията от европейския съюз и хората масово напускат от там. затова има много вакантни места , не само във Варна. Разрови се в джоб-са по другите градове и виж....
Виж целия пост
# 10
Ако много искаш работа-и до Норвегия ще отидеш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия