Къпане на двуседмично бебе

  • 777
  • 13
Здравейте,

Искам да попитам как беше при вас къпането в началото. Всички ми казват че бебетата много обичали да ги къпят и с нетърпение чакали този момент... е при нас това изобщо не важи. Сина ми е на 2 седмици вече и като дойде време за къпане почва един рев едно чудо и така от началото до края. Не знам какво да мисля... спазваме всички указания на педито вода 37 градуса в топла стая и т.н. Кажете само ние ли сме така или има и други които не обичат банята... или пък аз нещо бъркам.
Виж целия пост
# 1
Здравей
важно е да ви е паднало пъп4ето, трябва и рани4ката да е зарастнала- не бива да се мокри. Нашето падна на 13 ден, изкъпахме след това, затова ми се струва малко рано.
Според мен бебенце пла4е защото не е свикнало. Внимавайте да не влезе вода в уши4ките и о4и4ките!!!
Търпение, и вси4ко ще е наред. Истина е 4е бебенца оби4ат водата.
Има едни удобни корита, в които бебо стой сам (е вие сте още малки).
Успех
Виж целия пост
# 2
Да не му е топла или студена водата?
Виж целия пост
# 3
Наистина, проверете първо температурата на водата и на стаята, но както четох някъде новородените бебчета не обичат да са голи.Така че пробвайте да стои завито с нещо леко до последния момент преди да го потопите цялото в коритцето.А ако още не му е паднало пъпчето ми казваха че мога само да го измивам с мокра кърпа, като поетапно отвиваш краче-миеш краче, отвиваш ръчичка- миеш я и така.
Успех.
Виж целия пост
# 4
Ами и моя в началото изпадаше в ужас, но това си мисля, че беше заради къпането в болницата, така ги мяткаха, че милите се късаха от рев. Аз му говорих нежно, събличах го много нежно и внимателно, водичката беше по топличка от колкото казаха от болницата 37 градуса, аз я направих към 40, момчетата обичат топла водичка. Сега това е любимото ни занимание, пляскаме с ръце и крака и се опитваме да докопаме чашката с която го поливаме. Голяма игра пада. Може би още му е трудно да преживее стреса от болницата, там доста грубо се отнасяха към малките създания. Както са ти и казала, коритото върши чудеса, бебчето е легнало в анатомичната стойка напълно отпуснато и се наслаждава на топлата водичка с която го поливаш. Веднага щом пъпчето падане и спре да кърви,  можеш да го слагаш в корито. Бебетата се плашат не от водата, а от процедурите преди и след това, моя син няколко седмици ревеше когато го събличах, обличах, мажех и т.н...., но много успокоително му действаше да му говоря и да го докосвам много нежно и внимателно, а не да бързам за да спре да реве, така се плашеше повече.
Виж целия пост
# 5
Пробвай да му държиш ръчичката, при нас това успокояваше нещата, но не е имало чак такива проблеми.
Виж целия пост
# 6
и ние много ревяхме,ама много и то през цялото време,с времето отмина,после плачеше само докато я обличам и правя масажче,сега види ли пълната вана започва да се хили с глас и крещи,играе си много там и надава вой само ,когато я вадим ,умира от кеф докато се къпе  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Пъпчето падна преди около седмица и е зарастнало напълно. Но ще опитам с малко по-топла вода да го къпя може пък това да е проблема..
Тинка, при нас е точно същото както го описваш и аз търча като луда да свършим по-бързо Simple Smile но явно не е това начина..

Благодаря ви много момичета за съветите!

Виж целия пост
# 8
Моето наблюдение (от около 5 бебета в близост)е, че като се родят явно ги е страх от всички тези процедури покай, а и от самото къпане. С времето свикват и става приятно. Съветвам те да се усмихваш и смееш повече. Търпение и успех!
Виж целия пост
# 9
Може да има значение и начина, по който държите бебчето. Може пък нещо да не му е удобно  Thinking
Виж целия пост
# 10
при нас къпането в корито все още е с рев,ядове и вместо да е удоволствие си е мъка, но още имам надежда,че с времето ще се оправят нещата.
Виж целия пост
# 11
Като порасне малко  нещата ще се оправят... и ние ревяхме като се къпехме в началото.
Виж целия пост
# 12
Плачат, плачат в началото, не се коси Simple Smile
Като го слагаш във водичката го прави полека.Първо крачетата после леко дупенцето. При мен това помогна.
Виж целия пост
# 13
И мойта принцеса плачеше в началото от къпането, после започна да плаче след като излезе от ваничката. Сега плаче само ако е гладна или много  и се спи. Всичко се оправя с много нежност и търпение му е майката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия