Подготовка през бременността?

  • 1 825
  • 36
Здравейте, мами!

В трети месец съм и се чудя дали през бременността трябва да се прави нещо за стимулиране на кърмата?

Мерси за отговорите! Misc Baby Bottle

(Съжалявам, ако има такава тема, търсих, но не намерих.)
Виж целия пост
# 1
  Трябва да подготвяш гърдите си за кърменето.Има теми,потърси.Зърната на гърдите трябва да се масажират леко всеки ден,за да не се напука и разрани нежната кожа при кърменето. Peace
Виж целия пост
# 2
Най-добрата подготовка за кърменето, която можеш да направиш, е да прочетеш материалите в Библиотеката. Peace
Обтриването на зърната отдавна е отречено, най-много да си докараш контракции.
Виж целия пост
# 3
Чета, чета... Ама въпросът е дали има нещо, което може преди раждането да стимулира кърмата? newsm78
Виж целия пост
# 4
Важното е след раждането да я стимулираш. Peace
Виж целия пост
# 5
 На един лактогонен чай бях прочела, че е хубаво да се приема и в края на бременността. Но както са ти казали момичетата - прочиташ цялата библиотека тук и евентуално от осмия месец да си масажираш зърната с Ласинох. Успех
Виж целия пост
# 6
Намираш една мама-кърмачка и гледаш от нея как слага бебето да суче, как се кърми дискретно навън , колко често и колко дълго и така можеш да видиш на практика това, дето го пише в теорията. Предварителния опит ще ти спести после доста тревоги и разранени зърна (вярно, че се мажат, но чак когато заболят, а не е нужно да боли нали Wink
Виж целия пост
# 7
И аз ще те насоча към Библиотеката. Да ме прощава Мараидара, но предварителната подготовка на гърдите отдавна е отречена. Масажирайки ги можеш да си докараш контракции, а че щели да загрубеят е доста съмнително... През цялата бременност гърдите се подготвят за кърменето. А дали ще се разранят зърната зависи как поставяш бебето на гърдата. Намери си приятелка с опит в кърменето, която да може да ти помогне в първите дни със съвети. Чети и се подготвяй теоритично, за да си спокойна, че знаеш какво правиш.
Лека и приятна бременност ти желая  Hug
Виж целия пост
# 8
пак се почна за това, че предварителната подготовка на зърната за кърмене била отречена и търкането водело до контракции.
като хванат някои хора една песен, чули недочули и само това повтарят.
за да си докараш контракции чрез търкане на зърната трябва да го правиш в последните седмици по половин час на ден. при преносване между другото се препоръчва.
по половин час, не по 5 минути колкото се препоръчва за подготовка на зърната за кърмене.
Виж целия пост
# 9
Sad Ми като си нямам приятелка? Аз съм първата от всички! Laughing

Може би на някакви срещи да ида? Трябва да прочета по-подробно...
Виж целия пост
# 10
Sad Ми като си нямам приятелка? Аз съм първата от всички! Laughing

Може би на някакви срещи да ида? Трябва да прочета по-подробно...
Ами да, ей го на сега можеш да използваш седмицата на кърменето, за да идеш и видиш. Няма да те научат на нищо вредно  Wink
Виж целия пост
# 11
autumnsphere, иди на някоя от ЛЛЛ срещите, според мен е много полезно да поговориш наживо с някоя опитна майка. Освен това, вземи телефоните на няколко майки, на които имаш доверие и можеш да питаш когато имаш нужда от съвет-първите седмици постоянно имах "важни" и "спешни" въпроси ("нормално ли е да не спи 3-4 часа?", "нормално ли е да спи 4 часа?" "защо суче 2 часа без да спре и какво да правя" и др.) и е много полезно ако някой просто ти каже че, да, нормално е Grinning
Иначе аз не съм правила абсолютно нищо преди раждането, но след като родих дойде консултант по кърменето да ми покаже как е правилно да сложа бебето да суче. Също така на бебето не му даваха биберон-залъгалка или шише с биберон, засука първо и единствено гърда. Нямах никакви проблеми с гърдите-нито разранени зърна, нито препълвания и възпаления. Не съм се изцеждала, не съм се мазала с нищо.
Виж целия пост
# 12
за мен единствената гаранция за успешно започване на кърменето е нормалното раждане и детето да е с теб веднага след това и да му дадеш да суче. на мен в болницата ми казаха до 6-тия час след раждането да съм го сложила на гърда, в щатите май препоръчват даже до третия.
ако бебето е при теб му даваш да суче когато то поиска и за колкото поиска, а не ако ти го носят или ти ходиш под час да го кърмиш в детската стая
Виж целия пост
# 13
Хех, ами аз ще раждам със секцио задължително по медицински причини, но момичетата тук ме увериха, че това не е проблем. Ето:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1275.0

Но наистина ще ида на няколко срещи, ама още май е рано (12-та седмица). Дано има и към кого да се обръщам с купищата въпроси... Но тук винаги има някой, който да отговори, а и на толкова въпроси вече си намерих отговора! Мерси на всички. Hug
Виж целия пост
# 14
извинявай ама като ти гледам лентичката не е ли много рано за тези "медицински причини" за секциото  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия