Избор на кръстници без брак?

  • 4 096
  • 39
Здравейте  HugИмам една питанка към вас.Бременна съм в 3-я месец,но нямам брак с моя приятел.Та въпроса ми е трябва ли да се избират кръстници за бебето?И ако да,кога трябва да се отправи поканата към тях.  ThinkingНе съм запозната много с тези неща и за това се обръщам към вас с надеждата,че ще ми помогнете.Поздрави
Виж целия пост
# 1
По мое мнение още ви е рано да мислите за кръстници   Wink Нека се роди бебчо, пък тогава  Simple Smile. Ние кръстихме сина ми, малко преди да навърши годинка. Поканихме кръстника месец преди кръщенето.
Виж целия пост
# 2
Кръстници? Имаш предвид според православното християнство ли?
Това дали имате брак май не е от значение. Кумувете на сватбата на двойката нямат нищо общо с кръщаването на бебето. Е, ти можеш да поканиш за кръстници същите хора, но изобщо не си длъжна.
Ако ще кръщавате бебето - един кръстник е достатъчно (няма значение мъж или жена), но задължително трябва той/тя да е кръстен. Аз бях кръстница на сина на наши приятели сама, защото с мъжа ми още не бяхме женени. Само трябва да попиташ набелязания човек предварително - поне няколко седмици, за да знаеш дали е съгласен и ако не - да имаш време да реагираш, пък и той да се подготви.
А кръщенетата обикновено ги правят около 1-годишна възраст на бебето, та имате мноооого време.
Доста рано го мислиш това, но ако те притеснява, влез в първата църква и разпитай - ще ти обяснят всичко, свързано с кръщенето.
 
Виж целия пост
# 3
Ти самата май изобщо не си запозната с православното християнство.

Съветвам те първо ти самата да попрочетеш нещо по въпроса. Ти кръстена ли си?

Идеята е да знаеш за какво иде реч, не да кръстиш само защото "хората така правят" и за имаш още един повод за семейно "джамбуре".
Виж целия пост
# 4
чакай да родиш първо Wink
Виж целия пост
# 5
По мое мнение още ви е рано да мислите за кръстници   Wink Нека се роди бебчо, пък тогава  Simple Smile. Ние кръстихме сина ми, малко преди да навърши годинка. Поканихме кръстника месец преди кръщенето.
И ние!  Peace
Виж целия пост
# 6
Кръстник може да е само един от тях,а не и двамата заедно
Виж целия пост
# 7
Бая от рано сте се замислили по въпроса Thinking
Изчакай да родиш и после ще решиш кога ще кръщавате малчо и ще му търсите кръсница\кръсник.
Лико бременеене Hug
Виж целия пост
# 8
Нека първо се роди бебчо и тогава ще му мислите  Wink
Виж целия пост
# 9
Кръстници? Имаш предвид според православното християнство ли?
Това дали имате брак май не е от значение. Кумувете на сватбата на двойката нямат нищо общо с кръщаването на бебето. Е, ти можеш да поканиш за кръстници същите хора, но изобщо не си длъжна.
Ако ще кръщавате бебето - един кръстник е достатъчно (няма значение мъж или жена), но задължително трябва той/тя да е кръстен.
 

Със всяка дума съм съгласна.Но първо изчакай да се роди детето, тогава ще решите кога, къде и кой ще кръщава.Рано е да го мислиш.Но - това, че не сте женени с таткото не е пречка пред евентуално кръщене на детето.
Виж целия пост
# 10
Нека първо се роди бебчо и тогава ще му мислите  Wink
Не бързай толкова има време  Peace
Виж целия пост
# 11
Кръстниците може и да нямат брак.
Не е проблем да им предложиш по-раничко за да няма изненади.
Виж целия пост
# 12
Раничко е още Simple Smile Ние нямаме брак. Кръстниците ни също нямат. Поканихме ги да кръщават малката 3 месеца преди самото кръщене. Всъщност кръщаваше само жената, та тя се води кръстница. Кръстникът беше само за украса Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Прекалено рано е отсега да мислиш за кръщенето.А и отсега да поканиш някой, след година кой знае колко неща ще са се променили Thinking.Бракът не е задължителен, важно е този, който ще кръщава да е кръстен.И обикновено е един, не двама...
Виж целия пост
# 14
Ти самата май изобщо не си запозната с православното християнство.

Съветвам те първо ти самата да попрочетеш нещо по въпроса. Ти кръстена ли си?

Идеята е да знаеш за какво иде реч, не да кръстиш само защото "хората така правят" и за имаш още един повод за семейно "джамбуре".

Ако авторката на темата беше ревностна християнка, не би трябвало да приеме в леглото си друг, освен съпруга си Wink

Идеята на това да избереш кръстник е детето да има наставник във вярата, който да помага на родителите във възпитанието му в християнски дух.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия