повръща при всяко хранене

  • 615
  • 6
Здравейте, дъщеря ми е на 24 дена, кърмя я на поискване. Обикновено интервалът между храненията е 2-3 часа, но по-често около 2. Почти след всяко хранене повръща и се притеснявам. Не е на фонтан, а просто изтича през устичката. Напоследък обаче количеството върнато се увеличава.
Дали я прехранвам, и ако е така, как да процедирам, когато си поиска?
Ще ходим на консултация чак в петък (педи е в отпуска сега), а ми е притеснено. Какво мислите вие?  newsm78
Виж целия пост
# 1
Здравей, според мен нямаш място за притеснение, продължавай да си кърмиш на поискване, бебо знае добре колко да изяде и няма опасност от преяждане, това, че повръща си е съвсем нормално за толкова малко бебе(само дано педито да не те разубеди, че те в повечето случай никак не са привърженици на кърменето на поискване Simple Smile)! Успех!
Виж целия пост
# 2
При нас това се появи след навършване на 2 месеца. Започнахме много да повръщаме, надигнах малко матрачето на детето. После го израстнахме и отмина- трая около 1 месеца. Все пак се консултирай и с педиатъра, но си кърми както до сега.
Виж целия пост
# 3
След кърменето трябва много внимателно да оригнеш бебето. Това е изключително важно. Два-три пъти трябва да се чуе нещо като "О". Simple Smile, за да си сигурна, че няма да повърне. Никога не слагай детето да легне веднага след кърменето, освен ако не е нощно и детето е полузаспало. Оставяй го на височинка
Виж целия пост
# 4
Благодаря на всички!  Hug
Виж целия пост
# 5
Не е повръщане, а връщане на мляко. При някои бебета се получава и трае от 1 до 3-4 месеца. Нарича се още ГЕР - виж повече информация в темата Библиотека на този форум.

Със или без оригване, ако е ГЕР, бебето ще си връща мляко още известно време. Малката ми щерка правеше същите "номера" почти 3 месеца, като постепенно нещата отшумяваха и в 4-тия месец престана. Надигането на матрачето може да помогне - при моята Сияна нямаше разлика - връщаше мляко и в право положение - когато я държахме в ръце.

Оригването също не е задължително - особено ако бебето не се оригне в първите 5 минути след кърмене, не упорствай.
Сияна нощно време си я кърмех легнала до мен, не съм я вдигала да оригва, не съм я държала на по-високо - не връщаше мляко нощем.

Не е тревожно, ако бебето си наддава на тегло и не аспирира върнатото мляко.
Виж целия пост
# 6
Моето ме къпеше буквално с кърма (литрииии) всеки ден до към 6тия месец.. Всичко подгизваше - чаршафи, дрехи.. ужас.. Ей това е повръщане Simple Smile
Ядеше като за световно, повръщаше всичко и пак наново искаше да суче.. Понякога имах чувството, че кърмя близнаци  Crazy
Ако е до големината на мъжка длан е връщане Simple Smile И няма нищо страшно  Peace
За уригването - много рядко уригваше..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия