Пъпна херния ли е?

  • 1 140
  • 1
Здравейте д-р Слънчева,

Детето ми е на два месеца и на последната консултация педиатърът каза цитирам: "Мисля, че има малка пъпна херния. Можете да сложите лепенка". Тъй като не съм почитател на излишни манипулации се обръщам и към Вас за мнение до колкото е възможна преценката Ви по приложената по-долу снимка.

В случай, че наистина се налага поставянето на лепенка късно ли е да изчакам месец до следващата консултация, за да бъде сложена от педиатъра (разбирам, че се поставя по специален начин, а на мен не ми е показано как).

Лекото ми съмнение относно необходимостта от поставяне на такава лепенка е продиктувано от липсата на императивен тон от страна на педиатъра и прочетеното от мен в две книжки за отглеждане на бебета, а именно, че подобен проблем не е сериозен и отминава от самосебе си. Вярно ли е това?

До преди няколко седмици пъпчето не беше изпъкнало, а беше вдлъбнато и частично покрито от кожата на коремчето в долната си част. При плач не съм забелязала да се издува повече.

Да смятам ли, че бебето ми има проблем?

Ето и снимката:




Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 1
По снимката е малко трудно да се прецени дали пъпният простен пропуска върха на пръстта. Струва ми се, че няма херния, защото тя се проявява веднага след раждането или през първите 15-20 дни от раждането. Обикновено преминава до 2-3 м. от раждането с помощта на лепенката. Малко възможно е да се прояви толкова късно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия