суровоядство

  • 1 202
  • 8
В един вестник намерих тази диета:
Веднага след ставане се пие медовина - 1 с. л. мед, разтворен от вечерта в чаша студена вода.
След 15-30 мин. е закуската - 3 с. л. мюсли с купичка кисело мляко
10 ч. - чаша прясноизцеден сок (в краен случай купешки, но без захар и консерванти)
обяд - салата с лимонов сок и зехтин
16 ч. - шепа сурови ядки или сушени плодове или някакъв пресен плод
вечеря - салата с лимонов сок и зехтин
През деня се пият вода и студени неподсладени чайове.
Пише, че действала подмладяващо и разхубавяващо  Simple Smile
От утре я почвам и ако стана забележително красива, ще се похваля  Laughing
Виж целия пост
# 1
И месото ли се яде сурово  newsm78
Виж целия пост
# 2
"суровоядство"-звучи ми доста зловещо newsm12
Виж целия пост
# 3
И месото ли се яде сурово  newsm78
Къде видя месо?
Иначе суровоядците, които консумират месо го хапват сушено.

Иначе в диетата бих променила закуската- махам сока и мюслито с мляко и слагам плодове.
Виж целия пост
# 4
"суровоядство"-звучи ми доста зловещо newsm12
Много добре си изглежда диетата, вие какво искате, плодовете и салатите варени ли да ги яде? Много се доближава до плодовете и чая с мед, само че тук е разнообразено със салати и ядки.
анемона, пиши има ли ефект, как се чувстваш?
Виж целия пост
# 5
Намерих малко инфо за положителното при суровоядството:
-----
Суровоядството е система на хранене със сурови продукти. Твърди се, че по този начин организмът приема всички дарове на природата, включително и акумулираната слънчева енергия.

Суровоядството отрича положителното влияние на топлинната обработка. Въпреки това суровоядството има голямо значение за храненето:

    * При приемането на плодовете и зеленчуците в сурово състояние се усвояват по-пълно витамините и минералните вещества.
      Запазват се фитонцидите и някои ензими, което се отразява благоприятно от организма.
    * По силно е въздействието върху двигателната активност на храносмилятелния апарат. Приемането обаче на много груба храна дразни прекомерно и уврежда храносмилателната система.
    * Създава в по-висока степен чувство за ситост след нахранването.

Не всички храни могат се употребяват в сурово състояние (зърнени храни, картофи и др.). Вярно е, че топлинната обработка разрушава някои от хранителните вещества. Но е вярно също, че при топлинната обработка се разрушават и редица вреднодействащи вещества, които съдържа храната като естествени съставки (при зрелия фасул например и при редица растителни храни, съдържащи хранителни алергени). Освен това при топлинната обработка храната се подготвя за храносмилането. В менюто, разбира се, винаги трябва да се предвижда и храна, която да се приема в сурово състояние.

Въпреки своите положителни страни, суровоядството не може да бъде прието като начин на живот.
---------
ето и друг линк - http://www.surovo.hit.bg/start.htm
Виж целия пост
# 6
Малко лаишки е написано това инфо.
Виж целия пост
# 7
Да ви кажа, на мен лично ми се поду коремът от тия сурови храни. Може и да е много полезно, но не е за мен.  Stop
Затова засега преустановявам диетата, ще си потърся нещо по-подходящо.
Виж целия пост
# 8
анемона, това е период на адаптация, който отминава. После ще се чувстваш по-лека.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия