Как се променят очите на бебчетата?

  • 1 830
  • 32
Здравейте мамчета,
Искам да ви питам как се променят очите на бебчетата? Изведнъж ли потъмнява цялото око или започва на части да се променя?
Питам, защото забелязах на малчо, които е на 2 месеца и е синеок, че едното оченце в единия край е станало по-тъмно. Даже отива към кафяво. Не държа на сините очи. Просто се чудех дали това е потъмняване на очичките или да се притеснявам  newsm78! Дано да не е нищо ненормално  Praynig!

Благодаря ви предварително  Hug!
Виж целия пост
# 1
Ами нашите си бяха сини, но тъмно, а после станаха светло сини... Не е изведнъж, та за това не ми е направило кой знае какво впечатление, но сравнително бързо се "избистриха" (може би и защото не е кърмен)...  newsm78
Виж целия пост
# 2
И двете ми деца са с тъмни очи,но докъм 6-ия месец са били мътни,след това постепенно се избистряха.
Аз съм чувала,че на кърмените бебета очите са мътни и по-късно се избистрят,но не съм сигурна доколко
това е вярно. Peace
Виж целия пост
# 3
да, на кърмените бебета се избистрят по-късно, а понякога се избистрят окончателно чак след края на периода на кърмене. синът ми си запази цвета на очите, с които се роди, просто се избистриха и не са мътни, но той не е кърмен.
Виж целия пост
# 4
Това за кърмените бебета съм го чувала  Peace! Благодаря ви все пак  Hug!
Аз по-скоро питах за това как се променят? Целите или постепенно потъмняват от единия край? Ако сте обърнали внимание, разбира се!
Виж целия пост
# 5
стават челите сиви и постепенно отиват към друг цвят,но цялото око
Виж целия пост
# 6
ами не така, просто бяха мътни, все едно ги гледаш през пелена или мъгла и постепенно се избистряха, ставаха по-ясни. цялата работа приключи към третия месец, съвсем се изясниха, но цялото око, а не на части.
Виж целия пост
# 7
Не съм забелязала такова нещо при сина ми.Промениха му се от сини към тъмно кафяви, но неусетно и постепенно.Ако се притесняваш питай лекарката на детето.
Виж целия пост
# 8
На Марти бяха много тъмни като се роди и започнаха да изсветляват, но цялостно!
Виж целия пост
# 9
На малката очиччките се промениха доста бавно и също бяха така на петна, даже по едно време си мислех че ще е с пъстри, защото свети около зеницата са и кафеви, а по края зелени. Но ние сме с кафеви и до като разбера какви ще са май минаха 6 месеца, може би е от кърменето. Не се притеснявай мисля че е нормално, но все пак като ходите на консултация можеш да питаш педито за твое успокоение. Успех и здраво бебче!   bouquet
Виж целия пост
# 10
Целите се променят, не съм забелязала части от друг цвят. Даже още не мога да определя какви са.
Виж целия пост
# 11
Нашите се променят отвътре навън. Роди се с ярко сини, сега около зеницата станаха зеленикави, като на баща й, а отвън останаха сини. Така че сега са на два пласта. Мисля, че още не са се оформили окончателно. Кърмя, ако това има значение.
Виж целия пост
# 12
Очите се променят постепенно (при всяко дете е по различно време някъде до 2г.).Ние също бяхме със сини очи но забелязвам че вече почват да кафенеят.
Виж целия пост
# 13
И при нас очите се промениха му се от сини, после сиви а сега не знам точно  Mr. Green, обаче плавно и постепенно
Виж целия пост
# 14
Вики се роди със сиви очи и след две седмици вече бяха кафеви. Така и не разбрах кога станаха тъмни, но мисля не са потъмнявали на части.  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия