За раждане - пълна упойка по избор /секцио/?

  • 8 169
  • 59
Имам пиатне - как е във вашите страни - ако ви се налага секцио, било то по медицински показания или по желание, когато е възможно и не искате епидурална или спинална, а пълна упойка - това възможно ли е по принцип законно и как?
Благодаря ви  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
не знам дали допускат да си избираш вида на упойката, предполагам е възможно, нали е страната на неограничените възможности... но не ми е ясно защо някой би предпочел пълна упойка  Thinking? всяка такава натоварва сърцето и му вреди. ако имам друг вариант, защо да си скъсявам живота???
Виж целия пост
# 2
За планирана с-секшън нямаш определено нужда от пълна упойка. Не знам да е прието.  С епидуръл си будна за самия процес на посрещане на детето. Таткото също е там.  Болките са само като тръгнеш да се раздвижваш. В някои спешни случаи се слага пълна упойка, но това е друго.
Виж целия пост
# 3
в болницата, в която аз раждах не е прието да се ползва пълна упойка за планово секцио. ползва се спинална + морфин за след това, а не епидурална, която ползват за нормалните раждания. няма избор на упойка. пълна се слага само при спешни случаи, и то при определени показания  Peace
Виж целия пост
# 4
Доколкото знам, пълна не се прилага при секцио, без значение дали планирано или спешно. За избор пък едва ли може да става въпрос, тук голяма част от процедурите се правят само при решение на лекаря.
При мен се наложи спешно, бях с епидурална.
Виж целия пост
# 5
При нас избор няма Laughing,ако искаШ епидурална подписваШ един лист преди да взезнеШ да раждаШ и готово.За пьлна упойка по желание не може и дума да става Naughty ,за секцио оЩе по малко.....само в мноооого крайни слу4аи.
Виж целия пост
# 6
Може. Имам приятелка, роди третото си дете с епидурал в Ню Йорк, не секцио, остана завинаги парализирана от кръста надолу. По избор епидурал никога.
Виж целия пост
# 7
До колкото знам и с пълна правят секциото също. Но не съм раждала в Германия, а в България. На мен лично секциото ми го направиха с пълна, защото не можаха да ми сложат спинална.
Мисля че плановото секцио в Германия се прави сьс спинална упойка, епидуралната е само за нормално раждане.
Виж целия пост
# 8
При нас избор няма Laughing,ако искаШ епидурална подписваШ един лист преди да взезнеШ да раждаШ и готово.За пьлна упойка по желание не може и дума да става Naughty ,за секцио оЩе по малко.....само в мноооого крайни слу4аи.

какъв лист подписваш при секцио?  Shocked ами тя упойката е задължителна, без упойка операции не правят. питането е за секцио, не за нормално раждане. Noia , и ти разказваш за нормално раждане с епидурал. и тогава това "Може' в началото на поста ти за какво се отнася - че може да се избира упойката при секцио ли? защото това е въпросът.
Виж целия пост
# 9
Noia , и ти разказваш за нормално раждане с епидурал. и тогава това "Може' в началото на поста ти за какво се отнася - че може да се избира упойката при секцио ли? защото това е въпросът.


Да, "може" се отнася за упойката при секцио. Peace
Виж целия пост
# 10
благодаря, това е първият северно-американски град, за който чувам, че може  newsm78
Виж целия пост
# 11
благодаря, това е първият северно-американски град, за който чувам, че може  newsm78

Не се разбрахме нещо. Simple Smile Може в Бахрейн, а приятелката ми живее в Ню Йорк и не е ползвала пълна упойка. Peace
Виж целия пост
# 12
ах, добре  Laughing
Виж целия пост
# 13
Предполагам, че в Германия може. Но преди това лекаря ще се опита да те раzубеди с всичките си сили...

Статистически погледнато, спиналната упойка е много по беzопасна от пълната. Тя се поставя в гръбначния стълб на място, където вече няма гръбначен моzък (той свътшва няколко см по нагоре) и той директно не може да бъед наранен при поставянето и. Принципно дори и да настъпят усложнения като подувания (което става много рядко) те могат да се лекуват с медикаменти и в много редки случаи се случва да се стигне до паралиzа.
Освен това майката може да посрещне детето си, което е много важно zа него...
А и бебето остава неzасегнато от упойката

С пълната упойка рисковете zа бебето са много по големи, тъй като и таzи малка душичка поема упойка чреz плацентата... Да не говорим zа сърцето на майката и т.н.....

Ето една картинка zа това къде се поставя упойката http://www.rund-ums-baby.de/pda.htm

Noia, съжалявам zа приятелката ти.
Виж целия пост
# 14
Да, в Германия(поне в Байерн) имаш право на избор дали да ти направят секциото с пълна или PDA.
Често обаче изборът на упойка зависи от болничната политика - т.е. могат да ти откажат в една болница и да те препратят към друга.

п.п. Но като цяло секциото се практикува в мнооого спешни случаи - т.е. аз май само една позната имам със секцио Thinking.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия