Въпрос за гърдите след кърмене

  • 645
  • 6
Здравейте,
до скоро кърмех изцяло дъщеря си, но кърмата ми намалява и додавам адаптирано. Когато кърмата ми съвсем намалее трябва ли да правя нещо специално? Да пия хапчета или др. процедура? Мерси за отговорите!
Виж целия пост
# 1
Никакви лекарства не съм пила.Кърмата ми намаля и спря от самосебе си,въпреки че мн. исках да кърмя и пиех всякакви чайчета.Цедях се от време на време като усещах,че има кърма.Природата всичко е измислила.
Виж целия пост
# 2
Кърмих изцяло само първия месец, след това кърмата ми намаля и започнах да дохранвам, когато сина ми стана на 4 месеца започна да се изнервя, че нямам мляко и прекратих кърменето. В гърдите ми за 24 часа се събираха около 40мл от двете. Лекарката ми каза, че няма нужда да пия нищо. Сега след 2 месеца все още имам по няколко капки.
Виж целия пост
# 3
нормално е рано или късно да спреш да кърмиш, причините са много, но можеш да пробваш с разни храни, вече не си спомням какви бяха, но все някоя баба ще ти даде съвет Naughty
Виж целия пост
# 4
Аз не пих никакви лекарства, просто кърмата постепенно започна да ми намалява и накрая спря. Ако усетиш напрежение в гърдите може съвсем малко да изцедиш с помпичка кърма. При мен се получи така на втория ден, откакто бях спряла да кърмя. Изцедих съвсем малко кърма, за да не стимулирам лактацията и това беше. Нищо друго по-специално не съм правила.
Виж целия пост
# 5
Здравей, Рай,

не е нужно да правиш нищо, щом си решила да тбиваш, това е правилният начин.
Плавно и постепенно като намаляват кърменията, ще намалява и кърмата.
Виж целия пост
# 6
чувала съм че се ходи на ултразвук на гърдите след като се спре кърменето, за проверка за проблеми, мастит, т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия