Едната гърда произвежда повече от другата!

  • 1 137
  • 10
Имам нужда от съвет! Едната ми гърда произвежда повече кърма от другата. Дотук добре, но имам усещането, че на бебка  не и достига от по-малко произвеждащата. Чудя се ако я дохранвам от другата няма ли да се задълбочи  проблема? Вие какво бихте ме посъветвали?
Виж целия пост
# 1
Нищо странно, съвсем нормално е едната да произвежда повече Simple Smile Ако я предлагаш първо по-малко производителната няколко дни по-често от другата ще се увеличи количеството. Можеш да оставиш нещата така, но пък е възможно да се появи лека разлика в големината на гърдите. По- млечната ще стане по-голяма. Възможно е разликата да остане след спиране на кърменето. Mr. Green Съвсем те ужасих. Споко, няма страшно Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Изобщо не се притеснявай. И при мен беше така. Първо лявата беше по- добрата, след това дясната стана по- добра. Както те е посъветвала и Янтра предлагай по-често по-малкопроизводителната, за да се увеличи количеството. Колко ти  е голямо бебето?
Виж целия пост
# 3
и при мен беше така, момичетата са те посъветвали добре
Виж целия пост
# 4
и аз май имам същия проблем - лявата ми гърда е видимо по-голяма, другата си имаше кърма достатъчно, но от ден и половина като суче от нея засмуква много силно, като свърши заспива и го слагам в леглото, но след 2 мин се буди и иска да яде още. Слагам го пак на същата гърда, чак ако иска трети път го слагам на другата. Това което го казвате да се предлага същата гърда по-често значи да я давам на две поредни яденета ли?
Виж целия пост
# 5
Нищо странно, съвсем нормално е едната да произвежда повече Simple Smile Ако я предлагаш първо по-малко производителната няколко дни по-често от другата ще се увеличи количеството. Можеш да оставиш нещата така, но пък е възможно да се появи лека разлика в големината на гърдите. По- млечната ще стане по-голяма. Възможно е разликата да остане след спиране на кърменето. Mr. Green Съвсем те ужасих. Споко, няма страшно Simple Smile

А възможно ли е обратното? ако е имало лека разлика в големината на гърдите преди кърменето да регулирам с кърмене?
Виж целия пост
# 6
Бебето ми е на 1 месец. И на мен ми хрумна да предлагам по-често по-малко производителната,но нали тогава другата ще се препълни? Нея пък какво ще я правя-не можах да реша.
Виж целия пост
# 7
Нищо странно, съвсем нормално е едната да произвежда повече Simple Smile Ако я предлагаш първо по-малко производителната няколко дни по-често от другата ще се увеличи количеството. Можеш да оставиш нещата така, но пък е възможно да се появи лека разлика в големината на гърдите. По- млечната ще стане по-голяма. Възможно е разликата да остане след спиране на кърменето. Mr. Green Съвсем те ужасих. Споко, няма страшно Simple Smile

А възможно ли е обратното? ако е имало лека разлика в големината на гърдите преди кърменето да регулирам с кърмене?
Може, ама няма гаранции, че ефекта ще остане и след спиране на кърменето. При някои жени е постоянен, при други не. Лично аз така си направих без да искам по-малката гърда по-голяма, защото не ми бяха съвсем еднакви (както предполагам и на повечето от вас). Ама не съм спирала да кърмя и не знам дали ще си остане така. Обаче си личи само при много взиране в бюста и със сутиен не се забелязва (мъжа ми така ме утешава). Joy
Виж целия пост
# 8
Това което го казвате да се предлага същата гърда по-често значи да я давам на две поредни яденета ли?
И на мен ми хрумна да предлагам по-често по-малко производителната,но нали тогава другата ще се препълни? Нея пък какво ще я правя-не можах да реша.
Точно така, даваш по- малко производителната гърда на 2 поредни хранения, с цел да се произвежда повече мляко. За другата гърда - единия вариант е да се предлага накрая, след като сте дали по - малко произвеждащата, другия вариант (на който аз не съм фен) е да изцеждате с помпа по- голямата гърда.
Но дори и да не правите това нещо - няма никакъв проблем, че едната произвежда по-малко от другата. Това се получава, защото бебето предпочита едната гърда пред другата и  с времето това предпочитание изчезва. Важното е да не се ограничава времето на сученето. По този начин бебето ще помогне да се произвежда повече мляко. Бебето суче по 2 причини: едната е да си вземе мляко, а другата да произведе още мляко.
 
Виж целия пост
# 9
А, понякога бебето суче просто защото му се суче. Това е време когато мама е спокойна и го гушка. При моя син съм наблюдавала следното - суче, суче, суче, повръща малко за да си направи място и пак да суче Laughing
Виж целия пост
# 10
   И при мен беше така доста дълго време, докато не осъзнах, че на детето просто не му е удобно да суче от дясната и се задържа по-малко на нея. Така след като спре и аз предлагам лявата, а нея изсукваше докрай. Стигнахме до там, че давах два пъти лява и един път дясна, просто защото едната беше мека, а другата напрегната. Суче си пръста на дясната ръка, естествено по-удобно и е на дясно да е обърната. В крайна сметка решението беше аз да съм легнала до нея и от същата тази страна да предлагам и двете гърди. Сега всичко е нормално. Така или иначе, когато не сме в къщи и не е удобно да легнем някъде, пак давам само лявата, защото не иска да суче обърната на ляво т.е. моя дясна страна. Може би вече се объркахте  #Silly  Stuck Out Tongue  Но така си регулирах кърмата и на двете гърди.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия