Едно въпросче за лигавицата на матката

  • 28 755
  • 50
Момичета, имам едно питане към вас, според моята гинеколожка лигавицата на матката ми не узрява добре и не се удебелява добре и затова все пия някакви лекарства, защото иначе ми спира цикъла, сега съм на дуфастон. Лекарства ги пия с прекъсвания от по 2-3 месеца, защото аз така искам. Но това което ме смущава е че имам доста обилен цикъл независимо дали пия лекарства или не, по малко то 7 дни никога не ми е бил цикъла. А от всичко което прочетох ми се струва малко парадоксално, нали ако има проблем с лигавицата, цикъла е оскъден. Ох, ще се побъркам, преди да родя малкия 7 години ме тъпкаха с хормони, че уж съм имала поликистозни яйчници, след като го родих, смених доктора и според сегашната ми гинеколожка нямам поликистозни яйчници, а проблем с лигавицата, така съм се изморила вече от търсене на това какво ми има.... Давайте съвети, моля ви!
Виж целия пост
# 1
Колко милиметра всъщност  е лигавицата ти? Между 8 и 12 мм. е идеална. Защо не потърсиш и второ мнение от друг лекар.
Виж целия пост
# 2
Я наистина потърси друг доктор, при кого ходиш в момента?
Виж целия пост
# 3
здравей,espoir!

аз в момента се боря точно с лигавица/4мм/и хормоните и цикъла ми е много оскъден,но...не е липсвал никога!
така,че потърси друго мнение! 

казваш,че преди да забременееш си имала проблем с поликистозни яйчници,а сега изследвала ли си хормоните и колко ти е лигавицата ?
Виж целия пост
# 4
Момичета, миналия месец на 14 ден лигавицата беше 9 мм, но овулация имах чак на 18-19 ден. За овулацията съм сигурна, защото много бурно си я усещам, но по време на овуто не ходих на преглед и не разбрах доколко е нараснала. Този месец мисля да отида на 19 ден да видим как е тогава. Хормони скоро не съм изследвала. Иначе през зимата бях спряла да пия лекарства и тогава ми спря цикъла и като отидох на лекар, след като 2 месеца бях без цикъл, лигавицата ми беше толкова тънка, че за предизивкване на цикъла изпих една опаковка противозачатъчни, с дуфастон ми казаха че няма да успеем да предизивкаме цикъл. Ох, толкова объркано стана, но така съм се отчаяла напоследък, все не могат да разберат какво ми има...
Виж целия пост
# 5
Ами идеална ти е лигавицата, Щом преди ову е била 9мм тя Ще е стигнала 12, 13 мм.
Виж целия пост
# 6
Момичетата са прави. Ако в такива мм варира лигавицата ти, значи си е много добре. Наистина, консултирай се и с друг лекар за откриване на точния ти проблем! Успех!!! Peace
Виж целия пост
# 7
Аз забременях ин витро. В деня на трансфера лигавицата ми беше 9.2мм. Моята препоръка е да се насочиш към клиника по стерилитет. Успех!
Виж целия пост
# 8
Ами идеална ти е лигавицата, Щом преди ову е била 9мм тя Ще е стигнала 12, 13 мм.

Идеална е Peace
Май лекара не е идеалния потърси друг Wink
Виж целия пост
# 9
Здравейте ,момичета как разбирате колко мм ви е лигавицата ,аз след последния кюртаж 3 ми цикъл този месец беше оскъден само 2 дни и на  третия само някакво отичане,дали е нормално, ходих на лекар миналата седмица нищо не ми каза Rolling Eyes дали и мам проблем според вас?
Виж целия пост
# 10
vesi2 нормално е след кюртаж няколко цикъла да са по оскъдни,защото все пак е имало някаква интервенция върху лигавицата! Hug
Виж целия пост
# 11
Момичета, благодаря ви за отговорите, смятам да ходя в събота, ще ми бъде 19 ден и ще пиша после колко мм  ще я измерим. А що се отнася до докторите..., толкова съм ги сменила и все не разбират какъв ми е проблема. Само за да ви развеселя, ще ви кажа, че когато забременях първия път до 7 г.с. 3 различни лекари твърдяха че имам огромна киста и ме чака операция  Rolling Eyes Разбраха че съм бременна чак когато вече бебето имаше сърдечна дейност...
Виж целия пост
# 12
espoir, успех.

  vesi2, вече мина повече от година и половина от моя кюртаж. След аборта цикълът ми се скъси и е по 2 дни силно и на 3 само zацапване. И аz много се притеснявах zаради лигавицата, ама сега в клиниката по стерилитет я следят и е идеална.  Rolling Eyes 
Виж целия пост
# 13
Момичета, ходих на преглед, на 19 ден лигавицата ми беше 5.4 мм, този месец е много тънка. Докторката ми е убедена, че е недостиг на естроген, казва че в такъв случай и овулацията която си усещам не е пълноценна, че се пука празен фоликул. Като чета из нета обаче, тя май лигавицата може и да е тънка, заради недостиг на прогестерон. Как се разбира какъв е недостига, не ми става ясно, колкото и да ми обяснява, как съди, че е недостиг на естроген, а не на прогестерон. Също и друго четох, което не знам дали е вярно, че от прекалено пиене на противозчатъчни лигавицата изтънявала. А и някак не ми се връзват нещата, как така като нямам пълноценна овулация имам една успешна бременност.
Виж целия пост
# 14
при мен е точно така-недостиг на Е2 оттам др.хормони са също разбрицани! Cry
сега пия хормон на основата на естроген,почти съм нормализирала др.хормони/вкл. и естрадиола/

Как се разбира какъв е недостига, не ми става ясно

да ти пусне Е2,ЛХ,ФСХ и прогестерон на 3-5ден от ПРМ-ще й стане ясно! Mr. Green

А и някак не ми се връзват нещата, как така като нямам пълноценна овулация имам една успешна бременност.

нещата се променят с годините-някой го наричат "вторичен стерилитет"
преди колко време беше бременна?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия