Въпроси за стена, тапет –влийс

  • 4 168
  • 4
Здравейте, дами,
Ще градя стена, отделяща частично кухнята от всекидневната.
Идеята е да закрие гледката към пералня, миялна, които са на малката чертичка на  „Г” и да остане поглед само към  дългата и „красива” част на кухнята (415 см), както и да се обособи стена за телевизия. Дължина – около 150 см. Идеята за барплот  беше обсъдена и отпадна.
Така, въпроса е: според вас плътна ли да бъде  стената или е по красиво да има два правоъгълни отвори над определена височина?
Втори въпрос: мислех откъм хола тази стеничка да е облепена с тапет, като на цвят да бъде също като останалите стени (останалата част от стените ще си бъдат с латекс), но искам тапетът да е някакъв релефен и да прилича на плат, а не на хартия. Имам също така представа и какви фигури трябва да има сега остава да го открия!

Четох в някакво старо списание, че имало някакви тапети, които се наричали флиз или влийс и основата им била от нетъкан текстил (не знам какво ще рече това), а повърхността имитирала кожа, текстил, бамбук и прочие екстравагантности за моето въображение…..
Къде да ги видя?
В кой магазин да  търся такова чудо  Simple Smile ?
Виж целия пост
# 1
По-красиво и по-осветено ще бъде помещението ако има отвори. Височината ще я прецениш сама. Подобни на описаните от теб тапети съм виждала в Домо и Мартинели.
Виж целия пост
# 2
Он-лайн можеш да погледнеш тук, тук, тук, тук, тук, тук...
Виж целия пост
# 3
Има ги навсякъде- в Бриколаж, Домко, Лабиринт.
Виж целия пост
# 4
  Благодаря за отговорите
 bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия