С каква боя да боядисам кухненски шкафове

  • 100 781
  • 57
С каква боя да боядисам чамови кухненски шкафчета
така че да стане бяла и да добие този ефект


Тоест искам отдолу да прозира малко и дървото.
Не знам добре ли го обясних  Thinking , да не е хомогенно бяло
а да се виждат дървесните шарки

Шкафчетата са в естественият светъл цвят на чама и са лакирани отгоре.
Благодаря предварително за отговорите   bouquet
Виж целия пост
# 1
Ако са лакирани ще трябва да се махне лака ,да се минат с шкурка да се грундират и така да се боядисват,но не мисля ,че ще придобият този вид.
 Най добре ще ти отговори някой дърводелец!
От тип СКШ ли са или целите са от чам?
Защо не смениш само вратичките? newsm78
Виж целия пост
# 2
Ако са лакирани ще трябва да се махне лака ,да се минат с шкурка да се грундират и така да се боядисват,но не мисля ,че ще придобият този вид.
 Най добре ще ти отговори някой дърводелец!
От тип СКШ ли са или целите са от чам?
Защо не смениш само вратичките? newsm78
Мисля че с авто емайл лак ще постигнеш желания ефект,но за всеки случай се консултирай с дърводелец.
Виж целия пост
# 3
Не зная дали ще се получи върху лакирани, но ако се свали лака , ефекта се получава с разредена бяла матова боя за дърво. Има и специални байцове, върху които после се минава с безцветен матов лак, но излиза доста по-скъпо. Аз имам един спален комплект от чам, който искам да направя по този начин, но още не съм се осмелила да опитам някъде върху лака дали ще се получи. Искам да си спестя свалянето на лака.Имаме шлайф, но няма кой да ми пристане на акъла Grinning
Виж целия пост
# 4
Върху лакирано дърво с нищо ли не се боядисва?

Цялата кухня е чамова, да - само плота е някакво ПДЧ.
Виж целия пост
# 5
С автоемайл лак, но по-добре да ти го направи майстор, разликата е огромна, а и той си знае каква е предварителната подготовка, преди да се нанесе.

В стаята на дъщеря ми мебелите са чамови, напръскани с бял автоемайл лак Peace
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/s_1_n.jpg?t=1217514199
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/s_2_n.jpg?t=1217514254
Виж целия пост
# 6
Върху лакирано дърво с нищо ли не се боядисва?

Лака е идеална основа да се боядиса с всякаква боя, но ако искаш полупрозрачна бяла боя, трябва да е разредена. А матова ти препоръчах, защото се търси такъв ефект (или поне така предположих - нещо като рустика)
Виж целия пост
# 7
Акрилна боя разредена 1:1 с вода,но задължително трябва да се свали изцяло лака за да може да попие боята в дървото става страхотно Peace и после се лакира.С автоемайл не се виждат жилките на дървото.Ето тук така съм го направила стола е чамов- http://media.snimka.bg/0232/006718581.jpg
Виж целия пост
# 8
... С автоемайл не се виждат жилките на дървото ...

Целта е да не се виждат Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Когато бях със старите бели шкафове и ми бяха омръзнали,мъжът ми свали вратичките и ги занесе в автосериз и ги боядисаха с автоемайл лак.Станаха супер.
Виж целия пост
# 10



... С автоемайл не се виждат жилките на дървото ...

Целта е да не се виждат Simple Smile
 
 .....Тоест искам отдолу да прозира малко и дървото....

Аз останах с друго впечатление,но нека авторката поясни.

Виж целия пост
# 11
минка празникова, според беглите ми познания и спомени от гледане на тематични тв предавания първо трябва да се махне лака и след това както е обяснила didi mum.за техниката на състаряване или придобиване на търсения от теб ефект може да се види например в сайта на деби травис.не че няма безброй други.но определено без да се свали лака не става.търсения от теб ефект няма да стане и емайл/автолак. ако се държи на лака вече за запечатване може да се мине накрая с безцветен лак.
проблема ви е да стигнете до боядисването.доста труд и пари по принцип.
Виж целия пост
# 12
Акрилна боя разредена 1:1 с вода,но задължително трябва да се свали изцяло лака за да може да попие боята в дървото става страхотно Peace и после се лакира.С автоемайл не се виждат жилките на дървото.Ето тук така съм го направила стола е чамов- http://media.snimka.bg/0232/006718581.jpg
точно така. Ако случайно слоят боя стане по-дебел, не е фатално, може да се дооформи със шкурка.

didi mum,

Имам следната идея, ще помогнеш ли със съвет:

На стара дървена маса искам да сваля боята, да я байцвам с тъмен лак, и отгоре да я боядисам с бяла боя.
След това да я изшкуря на места, за да изглежда по-състарена.
Особеното е, че плотът отгоре е от дъбови дъски и не зная дали въобще следва да се лакират или байцват, защото масата се използва в кухнята?
Виж целия пост
# 13
Що се отнася до свалянето на лака има много съвети и препоръки, но малко от тях стават на практика.

Единият вариант е със "смивка" - евтин препарат, с който се намазват повърхностите, боята или лакът се надигат и с една шпатулка се остъргват.

Другият вариант е със шкурка /взимаш си няколко размера, за да откриеш подходящият/ - специално вратички със изрязан кант аз бих шкурила на ръка.
Виж целия пост
# 14
И още един пост, ще ме извинявате...

минка празникова,

Няма нищо страшно в боядисването, просто трябва да се започне.
Съветвам те да вземеш една малка чамова дъска и боя за дърво от Бриколаж и да експериментираш сама.
Ако не се получава - хвърляш всичко в кофата за боклук. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия