С каква боя да боядисам кухненски шкафове

  • 100 786
  • 57
С каква боя да боядисам чамови кухненски шкафчета
така че да стане бяла и да добие този ефект


Тоест искам отдолу да прозира малко и дървото.
Не знам добре ли го обясних  Thinking , да не е хомогенно бяло
а да се виждат дървесните шарки

Шкафчетата са в естественият светъл цвят на чама и са лакирани отгоре.
Благодаря предварително за отговорите   bouquet
Виж целия пост
# 1
Ако са лакирани ще трябва да се махне лака ,да се минат с шкурка да се грундират и така да се боядисват,но не мисля ,че ще придобият този вид.
 Най добре ще ти отговори някой дърводелец!
От тип СКШ ли са или целите са от чам?
Защо не смениш само вратичките? newsm78
Виж целия пост
# 2
Ако са лакирани ще трябва да се махне лака ,да се минат с шкурка да се грундират и така да се боядисват,но не мисля ,че ще придобият този вид.
 Най добре ще ти отговори някой дърводелец!
От тип СКШ ли са или целите са от чам?
Защо не смениш само вратичките? newsm78
Мисля че с авто емайл лак ще постигнеш желания ефект,но за всеки случай се консултирай с дърводелец.
Виж целия пост
# 3
Не зная дали ще се получи върху лакирани, но ако се свали лака , ефекта се получава с разредена бяла матова боя за дърво. Има и специални байцове, върху които после се минава с безцветен матов лак, но излиза доста по-скъпо. Аз имам един спален комплект от чам, който искам да направя по този начин, но още не съм се осмелила да опитам някъде върху лака дали ще се получи. Искам да си спестя свалянето на лака.Имаме шлайф, но няма кой да ми пристане на акъла Grinning
Виж целия пост
# 4
Върху лакирано дърво с нищо ли не се боядисва?

Цялата кухня е чамова, да - само плота е някакво ПДЧ.
Виж целия пост
# 5
С автоемайл лак, но по-добре да ти го направи майстор, разликата е огромна, а и той си знае каква е предварителната подготовка, преди да се нанесе.

В стаята на дъщеря ми мебелите са чамови, напръскани с бял автоемайл лак Peace
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/s_1_n.jpg?t=1217514199
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/s_2_n.jpg?t=1217514254
Виж целия пост
# 6
Върху лакирано дърво с нищо ли не се боядисва?

Лака е идеална основа да се боядиса с всякаква боя, но ако искаш полупрозрачна бяла боя, трябва да е разредена. А матова ти препоръчах, защото се търси такъв ефект (или поне така предположих - нещо като рустика)
Виж целия пост
# 7
Акрилна боя разредена 1:1 с вода,но задължително трябва да се свали изцяло лака за да може да попие боята в дървото става страхотно Peace и после се лакира.С автоемайл не се виждат жилките на дървото.Ето тук така съм го направила стола е чамов- http://media.snimka.bg/0232/006718581.jpg
Виж целия пост
# 8
... С автоемайл не се виждат жилките на дървото ...

Целта е да не се виждат Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Когато бях със старите бели шкафове и ми бяха омръзнали,мъжът ми свали вратичките и ги занесе в автосериз и ги боядисаха с автоемайл лак.Станаха супер.
Виж целия пост
# 10



... С автоемайл не се виждат жилките на дървото ...

Целта е да не се виждат Simple Smile
 
 .....Тоест искам отдолу да прозира малко и дървото....

Аз останах с друго впечатление,но нека авторката поясни.

Виж целия пост
# 11
минка празникова, според беглите ми познания и спомени от гледане на тематични тв предавания първо трябва да се махне лака и след това както е обяснила didi mum.за техниката на състаряване или придобиване на търсения от теб ефект може да се види например в сайта на деби травис.не че няма безброй други.но определено без да се свали лака не става.търсения от теб ефект няма да стане и емайл/автолак. ако се държи на лака вече за запечатване може да се мине накрая с безцветен лак.
проблема ви е да стигнете до боядисването.доста труд и пари по принцип.
Виж целия пост
# 12
Акрилна боя разредена 1:1 с вода,но задължително трябва да се свали изцяло лака за да може да попие боята в дървото става страхотно Peace и после се лакира.С автоемайл не се виждат жилките на дървото.Ето тук така съм го направила стола е чамов- http://media.snimka.bg/0232/006718581.jpg
точно така. Ако случайно слоят боя стане по-дебел, не е фатално, може да се дооформи със шкурка.

didi mum,

Имам следната идея, ще помогнеш ли със съвет:

На стара дървена маса искам да сваля боята, да я байцвам с тъмен лак, и отгоре да я боядисам с бяла боя.
След това да я изшкуря на места, за да изглежда по-състарена.
Особеното е, че плотът отгоре е от дъбови дъски и не зная дали въобще следва да се лакират или байцват, защото масата се използва в кухнята?
Виж целия пост
# 13
Що се отнася до свалянето на лака има много съвети и препоръки, но малко от тях стават на практика.

Единият вариант е със "смивка" - евтин препарат, с който се намазват повърхностите, боята или лакът се надигат и с една шпатулка се остъргват.

Другият вариант е със шкурка /взимаш си няколко размера, за да откриеш подходящият/ - специално вратички със изрязан кант аз бих шкурила на ръка.
Виж целия пост
# 14
И още един пост, ще ме извинявате...

минка празникова,

Няма нищо страшно в боядисването, просто трябва да се започне.
Съветвам те да вземеш една малка чамова дъска и боя за дърво от Бриколаж и да експериментираш сама.
Ако не се получава - хвърляш всичко в кофата за боклук. 
Виж целия пост
# 15
Акрилна боя разредена 1:1 с вода,но задължително трябва да се свали изцяло лака за да може да попие боята в дървото става страхотно Peace и после се лакира.С автоемайл не се виждат жилките на дървото.Ето тук така съм го направила стола е чамов- http://media.snimka.bg/0232/006718581.jpg
точно така. Ако случайно слоят боя стане по-дебел, не е фатално, може да се дооформи със шкурка.

didi mum,

Имам следната идея, ще помогнеш ли със съвет:

На стара дървена маса искам да сваля боята, да я байцвам с тъмен лак, и отгоре да я боядисам с бяла боя.
След това да я изшкуря на места, за да изглежда по-състарена.
Особеното е, че плотът отгоре е от дъбови дъски и не зная дали въобще следва да се лакират или байцват, защото масата се използва в кухнята?
 
Luda, масата няма проблем да я направиш така,още повече че е дъбова ,само после я лакирай няколко ръце. Като слагаш бялата боя може и с гъбичка да я нанесеш става по интересно http://images22.snimka.bg/004650160.jpg
Виж целия пост
# 16
Още един вариант но с мръсно бяло пак на стара маса http://images23.snimka.bg/005102300.jpg и http://images23.snimka.bg/005102371.jpg
Виж целия пост
# 17
Аууу, а аз се скъсах да се ровя в руски сайтове, за да разкрия тайната Grinning (щото на времето не учих другите езици Blush)
....само после я лакирай няколко ръце.

Това с лакирането не го разбрах. Значи първо байц, после лак и чак тогава бяла боя, или..? Такава съдба съм замислила за един стар  спален комплект, само че искам да  махна украсителните елементи и да направя нещо подобно, но цветовете да прозират. Чудя се само дали на вратичките и чекмеджетата ще се получи, защото там е фурнир, а не дърво Rolling Eyes
didi mum, а шаренийките декупаж ли са?
Аз видях в една къща захвърлен за дърва един стол от онези, с извитите облегалки и подпори на седалката, които преди имаше в почти всяка канцелария, изпросих си го  Blush и го изшкурих до чисто дърво, което не беше трудно, защото лака и боите отгоре се бяха напукали и почти бяха паднали. Мисля да се пробвам най-напред на него с бялата полупрозрачна боя Grinning  Ако не стане, ще го правя чисто бял.
Виж целия пост
# 18
didi mum и ljuboznatelna са ти отговорили изчерпателно.
Много си го обичам точно този ефект на състареност. Flutter
За да си сигурна в крайния резултат пробвай на малка и по-скрита част от мебелта.
Виж целия пост
# 19
Още един вариант но с мръсно бяло пак на стара маса http://images23.snimka.bg/005102300.jpg и http://images23.snimka.bg/005102371.jpg

Страхотни са! Поздравления !  bouquet
Виж целия пост
# 20
Идеята е да се виждат дървесните шарки отдолу.

Ще пробвам все пак с разредена бяла боя за дърво.

Но това с махането на лака ще ми вземе здравето  Rolling Eyes

Рустик стил да!
Виж целия пост
# 21
Ако не е лакирано дървото, може и да се байцва с бял байц и да се лакира, става по - лесно от с боя и по-малко мирише, после се лакира.
Обаче далеч, далеч не ми се получава така хубаво като при варианта с акрилна боя, които е показала didi mum. Тези мебели са станали страхотни!!!
Виж целия пост
# 22
Можеш да си спестиш свалянето на лака, само ако идеш и си вземеш нови вратички, но ги помолиш да не ти ги лакират  Thinking
Виж целия пост
# 23
Ако нямаш машина (шлайф, лентов), направо не се захващай на ръка, още на първата вратичка ще се откажеш. Съвета на Spoonman е добър.
Виж целия пост
# 24
Simple Smile
От прочетеното по - горе искам да систематизирам въпроса:

Как се казва бялата боя, която трябва да купя, за да боядисам шкафчетата, без да купувам нови вратички
и без да свалям лака? И да не е блажна боята...и има ли таква въобще Simple Smile
  bouquet
Виж целия пост
# 25
минка празникова,

Колкото и да ни се иска, няма вариант за боядисване без да се свали старият лак.
Дървото трябва да е без лак, по желание му се слага байц, след това се боядисва един или два пъти, и за повече блясък и за запазване на боята се лакира отгоре. Аз специално ползвам лак на спрей, защото е по-лесно.

didi mum, благодаря за идеите.

Като спомена за гъбичка, я използвах по следният начин: Боядисах едно столче в розово, но нещо не ми хареса и отгоре с гъбичка го боядисах в светло зелено. Стана много добре, защото розовото леко прозира отдолу.

Ще пусна снимки на няколко стола, които са боядисани в един и същи цвят, но по различен начин.

Виж целия пост
# 26
Идеята е да се виждат дървесните шарки отдолу ...

Ясно, значи аз съм в грешка Blush
Виж целия пост
# 27
шкафа и масата са минати от долу със златна акрилна и после с друг цвят и са прешкурени после/да отбележа, че са стари мебелите и преди боята са шкурени но много слабо колкото да ги надраскам Peace/
Виж целия пост
# 28
luda, много любопитно ми е да видя столовете, с нетърпение чакам снимките!
Ех, момичета, кога намирате време да се занимавате с тези неща!? Аз имам сандък и спалня, които така искам да си направя и един скрин, който искам да "облека", обаче все време не остава... Sad Сори, малко спам, но ще ви питам тук, да не пускам нова тема. "Обличането" на мебели не ми е ясно как става, дали можете да дадете линк ако е обсъждано във форума или пък от друго място информация?
Виж целия пост
# 29
А какво е това "обличане" , стана ми любопитно Rolling Eyes Аз поразгледах форума на "Ручная работа", където видях много боядисани мебели, често в комбинация с декупаж, но мноого малко от тях ми харесаха, а някои си бяха направо грозни. Сега ми е още по-трудно да се пробвам Simple Smile
Виж целия пост
# 30
luda, много любопитно ми е да видя столовете, с нетърпение чакам снимките!
Ех, момичета, кога намирате време да се занимавате с тези неща!? Аз имам сандък и спалня, които така искам да си направя и един скрин, който искам да "облека", обаче все време не остава... Sad Сори, малко спам, но ще ви питам тук, да не пускам нова тема. "Обличането" на мебели не ми е ясно как става, дали можете да дадете линк ако е обсъждано във форума или пък от друго място информация?
В "Шоуто на Деби Травис" гледах "обличане" на стар скин. Мисля, че използваха декупажна техника за целта. Друг вариант, който би могла да използваш е с фолио.
Виж целия пост
# 31
Това лято понатрупах малко личен опит в борба със стари чамови мебели. Първият ми опит стана доста сполучлив, а с всеки следващ надобрявах и ми идваха нови идеи. Един шкаф само надрах с назъбен нож /до дървото/, после леко изшкурих със ситна шкурка, за да се заглади, а резките обработих с телена четка. Минах го с тъмно кафяв байц, който оцвети само резките, а там, където беше останал лакът, си стои светло. Още се двоумя дали да го лакирам изцяло, или да го оставя така надран.
Друг шкаф изшкурих с шлайф машина /лентов шлайф/ изцяло, до дърво, после го надрах с телената четка и така стана на резки. Накрая го минах с тъмно кафяв лак на водна основа, но тъй като не беше разреден, не успя да проникне във фугите и стана много интересно.
Ще пробвам да "драскам" с рашпила или да свалям лака със смивка.
Ползвам бял лак на водна основа на фирма Фауст /продава се в Практикер/ - не мирише, съхне бързо и шарките на дървото прозират отдолу.
Класически "състарен" ефект постигнах с бял авто емайл лак, който после зашкурих с фина шкурка до дърво на места.
Сега трябва да усвоя декупажната техника, защото ми останаха още три шкафа, които искам да разкрася.
Да споделя, че всеки от изброените шкафове ми отне около 2 дни за обработка, достави ми много прах в косата и мускулна треска на цялото тяло, но и неизразимо удовлетворение.
Успех на всички дърводелки!
Виж целия пост
# 32
baibibi, покажи де Simple Smile
Виж целия пост
# 33
За обличането на шкафовете - единственото за което се сещам е със телбод за мебели, може да се залепи и с лепило за дърво. Естествено платът трябва да е подходящ.
Важно е обаче дървото отдолу да е добре почистено и да е поне грундирано.
Навремето, а и днес, се е използвал безир за грундиране на дървото. Той така запечатва дървото, че и след десетки години ще изглежда като ново, а по него няма да намерите дървеници или други твари. Само че бавно съхне и много мирише.

А от идеите на Деби травис най много ми допадна следната: целият шкаф се боядисва равномерно в основният цвят, след това се слага парче от онези евтини, дантелени, кухненски перденца и върху него се пръска със спрей от допълнителния цвят. Когато свършим махаме плата, а отдолу се е образувала красива дантелена шарка.

Така може да се направи целият шкаф, или пък само часто от него.

 Не съм успяла още да снимам столчетата, но скоро ще го направя.
Виж целия пост
# 34
четейки по темата излезе това и то от този подфорум.страшен форум значи.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237658.0
Виж целия пост
# 35
Един път в часът на мама даваха такова нещо как се прави, може да намериш предаването. А иначе аз да попитам стари шкафчета, ама не чамови ами май са пдч не ми е много ясно, та са се подлюпили от долу от водата, те са вече мега стари....та като изключим хвърлянето им в боклука какво друго може да се направи???
Виж целия пост
# 36
Освен с фолио май нищо друго,в домо има много хубави.
Виж целия пост
# 37
И аз да питам - може ли с нещо да се боядиса секция от старите талашитените? И ако да - каква е технологията?
Виж целия пост
# 38
Аууу, а аз се скъсах да се ровя в руски сайтове, за да разкрия тайната Grinning (щото на времето не учих другите езици Blush)
....само после я лакирай няколко ръце.

Това с лакирането не го разбрах. Значи първо байц, после лак и чак тогава бяла боя, или..? Такава съдба съм замислила за един стар  спален комплект, само че искам да  махна украсителните елементи и да направя нещо подобно, но цветовете да прозират. Чудя се само дали на вратичките и чекмеджетата ще се получи, защото там е фурнир, а не дърво Rolling Eyes
didi mum, а шаренийките декупаж ли са?
Аз видях в една къща захвърлен за дърва един стол от онези, с извитите облегалки и подпори на седалката, които преди имаше в почти всяка канцелария, изпросих си го  Blush и го изшкурих до чисто дърво, което не беше трудно, защото лака и боите отгоре се бяха напукали и почти бяха паднали. Мисля да се пробвам най-напред на него с бялата полупрозрачна боя Grinning  Ако не стане, ще го правя чисто бял.

Много хубаво легло. Ако не съм закъсняла ще ти кажа как се прави този ефект. Първо, основата ти трябва да е тъмна. В случая с тази спалня мисля че е тъмнокафяво. Значи боядисваш с кафява акрилна боя. След като изсъхне много добре, боядисваш с бяла и още преди да е изсъхнала, със шкурка протъркваш по всички ръбове така че да се появи кафявото. Ще стане и върху фурнир, само че преди кафявата боя трябва да минеш с грунд за да си сигурна че боята ще лепне добре.

Колкото до ефектът на прозиране на дървото, постига се с разредена със съответния глейз боя. Wink
Виж целия пост
# 39
И аз да питам - може ли с нещо да се боядиса секция от старите талашитените? И ако да - каква е технологията?

Може и технологията е същата- грунд+ боя. Преди грунда може лека шкурка на ръка, колкото да стане матова повърхността.
Виж целия пост
# 40
xenia, благодаря , не е късно, не ми е останало време да се занимавам bouquet Обърква ме това, че за акрилната боя се иска основата да е дърво, а моята е с поолющен лак. Заради лака ли се налага основата? И после трябва ли задължително да има безцветен лак? Чела съм, че понякога става на жълти петна. И не разбрах защо трябва да е точно акрилна Embarassed
Вълничка (морска), технологията ти я казаха, аз да допълня, че пръскано с пистолет ще стане идеално гладко, от валяка понякога на места остават мехурчета. Имам боядисана такава секция в детската.

Аз намерих и още вдъхновяващи идеи Wink
http://img98.imageshack.us/img98/4618/2162985151bee7ca9120ovo0.jpg
http://img104.imageshack.us/img104/5290/dfbc2.jpg
http://img526.imageshack.us/img526/6260/ergqway2.jpg
http://img291.imageshack.us/img291/1062/ergweug7.jpg
Виж целия пост
# 41
xenia, благодаря , не е късно, не ми е останало време да се занимавам bouquet Обърква ме това, че за акрилната боя се иска основата да е дърво, а моята е с поолющен лак. Заради лака ли се налага основата? И после трябва ли задължително да има безцветен лак? Чела съм, че понякога става на жълти петна. И не разбрах защо трябва да е точно акрилна Embarassed

Акрилната боя е на водна основа и всички ефекти faux finish се правят с нея. Тя е лесна за работа, смесва се прекрасно с глейзове давайки възможност за безброй ефекти. Не дава ефекта на блажната боя като напластяване и блясък, не мирише и бързо съхне. Блажната (на маслена основа) е тежка боя и с нея ефекти не се правят.

Принципно лакът би трябвало да се свали преди боядисване, т.к. боята не лепва върху гладка повърхност. Но може леко да се позашкури, да се нанесе грунд и тогава да се боядисва спокойно. Функцията на грунда е да повиши сцеплението на боята с повърхността. Ако се цели обаче прозрачност, т.е. да се вижда дървесната структура, само леко шкурене на лака няма да стане. Най-добре да се свали добре.

Накрая произведението може да се лакира с матов лак за по-добра здравина на боята, но не за всички бои е наложително. Има прекрасни акрилови бои които след изсъхване са много издържливи. За жълти петна не съм чувала. newsm78 Може би е от несъвместимост на лака с боята или некачествени материали...не знам какво да мисля докато не видя конкретно за какво става на въпрос.

В твоите примери, на 1-вата снимка, основата под бялата боя е черна. На 2-рата снимка, върху черната основа е нанесена сребърна боя с глейз и е позабърсано. И на 4-тата снимка, върху по-тъмна кафява основа е нанесена бежова разредена с глейз, която е боядисвана с твърда четка така че да се получат характерните черти от четката. В средата в кесоните е подобен ефект, но с по-светла боя и шарки със шаблони.
Виж целия пост
# 42
xenia и ljuboznatelna - благодаря! От това, което прочетох за боите, тъй като не търся ефекти и прозрачност в моя случай, предполагам мога да боядисвам, с каквато боя преценя. така ли е?

ljuboznatelna, добре ли изглежда секцията ти в детската? Моят мъж е много резервиран относно боядисването на нашата секция, пък не ще да дава пари за нова. Ако можеш, помогни със снимка Laughing
Виж целия пост
# 43
... С автоемайл не се виждат жилките на дървото ...

Целта е да не се виждат Simple Smile

Никол, колко флакона ти отидоха Simple Smile
На мен за една нищо и никаква врата ми заминаха 3.
Виж целия пост
# 44
xenia, благодаря за изчерпателните отговори  bouquet Това шкурене много ме тормози, но скоро ще съм клиент на магазин за бои Simple Smile Цяла сутрин се ограмотявах относно акрилни бои и глейзове Laughing
Вълничка (морска), това ми е секцията в детската, ти прецени как изглежда. Ето още една  снимка в по-близък план. Всъщност тя не е точно стара секция, а е направена от стар горен кухненски шкаф и стари плоскости от стелажи. Правена е преди 4,5г , снимката е от преди 3г. До момента нищо не се е олющило, дори успях да изтъркам химикала, с който синът ми издраска вратичките Simple Smile От чукането и ползването на места има следи, леко са захабени и ръбчетата на долния корпус, но като цяло е много запазена, боята държи. Пръскана е, само корпуса на кухненския шкаф боядисах с валяк, защото нямаше как да го местим.
Виж целия пост
# 45
ljuboznatelna, много ти благодаря! Този резултат напълно ме удовлетворява Laughing  bouquet Обаче шкуренето и мен ме притеснява. Секцията е просто огромна и не ми се започва дори.
А пръскането само с машина ли може да стане или се продават и някакви спрейове, за които пише Unknown_lady ?
Виж целия пост
# 46
 Вълничка (морска) , вземете на заем или под наем машинка за шлайфане щом е много като площ. и аз си чакам музата.събрала съм мебели за проба.
Виж целия пост
# 47
Не им разбирам на машините. Ама мъжът ми на село шкури някакви дъски с шкурка върху приставка на бормашината. Но ми се стори доста фина работа и на места се получиха дупки, което не бива да става тук
Виж целия пост
# 48
ljuboznatelna, много ти благодаря! Този резултат напълно ме удовлетворява Laughing  bouquet Обаче шкуренето и мен ме притеснява. Секцията е просто огромна и не ми се започва дори.
А пръскането само с машина ли може да стане или се продават и някакви спрейове, за които пише Unknown_lady ?

Аз купувах спрейове от Бриколаж, но свършват бързо и излиза малко скъпо. Обаче дават много добър ефект и става много бързо  Peace Ако ползваш от тях, трябва да знаеш, че боята "хвърчи" на много финни пръски и наоколо трябва да е покрито с найлони да не изцапа, че веднъж изсъхне ли, много трудно ще я изчистиш.
Виж целия пост
# 49
Що говорите за шлайфове не знам. Има страшно лесен начин.
Навремето в къщата дядо ми беше направил едни врати от парен червен бук - рисувани с някакви бои и отгоре лакирани, страшно изглеждаха, но с течение на времето много се бяха износили, а пък не можехме да ги ремонтираме, и така се наложи да пребоядисваме. Свалих всичките слоеве бои и лакове от раз със следната смес - значи взимате много фина гасена вар от някой магазин. Да кажем  в около половин кутия за боя гасена вар добавяте 3-4 пакетчета сода за хляб и разбърквате. Трябва да пожълтее леко и почва страшно да гори - затова с това намазвате желаната повърхност със стара четка или увита с парцал някаква дръжка (пазете си ръцете) , изчаквате около час - сигурен белег че варта е в желаното състояние е ако пожълтее върху повърхността и след това с някаква шпатула сваляте всичко из основи - боята и лакът става като каша. После трябва с вода да се измие добре повърхността.
Така свалям всичко - като боядисваме дограмите на къщата така сваляме старата боя първо и после боядисваме.
Ако има наранявания по повърхността от шпатулата можете да попришкурите малко, но при всички ситуации го няма това шкурене за което говорите.
Тази смес е страшно нестабилна - трябва да се пипа бързо с нея и да не се изчаква твърде много.
Сигурен съм че със същата идея е и препаратът "Дунав" , който се продаваше по магазините едно време - ние бяхме купили пробвахме го, нищо не стана с него и го хвърлихме в мазата 1-2 години. После ми скимна да го пробвам и гореше като разпран и свърши работа, и до ден днешен не мога да си обясня защо е толкова нестабилна сместа, но аз поне успявам да си свърша работа с нея.
Виж целия пост
# 50
chefolino, тази рецепта действа ли и на автоемайл лак?
Виж целия пост
# 51
Не съм пробвал никога. Може би ако видиш в магазините от онзи "Дунав" и му прочетеш описанието - там трябва да пише в кои случаи действа
Виж целия пост
# 52
chefolino, говорим за шлайфове, но не четеш внимателно. Няма да сваляме боя, а ламината на ПДЧ-то трябва да се надраска.Вълничка (морска), шкурено е с лентов шлайф. Става бързо. Пръскано е с компресор, ползвахме чужд. Аз сега се плаша, защото шлайфа е развален, а и да не е, мъжът ми няма да се хване вече Confused
Аз съм ползвала "Дунав" за сваляне на боя, но препаратът прониква в дървесината и ако искаш после да лакираш - става на петна. Освен това падна голямо миене. Боя се сваля най-просто с пистолет за горещ въздух и шпатула, а после - с шлайф. Става и с бензинова лампа, но тя е тежка, ръката не издържа дълго. Съществува опасност и да прегориш дървото. Ако е малка повърхност, счупени стъкла също вършат работа. Като се изтъпи ръба, сменяш стъклото. Но повърхността се отнема неравномерно и после шкурката е задължителна.
Виж целия пост
# 53
Аз говоря за свалянето на лак и бои, какъвто проблем е описан в началото на темата. Повечето от пишещите също споделят подобен проблем. Всъщност идеята на повечето пишещи, поне както аз съм го разбрал е да се стигне до дървесната основа и после да боядисат с постигането на определен ефект. Вие че си говорите за ПДЧ и що ще ви е да сваляте покритието на ПДЧ-то си е ваша работа(от цялата тема само 3 сте дето говорят за талашитени мебели), от надраскването ще отидете до грознотия, щото отдолу има само пресовани стърготини....
Определено съм описал че не трябва да го чакате много и после да се измие добре, но повече от 15 години ползвам метода и не съм имал проблеми. Пистолета за горещ въздух както и бензиновата лампа можеш да ги ползваш само за определен вид бои и основи, но не са с такова широко приложение.
И всъщност що ще ви е да се занимавате с тоз талашит - обкова, механизмите сигурно са повиснали и ръждясали. Като сте стигнали до "направи си сам" отидете в склад за плоскости дайде размерите, които ви трябват и ги поръчайте с окантване - после ви трябва винтоверт и сте готови - чистак нови шкафчета с далеч по-добър изглед и износоустойчивост.
Че то шкурка, че време, че грунд, че боя, пък и одрания талашит сигурно попива повече - сигурно излиза наполовина на новите шкафчета, без да смятаме обкова.
Виж целия пост
# 54
chefolino, това с разкрояването , обкова и т.н. съм го правила многократно.сега мерака на повечето от темата е да постигнем различни ефекти.това си е вид хоби, терапия....
Виж целия пост
# 55
chefolino,последно се говореше аз ПДЧ, ако искаш да си ясен, пояснявай, цитирай и т.н. Предлагаш интересна рецепта, благодаря. Само че като си толкова опитен, не си ли наясно, че за да хване боя върху ПДЧ, трябва да се пришкури, за да стане повърхността грапава и да хване боята? За какво смъкване говориш, като пълен аматьор. И много ще ме извиняваш, че цената на новото е същата,нищо подобно. Секцията, която съм показала, е правена в период, когато нови плоскости изобщо не можех да си позволя, струваше ми някоя и друга панта , дръжки ,4 кутии блажна боя и ролка кант. За винтовете си намерихме винтоверт, нямай грижа Wink
А с Дунав съм свалила боята на една врата и един прозорец, окепазих ги, защото под лазурния лак има петна от препарата, да не говорим какво миене беше ooooh! В къщи смъкнахме боя на общо 6 врати, 2 вратопрозореца и лакирахме с лазурен лак, аз също участвах, не говоря наизуст. Ако някой иска да прави полупрозрачно покритие, в никакъв случай да не се захваща да сваля с препарат лака, само шкурка и стъкло за тесните улеи.
Виж целия пост
# 56
Запис!
Виж целия пост
# 57
ilinayor , темата е от преди повече от година. Препоръчвам ти да следиш тази: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=345667.0;topicseen
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия