моля за съвет: котката ми взе да пишка извън тоалетната си...

  • 1 724
  • 1
здравейте,

ще стане година, откакто имам две котенца - бухта и мухта. те не са сестри, но са на една и съща възраст - година и нещо. винаги много са се обичали и си играят заедно и спят заедно. мият се взаимно и си живеят добре. грижим се за тях и им обръщаме много внимание. те много обичат да ги галим и гушкаме. никога не са ни драскали и пакости не са правили големи. мисля, че са привързани към нас, защото винаги много се радват, когато се приберем от работа и то не защото са гладни - винаги имат достатъчно храна и вода. проблемът е, че вече за втори трети път мухта пишка извън тоалетната си (ползваме легенче със силикат, което чистя всеки ден). веднъж преди малко повече от два месеца беше в един ъгъл в коридора. преди месец  -  на кухненския плот (!??!?!) докато аз я държах и галих по главата (!!!!). през това време трепереше някак. снощи късно след като аз си легнах, приятелят ми останал на компа. мухта отишла в един ъгъл в кухнята и се изпишкала там... станала и тръгнала да си играе. бухта отишла, близала я и се опитала да зарови локеичката, която мухта направила Simple Smile. после приятелят ми оправил всичко.

моите котки се разгониха за пръв път тази година в късната пролет. сега все още се редуват - една седмица бухта, една седмица мухта. понеже мухта е малко разгонена в момента, се чудя дали не го прави заради това? а пък и бухта не го прави това. не знам, тоалетната им е чиста, имат си място за това и определено си знаят къде да пишкат и тн.

моля ви, ако някой разбира от котки и има разумно обяснение, нека ми даде съвет.

благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Мисля, че маркират, когато са разгонени, за да привличат мъжките. Но не ми се струва нормален факта да се изпуска докато е в тебе - най-добре се допитай до ветеринар. Също така като се разгонят защо не им даваш хапчета, периода ще отминава доста по-леко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия