спане

  • 839
  • 13
имам проблем със спането на моя бебок,той е на 5 месеца роди се през февруари и не иска да спи нито през деня нито през нощта,има ли майка със същия проблем
Виж целия пост
# 1
Първите месеци дъщеря ми също не спеше, след 2 започна да спи нощем. През деня спи 2-3 пъти по 20 минути. Принципно не за всички деца важи правилото 3 часа сън, хранене и пак сън, още повече с възрастта съня намалява. Ако наддавате добре и видимо детето се чувства комфортно, все си мисля, че няма проблем, но можеш да споделиш с педиатър.
Виж целия пост
# 2
Какво означава това, че не иска да спи нито през деня, нито през нощта?!  Все пак по някое време спи, предполагам, макар и по малко...
Децата са различни - някои спят повече, други - по-малко.
Ако обясниш по-подробно каква точно е ситуацията, вероятно ще получиш и по-конкретни съвети.  Grinning
Виж целия пост
# 3
Е, не е възможно съвсем да не спи. Често се буди или какво  newsm78 Сина ми допреди три месеца ме будеше на всеки половин един час през нощта. Сега има пак такива периода, но са доста по-нарядко.
Виж целия пост
# 4
 Е не може пък хич да не спи - и денем и нощем.Може би спи по малък интервал от преди този си период.Може да се дължи на никненето на зъби, ако няма други здравословни проблеми.
Виж целия пост
# 5
Маринчо днес е спал два пъти по 20 минути. Към 22h заспа и ще спи до 3. И после гукане, смеене, цица, акробатика - малко сън и пак така. Дано скоро го мине тоя период Simple Smile Simple Smile  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Маринчо днес е спал два пъти по 20 минути. Към 22h заспа и ще спи до 3. И после гукане, смеене, цица, акробатика - малко сън и пак така. Дано скоро го мине тоя период Simple Smile Simple Smile  Simple Smile
Как издържаш така?!? newsm78Не че можеш нещо да направиш по въпроса,но наистина не мога да си го представя.Разбира се,и ние сме имали дълги периоди от време,когато съм ставала през няколко минути-да го храня,да го завивам,да го успокоявам и поради още сто причини,но да играем нощем-нееее,за голямо мое щастие не ми се е случвало!Искрено ти пожелавам,на теб и на всички майки с този проблем,това да прмине скоро!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Маринчо днес е спал два пъти по 20 минути. Към 22h заспа и ще спи до 3. И после гукане, смеене, цица, акробатика - малко сън и пак така. Дано скоро го мине тоя период Simple Smile Simple Smile  Simple Smile
Наистина, защо си играеш с него нощем? Така има опасност да не разбере скоро, че нощта е за сън, а деня - за игри.

Понякога дъщеря ми се буди нощем и се кокори готова за игри, но аз не светвам лампите, не й говоря. Държа я на ръце, докато заспи. Тая нощ цял час съм я приспивала...
Виж целия пост
# 8
Ами вече не сме така,защото порастна,но..........до единадесетия месец беше ужас.Не че съвсем не спеше,но  му се събираха по 4-5 часа на денонощие.И до сега се чудя как издържаше това дете.На всичкото отгоре през другото време все ревеше,че и аз с него CryС часове съм го разнасяла през ноща,какви ли не неща съм измисляла за да го успокоя и да заспи,но нищо не работеше.Водех го през седмица на доктор,защото си мислех,че детето ми не е добре,а те ми отговаряха че просто е нервно бебе.И когато вече се бях отчаяла съвсем,нещата се оправиха от само себе си,детето се укроти и почна да си спи.Е,и сега имаме нощи в които се будим и е неспокоен,въпреки че вече е на две,но.....всичко е в рамките на нормалното.
След това някои доктори изказаха предположение,че може би е имал колики до много късно,което на мен не ми звучи много логично,но....обяснение така и не намерихме!
Така че,пожелавам ти много търпение и по скоро малкия да се успокои и да си оправи режима. Hug
Виж целия пост
# 9
това е период, който ще мине. на 5 месеца може и зъби да почват да го морят. защо не му дадеш Камомила (това е лайка), малко да се кротне, поне нощем.
Виж целия пост
# 10
А как реагира когато е буден през нощта - плаче, смее се, играе, стои си...?
Виж целия пост
# 11
имам проблем със спането на моя бебок,той е на 5 месеца роди се през февруари и не иска да спи нито през деня нито през нощта,има ли майка със същия проблем

моето дете е на 9 месеца и още е така Thinking денем спи по 1 път на ден, нощем се буди постояно, може би рано започнаха да ни мъчат зъбите на 2 месеца започна тяхното подреждане във венеца на 4 месеца имаше 2 зъба вече, сега е със 7 и започнаха кътници Rolling Eyes не знам може би е от зъби.
 Нощем още се храни, пие вода, търси си бибата, схванал се е причини много.Случвало ми е е да ставам по 17 пъти на нощ  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Ние не сме имали такъв период и не мога да дам много адекватни съвети,
но ти пожелавам много скоро да приключи, за да се наспиш както трябва!

 Peace
Виж целия пост
# 13
Аз си мисля, че може да са зъбите. Ще видим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия