Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 12

  • 88 742
  • 293
координати на детски нефролози и уролози

Поликлиниката към Педиатрията - ул. "Найден Геров" №2, тел. 952 38 40, записване: всеки работен ден от 08:00 (отидете там към 7:30, за да не останете без номерче)

Доц. Анадолийска – детски нефролог – 0888941012, МЦ Борола ул.''Цар Симеон'' № 52
Тел. номер регистратура 02-9836203

Д-р Буева – детски нефролог - 0887992911 - приема и във 2-ра градска болница, 30лв. преглед, вторник и четвъртък от 14.30 до 17.00 ч. В поликлиниката преглежда само от 9 до 10 във вторник.

д-р Лилова /детски нефролог/ 0888869480, Болница ТОКУДА - 02-542347

Др. Русинов – детски нефролог - работи в нефрологията на Педиатрията, но не дава консултации в поликлиниката към болницата, а в МЦ "Детско здраве", във вторник след 14 ч. телефони на центъра - 952 42 97, 952 57 37, 0888 22 30 62, адресът на МЦ "Детско здраве" е - ул. "Ами Буе" Nо 27-29

Детска урoлогия, Пирогов – 9154371 /детски урологичен кабинет/

Доц. Кюркчиева – детски уролог /завежда детската урология в Пирогов/ - 0888655504, частен кабинет – 9520324, ул. “Балша” 5, Поликлиника “Краси”, прегледи - четвъртък от 14 до 16 ч. /след предварително записване/, 30 лв. преглед, евентуално при преглед с ехограф още 30 лв.

д-р Момчилов /уролог в Пирогов/ - 0888 770 310 и 048 848 122

д-р Чаначев -  0887 36 91 50


д-р Панчев - 0898491633, служебен - 915 4371, 9154372

д-р Пандаров  0889625990

д-р Гайдаров /детски уролог/, /Правителствена болница/ - 0885597550

доц. Близнакова - 0887 366 652 /Варна, детски нефролог/


линкове към старите теми:
тема 1
тема 2
тема 3
тема 4
тема 5
тема 6
тема 7
тема 8
тема 9
тема 10
тема 11


Виж целия пост
# 1
pc_sistemi, благодаря за обновената информация - надявам се, че ще бъде полезна за много родители тук.
Надявам се темата да е пълна с хубави новини и постижения на малчовците.  Hug
 
 
Виж целия пост
# 2
Съобщението е изтрито от pc_sistemi
Виж целия пост
# 3
pc_sistemi, да, буева си е първоизточника
на вратата на кабинета си пише доц.д-р Анелия Буева, а за преглед си платихме 50лв, така че според мен си е хубаво, че си го ъпдейтнал  Hug
сори

наде - предписа АБ, защото 7 дни поред правихме промивки на пишлето с калиев перманганат, още една преди вземането на пробата и отделно малчо почна да пишка преди да му лепна колектора, минута след като го извадих от разтвора и реално хванахме втора струя и във въздуха
по-стерилно вземане на урина на едномесечно бебе...здраве му кажи  Confused
явно си има и това е
ще го борим

абигейл - чудесни новини, хайде все така  Hug
Виж целия пост
# 4
Надявам се  че не ви  досаждам  но  искам  да  попитам  на  болните  дечица в  Бг  не  се  ли  дават  диети    newsm78

ние  сме  постоянно  на  диета  ,заради  бъбречната  недостатъчност   Embarassed  и  имам  нужда  от  такава  консултация  спешно  за  понижаване  на фосфора   в  кръвта  в  момента

Системи   не  можеш  ли да помогнеш с  нещо       таблици   диетолози   детски   или  нещо    на  тая  вълна



Не  пишат ли  в  темата  майки  на  които  децата  им  правят  перитониална  диализа 

или  те  си  имат    тяхна  тема   newsm78


Виж целия пост
# 5
Надявам се  че не ви  досаждам  но  искам  да  попитам  на  болните  дечица в  Бг  не  се  ли  дават  диети    newsm78

ние  сме  постоянно  на  диета  ,заради  бъбречната  недостатъчност   Embarassed  и  имам  нужда  от  такава  консултация  спешно  за  понижаване  на фосфора   в  кръвта  в  момента

Системи   не  можеш  ли да помогнеш с  нещо       таблици   диетолози   детски   или  нещо    на  тая  вълна



Не  пишат ли  в  темата  майки  на  които  децата  им  правят  перитониална  диализа 

или  те  си  имат    тяхна  тема   newsm78



до колкото помня /не следя темата щото ми е невъзможно/ но тук реално са малко децата с бъбречна недостатъчност - не в бг имам в предвид, а във форума
за диализата чувам също за пръв път - не че имат отделна тема, просто няма родители на такива деца тук....
имам много заболявания за които някои родители пишат за първи път

като гледам подфорума ни с годините то създаването му - постепенно хората с деца с проблеми се учат да споделят, да не са сами в болката...но предполагам, че в бг с по-тежките диагнози е трудно да намериш време да пишеш защото по мои скромни наблюдения повечето време си по болниците в отвратителни условия и дори когато пациента е извън болница на близките му не остават сили да седнат зад компа
по скромни и предимно филмови наблюдения на запад условията са такива, че дори в болницата можеш да ползваш интернет...докато в бг дори тоалетна понякога ползваш едва ли не на др етаж камо ли някакви технологии

но svear ти имаш какво да споделиш макар и за чужбински методи на лечение за проблема ви - защо не напишеш  как ви лекуват и защо? вярвам може опитат ит да бъде тополза за някои родители
Виж целия пост
# 6
Тони, успех и споко - вярвам гадовете са на външно ниво....
какво каза БУева - какви размери измери?
Виж целия пост
# 7
Mомичета, благодаря за поздравите! Hug Дано и вашите терзания свършат скоро.  Praynig
Сега мисля само да изследвам всеки месец или при съмнение. Въпреки, че пак от време на време изпуска по малко. Но пък за сметка на това, вече две нощи сам се буди да ми каже, че му се пиша- така беше преди 5-6 месеца, преди да започнат проблемите. По съвет на Лилова не му натрапвам положението, не му се карам. Опитвам се да съм спокойна и в останалото време, да не се карам много за хилядите бели и изобщо да му засвидетелствам пълно приемане и много обич. Разбира се, компромиси с възпитанието не правя, но смених методите. Спрях и да се карам за яденето, че там ни е голям проблем. И мисля, че всичко това даде резултат- някак по-спокоен е и по-уверен. И друго- понеже все още ползваме гърне понякога, един път дневно го пълня с вода и калиев перманганат да поседи няколко часа.
Виж целия пост
# 8
svear, много тъжно ми стана като прочетох за вас. Аз от скоро се сблъсках с този проблем  Sad т.като освен детето /с ВУР/, майка ми се оказа с ХБН 1ст и аз се интересувам в последния месец по проблема. Лечение до колкото разбирам няма, а диетата е лечението. Правят и се изследвания през 2 седмици и всички показатели се разместват. В тази връзка трябва да се балансират, но ти най-вероятно си много по-наясно от мен. И за това няма единна диета, а за всеки е индивидуална в зависимост от стойностите. Съвета ми е да си намериш добър нефролог или диетолог който да следи и да казва какво точно кога да се включва и изключва в диетата. Имало някаква програма по която включиха майка ми и не се налага да ходим за направления всеки път. Много важни са стойностите на креатенина /да не се вдигнат/, защото това довежда до диализа. Ами не мога друго да ти кажа, защото и аз търся инфотмация по темата. Ето няколко сайта които намерих, но е много общо. И както ти казвам всичко е индивидуално за различните пациенти в различните моменти. Ето http://web.kidneypatientguide.eu/page.php?11 , http://www.puls.bg/cat/93/bybrechna_nedostatychnost__diagnostika … ie_issue_330.html , http://zdrave.rozali.com/konsultaci-zdrave/p7188.html . Намерих ги в Google, сигурно има и други статии. Успех ти желая и ако намериш нещо полезно ще се радвам да споделиш.
Виж целия пост
# 9
Здравейте и от нас!Изкарали са добре на Хисаря.Сега нещо се опитва да се разболява, но го отдавам на смяната на климата.Мисля, че витамин С ще помогне и този път и няма да пием антибиотик/отдавна не сме пили, иначе сме закърмени с АБ/.Аbigale, мисля, че подходът ти е правилен и аз така подходих към дъщеря ми и даде резултат/и при нас все още не на 100 %, но и това ще стане Praynig/Pc_sistemi, бил ли си юни месец 2004 в урологията, защото си мисля, че те засякохме за няколко дена, но не съм сигурна.А тогава Чаначев лекуваше една очарователна Калина. която беше оставена в дом, но докато ние бяхме там дойде едно семейство, което я осинови.  bouquet за тях.Svear, имам приятелка, която работи в диализен център и ще я попитам за диета.Знам само, че дават на пациентите шоколад след диализата.Чао ,за сега!
Виж целия пост
# 10
Моля ако някой има информация да помогне. Тук ми се стори най - подходящо да попитам за следния проблем. В 22 гс казаха че бъбречните легенчета са в горна граница. 0.6 мм . Къде мога да намеря информация за размери  в различните месеци и до колко сериозен е този проблем. Бебчето е момче . Предварително благодаря
Виж целия пост
# 11
Jonima, на теди в 21г.с. му замериха бъбречните легенчета по 0.7, проследихме и в 31г.с. - пак бяха по толкова, т.е. не растяха, но пак бяха над нормата
четох сума си неща в нета (което не е чак толкова хубаво, че започва да се стресира човек)
ето едно линкче http://www.thefetus.net/page.php?id=1709
можеш да търсиш и сама с  "mild pyelectasis"
иначе при нас - теди не вдига Т, наддава добре, пишка добре, но пък има бактерии в урината и сега пие АБ
като цяло за по-драстични мерки тип операция се говори при размери над 1см...

наде - ще те излъжа точно колко ги измери, но по-малки излязоха отколкото при лилова
ще погледна бумагите (че писа на ръка на жената и малко трудно и разбирам) и ще кажа  Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Toni благодаря много !!! Доста се успокоих . Пожелавам ви бързо да преборите  бактериите и всичко да е ок
Виж целия пост
# 13
привет!
то не смея много да се похваля да не ме чуе  Twisted Evil , но все пак
пуснахме днес урините на теди и в нормалната има само 2-3левкоцита и пикочни кристали
дано утре и стерилната да е ок  Praynig

jonima - казват, че по-често се израстват тези проблеми, дано да е така Hug
Виж целия пост
# 14
pc_sistemi, благодаря за обновената информация - надявам се, че ще бъде полезна за много родители тук.
Надявам се темата да е пълна с хубави новини и постижения на малчовците.  Hug
 
 


pc_sistemi, да, буева си е първоизточника
на вратата на кабинета си пише доц.д-р Анелия Буева, а за преглед си платихме 50лв, така че според мен си е хубаво, че си го ъпдейтнал  Hug
сори



Изявление до разглеждащите тема  "Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 12"

Уважаеми потребители,
Някой от вишестоящите старателно ми е изтрил подписа, част от първото мнение и единия ми отговор без да се обоснове. Преди време пак старателно ми бяха изтрили аватара отново без да се обосноват, докато не разпратих ЛС до всички модератори на раздела.  В знак на благодарност аз върнах старата информация от първото мнение (с цитатите искам да покажа че бях сложил подобрена версия на информацията за уролозите и  нефролозите. Имаше хипервръзки към лечебните заведения в които практикуват. има малко промени във информацията. Едната докторка си беше сменила титлата. други двама доктори също се бяха издигнали в йерархията)  Чакам обяснение защо са ми изтрити горепосочените неща.



Добавено на 06 август 2008 г.  ~ 09:20 часа

Сега 12 часа след изявлението още нямам официален отговор защо ми са изтрити нещата.  Чакам отговор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия