По колко контракции е нормалмо да има на ден в 28г.с.

  • 5 375
  • 11
Здравейте момичета, по колко контракции е нормално да има в 28г.с.- или ако изобщо е нормално да има контракции.Под контракции аз разбирам -стягане на корема ниско долу (втърдяване) и лека болка(наподобяваща менструална).Има ли момичета, които са бременнни горе долу в тези седмици  и не чувстават тези смущения, защото док ми каза че повечето жени след 25г.с започват да получават контракции.Изписа ми да пия магнерот и ми каза че ако болките се засилат или зачестят да му се обадя.На ден аз получавам около 5-7 контракции.Дали е нормално това или да му се обадя?
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай,аз имах контракции още от 6 месец, и то по 5-6 на ден,нормално е (стига да не запоЧнат много на често и на равни интервали от време) Peace .Мислех си Че щом имам от толова рано контракции ще родя преди термина,но уви...бебка реши да излезе Чак в 42 г.с.Желая ти успех,леко и безпроблемно раждане  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 2
Не всеки ден, да речем през 2-3 за по 2-3 от 21г.с. имам доста повече като бройка конткракции каквито описваш. А преди това също, но без болка. Почивка май е най-доброто.

Бъди положителна и ще го добутаме до края Hug

Ако се притесниш много, естествено се обаждай, то ще ти стане ясно.
Виж целия пост
# 3
И аз имах контракции, но и през ум не ми е минавало да ги броя.Единствено ги засичах на колко време са.Пиех Магнерот и Но-Шпа и по-често се чувах с лекарката ми, при нужда и ходех по-често, освен за редовните консултации.
Виж целия пост
# 4
Не знам ... аз родилните си не ги усетих в началото , ама съм тежък  случай голям заплес съм  Embarassed
Питай доктора си.
Дано не е проблем  Peace
Виж целия пост
# 5
Аз по това време имах по 7-8 на час, не на ден!
Изкарах без проблеми до края на деветия месец.
Виж целия пост
# 6
защо не се консултираш с гинеколога си?
Виж целия пост
# 7
От 5-ти месец имам такива контракции по няколко пъти на ден.Пиех Магнерот и Но-шпа до началото на
9-ти месец.Мислех си,че ще едва ли ще изкарам до края и ще родя по-рано,но родих 4 дни преди термин.
Виж целия пост
# 8
Аз съм горе долу твоите седмици и съм в същото положение,да не кажа че имам доста повече контракции.Не ги броя изобщо.В понеделник бях на консултация,доктора не видя нищо обезпокояващо в това.Не пия нищо.
В интерес на истината и аз малко се притеснявам,не заради самите контракции,ами защото чувствам че ми трябва почивка,а малкия не ме оставя за секунда на мира,но.............мисля положително  и това е.Успех!!!
Виж целия пост
# 9
Колкото по малко са Ви контракциите в 28 г.с , толкова по-добре . Но ако имате задължително почивайте повече и не се преуморявайте, не прекалявайте с разходките и не вдигайте тежко. Родих в 30 г. с   и знам какво са постоянни контракции от 5-месец. Ако имате контракции не ги подминавайте , а се погрижете за себе си и за неродените Ви бебета. Peace
Виж целия пост
# 10
Почивай повече и си пий лекарствата които ти е дал доктора. Ако почнеш да имаш по-чести контракции не чакай, а отивай на лекар. И като цяло не се шашкай  Hug
Виж целия пост
# 11
По принцип е нормално да имаш контракции в 28 г.с.
Почивай повече и си пий Магнерота. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия