Каква ваксина сложихте?

  • 997
  • 12
Малката ми дъщеря е на 2 месеца и трябва да и правят ДТК ваксината.Вчера,обаче докторката ми каза и за ваксината Пентаксим,коята била платен вариант на безплатната ДТК +полиомиелитната ваксина.Спомена ,че също е на три приема +реимунизация и всяка ваксина ще ми струва над 60 лева.Чудя се  има ли смисъл да дам толкова пари,като си има безплатен еквивалент.Предимството,което ми изтъкна,е че децата по-леко я приемали,само че голямата като беше малка си я боцкахме с обикновената и нищо и нямаше.Ако само това и е предимството,какъв е смисълът newsm78В
Виж целия пост
# 1
Използвай търсачката - страаашно много е писано по темата.
Аз категорично предпочетох Пентаксим, но все пак между двата вида ваксини разликата не е от небето до земята. Ако не ти е лесно в момента да отделиш 3 пъти по 60 лв, и още 60 след година, спокойно можеш да използваш и безплатната ваксина. Много хора изобщо са против ваксините, така че черно и бяло няма.
Виж целия пост
# 2
Използвай търсачката - страаашно много е писано по темата.


Пентаксим  Peace
Виж целия пост
# 3
По - добре се понася, има много по - малка опасност от евентуални странични ... последствия. За мен това бяха достатъчни основания.
Виж целия пост
# 4
Сложих Пентаксима вьпреки,4е е платена,по добре се понася.Вторник сме на третия Пентаксим,не сьжелявам,защото много добре я понесе.Купувам я от Марешки 52лв. Peace
Виж целия пост
# 5
Предимството,което ми изтъкна,е че децата по-леко я приемали,само че голямата като беше малка си я боцкахме с обикновената и нищо и нямаше.Ако само това и е предимството,какъв е смисълът newsm78В

Ако това, че се приема по-добре не е причина за теб, не я взимай.
Аз смятам, че това е най-основателната причина да дадеш тия 60лв. (аз я купувам за 50) щом става въпрос за здравето на детето ти. Това че по-голямото ти дете не е проявило странични реакции, не значи че малкото също ще е така! + това ще го боцкат само четири пъти (напред във времето), а не осем - както е с обикновената ваксина!
Виж целия пост
# 6
Страничните ефекти оказват влияние върху здравето на детето и боцканията са доста травмиращи за тях.Затова за мен по добрия вариант е Пентаксима.
Виж целия пост
# 7
Купувах Пентаксим. По пречистена е, има по-малка вероятност от странични реакции след поставянето и.
Виж целия пост
# 8
На дъщеря ми слагахме безплатната ваксина, но тогава не знаех за Пентаксима, добре я понесе и не е имало странични ефекти. Сега, когато съм запозната с този въпрос купуваме Пентаксим. Това, че по- принцип се приема по-леко и спестява по 1 боцкане в срок от 3м. са основателни причини да я предпочетем.
Виж целия пост
# 9
Аз ползвах Пентаксим и нямаше странични ефекти. Купувах ваксината от аптеката в поликлиниката в ж.к. Тракия (Пловдив) на цена от 55лв.
Виж целия пост
# 10
По - добре се понася, има много по - малка опасност от евентуални странични ... последствия. За мен това бяха достатъчни основания.
Не ми се свидят пари за детето ми,и не жаля такива.Още повече когато става въпрос за здравето и!Ние сложихме Infanrix,за пентакцим не бях чула.
Виж целия пост
# 11
Ние сложихме Тетраксим.Отначало бях решила да я купувам,но докторката ми каза че в нашата поликлиника от април месец е безплатна.Обаче си имаше странична реакция-38.4 и зачервено около убождането.
Виж целия пост
# 12
На дъщеря ми слагах тази по касата.
На сина ми  купувахме инфанрикс и полио по касата.
 И при двамата не е имало усложнения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия