Помощ - живак!!!

  • 1 766
  • 12
Днес разбрах, че синът ми е счупил тези дни един живачен термометър (от големите) и не ми е казал. Намерих счупеният термометър, но не и живакът. Не знам дали е съвпадение, но от три дни той е със страхотни червени петна по лицето и тялото, ходихме на лекар - казаха "алергия", даже биха инжекции орбазон. Но "алергията" не минава... Дали може да е от живака? И какво да направя да неутрализирам действието му, като дори не знам къде го е счупил (не казва, сигурно не си спомня...). Знам, че се ръси сяра, събира се с магнит или лейкопласт, но аз просто не го виждам къде се е пръснал... Освен това съм и с четиримесечно бебе, което отгоре на всичкото кърмя... Страх ме е от живачните изпарения, кажете какви мерки мога да предприема?!   
Виж целия пост
# 1
идетете с детенце на лекар и обясни от какво се съмняваш,че са обривите.Нека му направят изследвания.Моята дъщеря счупи термометар за мерене на Т и тогава ме успокоиха,че това не било истински живак,а нещо като спирт.
Дано някоя друга мама ти даде съвет как да процедираш в къщи.
Виж целия пост
# 2
Нашият е живак - със сигурност!!!  Sad
Виж целия пост
# 3
звънни в ХЕИ и поискай някой да дойде да го събере
Виж целия пост
# 4
И аз мога да го събера. Въпросът е, че НЕ ЗНАМ КЪДЕ Е!!!
Виж целия пост
# 5
Аз  може и да съм голяма паника, но на твое място моментално бих извела децата от къщата. Щом кърмиш в никакъв случай не тръгвай ти да събираш живака. Викни някой да ти помогне- обърнете навсякъде и все ще изкочи.
Виж целия пост
# 6
Преди време малката на приятелката ми счупи термометър и те чак в гражданска защита звъняха, за да питат как да реагират. Казаха им да го съберат - със сяра, но виждам че си наясно. Но те така и не откриха къде го е счупила и съответно нищо не събраха. Мисля, че им бяха казали, че се изпарява и ако е минало време едва ли ще го открият, просто да проветрят.
Виж целия пост
# 7
Поръсва се със сяра за да неутрализираш действието,но първо трябва да го намериш newsm78!Пази детенце! Sad
Виж целия пост
# 8
Мини хубаво с прахосмукачката и после хвърли торбата. Друго не ми хрумва в твоя случай. Потърси около мястото където е бил термометъра. Живакът в един термометър не е толкова много, че да направи беля. Освен това сега е топло и можеш да държиш прозорците отворени за да се проветрява.
Виж целия пост
# 9
Живакът е тежък и става на малки топченца. Може да попадне в съвсем малки дупчици.Живакът не е за пренебрегване, натрупва се в организма и трудно се изхвърля. Но не се паникьосвай.
Купи сяра и поръси там, където е счупен и след това хубаво почисти с прахосмукачка.
Преди години, когато голямата дъщеря счупи термометъра, изхвърлих мокета от стаята. Тогава посред зима слагахме паркет.
Виж целия пост
# 10
Купи сяра и поръси там, където е счупен и след това хубаво почисти с прахосмукачка.
Преди години, когато голямата дъщеря счупи термометъра, изхвърлих мокета от стаята. Тогава посред зима слагахме паркет.


Аз пак казвам -НЕ ЗНАМ КЪДЕ Е СЧУПЕН, не мога да наръся цялата къща и да сменя всички настилки. Трябва ми по-приложим съвет!
Виж целия пост
# 11
Съвет не мога да дам, но огледай за ранички и по теб, и по детето. Аз знам, че може от отворена рана също да влезе. Това с мокета не знам доколко ще помогне, защото е тежък и лесно ще премине между нишките и ще падне още по-долу. Знам, че не ти помогнах много, но се надявам всичко да е наред. Успех!
Виж целия пост
# 12
И аз бях счупила живачен термометър от големите. Наръсихме цялата стая с сяра и след 3 или 4 часа я събрах с прахосмукачката и измих пода 3 пъти с вода. Само ако правиш тази процедура изкараи детето в друга стая или някъде навън.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия