И пак за кучетата на детските площадки.

  • 2 738
  • 48
Една случка днес в градинката ме провокира да пусна тази тема:

Седим си с една приятелка на пейката,а нашите мъници си щъкат около нас.На съседна пейка седят две майки,едната от които
ни е позната.Децата им са по-малки от нашите с няколко месеца(ако това има значение).Моят синковец е много подвижен и прелюбопитен,непрекъснато снове из градинката.Но днес близо до пейката,на която бяхме седнали се беше излегнало едно куче,
(не беше домашно,със сигурност) и си лежеше в средата на припек,обаче моят Калоян много обича да ходи и да ги дърпа кучетата за ушите.На село имаме питбул,когото  използва за конче,но това е друга тема.Казвам го,за да подчертая,че обичам кучетата,но мисля
че всичко си има граници.Та,въпросното куче си лежеше,но синът ми упорито искаше да го дърпа за ушите.Аз няколко пъти го дърпах от него и му обяснявах,че не го познаваме това куче и че не трябва да го пипа.Майката от съседната пейка,която не познавам стана и
каза,че кучето е с нея,и че е чисто,даже се опита да му отвори устата,за да се уверя,че нищо нямало да му направи. Rolling EyesАз не казах нищо.
След има-няма 2 минути Калоян пак се затича към кучето,аз казах на моята приятелка,че трябва да се чувствам виновна,че съм си пуснала детето в градинката и детето ми безпокои кучето.Явно са ме чули на съседната пейка(а аз не го казах с цел те да ме чуят,просто ми стана неприятно),и се чува едно-"Чувствай се както си искаш!" ShockedАз-Моля?Въпросната майка ми обяснява как нали ми е казала,че кучето е добро,и че няма да го ухапе.На което аз отговарям,че все пак е куче и му нямам вяра,колкото и да е добро и възпитано.И че не разчитам на късмета си дали ще ми се размине гнева на кучето. Naughty"Ако направи нещо-АЗ отговарям!" #ShockedТова беше нещото,което всъщност ме изуми.Толкова се ядосах,че единственото,което и казах е,че нито я знам коя е и каква е,че така ще ми говори.И че не му е мястото на кучето(бездомното!) при децата!И защо не видях нейното дете да ходи при въпросното куче и да му бърка в устата.Наистина можеше да стане доста хаплив диалог,но аз се въздържах,по принцип съм доста цапната в устата,но този път прекратих спора,защото ми се стори безсмислен.Обаче после ме хвана яд. Close

Кажете ми аз ли не съм в ред или такова поведение е нормално?За мен не е,не толкова кучето ми пречеше.Вбеси ме репликата-
"АЗ отговарям!".Сигурно стана доста объркан постинга Embarassed,ще се радвам да прочета и Вашето мнение.
Виж целия пост
# 1
.......
И защо не видях нейното дете да ходи при въпросното куче и да му бърка в устата.
.............



О.К. права си. На кучетата не им е мястото на детската площадка- независимо домашни или не.
А защо нейното дете не ходи при кучето- защото не проявява нездраво любопитство и интерес.
Не защитавам бездомните кучета и техните "стопани", но така и така ги има и явно няма да се избавим от тях. Затова грижа на родителите е да научат децата си да не закачат песовете, колкото и миролюбиви да изглеждат.
И ние на вилата имаме две големи кучета, с които дъщеря ми се въргаля из двора и прави какво ли не. Но, знае, че  непознатите не се закачат.
А нейната реплика, че тя отговаря-  newsm78- всъщност отговаряш ти за детето си, а тя за кучето.

Важно е да разберем за съжаление, че няма кой да ни пази децата и да се съобразява с тях. Това си остава изцяло отговорност на родителите.
Виж целия пост
# 2
Съгласна съм със всяка твоя дума!
Проблемът беше не толкова,че позволявам на детето ми да пипа кучето,а че това е най-нормалното нещо на света.
Моето мнение е,че щом като кучето е с нея,поне да го беше викнала да стои/лежи близо до тяхната пейка.
Далеч съм от мисълта да оставям детето да пипа и бърника навсякъде.Той все пак е на 1г.и 3м. и тепърва му се обяснява и
възпитава.За интереса-не знам дали е нездрав,просто му е любопитно,а нейното дете беше по-малко от годинка,и като казах,
защо нейното дете не бърка на кучето в устата,имах предвид тя да го сложи при кучето,детето не знам дали ходи само.
А за отговора-демек ми дава гаранция за кучето,на 100% е сигурна в него,а не,че отговаря за кучето.
Важно е да разберем за съжаление, че няма кой да ни пази децата и да се съобразява с тях. Това си остава изцяло отговорност на родителите.
Това ми е пределно ясно!И никога не съм разчитала на никого,освен баща им,да ги пази и отговорността винаги си е била наша.
Виж целия пост
# 3
Аз съм голям противник на кучетата в детските площадки.
Вместо там децата да си играят спокойно, те трябва да се съобразяват с някакви кучета ее не съм съгласна с това. Както и да си възпитавам детето в една игра винаги може да се подразни кучето и последствия да има. Затова мястото на кучетата е извън детските площадки според мен.
Виж целия пост
# 4
Трябваше да й кажеш, че щом е нейно, трябва да го води на каишка, а не да лежи насам натам.
Виж целия пост
# 5
Не е викнала кучето при нея, защото не е нейно, а е сладкото помиярче пред блока, което всеки храни, и което спи до вратата на входа.
При нас има същия проблем и напълно те разбирам и ти съчувствам.
Имаме си 4 "домашни любимеца", които няколко съседки хранят и кучетата респективно ходят навсякъде с тях дори и на детската площадка.
Само че, едно от тях съвсем не е миролюбиво и налита на тичащи деца. Караме се почти ежедневно, но ефект няма. Отговорът е, че зелените площи и пейките са на всички.

И преди имаше тема за кучетата на детските площадки, там го бях написала- въпрос на възпитание!
 Peace
Виж целия пост
# 6
И при нас има една Шара,за щастие е миролюбива,но идва с една жена на площадката.Итази жена,когато градинката е
пълна с деца вика кучето и го кара да легне под пейката,и кучето лежи под пейката,докато въпросната жена е на площадката.
Това за мен е по-добрия вариант,наистина тревните площи са обществени. Peace
А,и забравих,последната реплика на майката беше:"Възпитавайте ги тогава вашите деца да  убиват кучетата .Така ще пораснат добри хора!" Shocked
Виж целия пост
# 7
Не мога да се съглася, че детските площадки са за всички! Макар, че обичам кучетата, но детската площадка затова е детска за да играят на нея децата. Добре, че не съм била аз на мястото на авторката на темата, защото не ме интересува колко е добро и колко обезпаразитено кучето, просто не му е там мястото и не ме интересува кой с какво гарантира за него.  В началото на градината има огромен знак "Забранено за кучета". Който иска да излезе едновременно и с детето и домашния любимец ще се наложи да подбере маршрута или промени броя на разходките.
Виж целия пост
# 8
Никакви кучетата нямат работа по детските площадки, са съжаление обаче освен, че ги използват  за кучешка тоалетна, разнасят болести, бълхи, кърлежи могат да бъдат и агресивни. Обичам кучета, но полудявам като видя някой пес да се изхожда в пясъчник, или градинка, в които си играят малки дечица.
Виж целия пост
# 9
 Peace Детските площадки са за деца а не за кучета. Така, че не са за всички.
Никакви кучетата нямат работа по детските площадки, са съжаление обаче освен, че ги използват  за кучешка тоалетна, разнасят болести, бълхи, кърлежи могат да бъдат и агресивни. Обичам кучета, но полудявам като видя някой пес да се изхожда в пясъчник, или градинка, в които си играят малки дечица.
Напълно подкрепям.
Виж целия пост
# 10
Ужасяват ме кучетата по детските площадки  Close Не само, че замърсяват  Sick а и са заплаха за нищо неподозиращите ни деца. Синът ми няма страх от кучета и посяга да ги пипа, а не се знае как би реагирало едно куче на емоционална детска реакция  Confused
Виж целия пост
# 11
А,и забравих,последната реплика на майката беше:"Възпитавайте ги тогава вашите деца да  убиват кучетата .Така ще пораснат добри хора!" Shocked
Естествено, че няма да ги възпитавам в убийство на кучета, но в никакъв случай няма да толерирам подобни помияри и стопаните им и дори бих реагирала по-остро и от теб.
Виж целия пост
# 12
Неадекватни, полуоткачени, всезнаещи, агресивни и прочие хора винаги ще има... за ужас и пример на останалите Simple Smile Кучетата нямат нищо общо...
Виж целия пост
# 13
Аз съм голям противник на кучетата в детските площадки.
Вместо там децата да си играят спокойно, те трябва да се съобразяват с някакви кучета ее не съм съгласна с това. Както и да си възпитавам детето в една игра винаги може да се подразни кучето и последствия да има. Затова мястото на кучетата е извън детските площадки според мен.


И с риск да съм крайна, мястото на кучетата е САМО  на определени за целта места. Докъде я докарахме-ние и децата ни да се съобразяваме с  кучетата, е няма що-честита еволюция на "венеца на природата"
Виж целия пост
# 14

Evka, аз бих реагирала по-остро, дори може би по-грубо от теб.
Какво излиза?! - че кучетата са по-важни от децата, видиш ли искало да стои точно до тази пейка... Стопанката на кучето и с дете даже  Crazy

Мартини, и аз съм крайна като теб - мястото на кучетата НЕ е на детските площадки  Naughty
Ако се налага преминаването през такава, въпреки, че при желание винаги би могло да се намери друг път, добре е кучето да е с каишка! 

Надявам се мамите, които са се познали в тази тема да преосмислят поведението си!
В името на децата, пък било то и чуждите!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия