Утрогестан - орално или вагинално?

  • 6 804
  • 30
Здравейте, имам следното питане: получих зацапващо кървене в 6 г.с. и лекарят ми предписа утрогестан 3 по 1, само че в  листовката четох че при бременност не е добре да се приема орално. Моля, който го е използвал да сподели как се пие.
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319208.0
Днес пуснах същата тема, а на моята листовка изобщо не пише такова нещо. И защото доктора ми даде да си избера смятам да ги вземам както е писала Хера
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за информацията  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Аз го взимах до 12г.с само вагинално. Лекаря ми каза, че така по добре се усвоявал. Ако го взимаш орално може да има странични ефекти като виене на свят.
Виж целия пост
# 4
Аз също пих Утрогестан до 12 седмица, май беше 2 пъти по 1. И един път орално един път вагинало, както дойдеше. Странични ефекти при мен не се появиха!
 
Виж целия пост
# 5
Аз също имах кървене към 12г.с. и ми предписаха утрогестан вагинално,май беше 3пъти Х 1.
Виж целия пост
# 6
Аз го пиех до края на 3 я месец.Нямах проблеми.
Виж целия пост
# 7
Благодаря Ви момичета за отзивчивостта, нещо тази бременност от самото начало е проблемна, та почнах за всичко да се шашкам
Виж целия пост
# 8
На мен лекарят ми препоръча да го пия, за по-сигурно. На мен обаче ми се гадеше от него и затова се разбрахме сутрин да го пия, защото съм в движение, а вечер преди лягане - вагинално.
Виж целия пост
# 9
При орален прием на Утрогестан получавах замаяност и сънливост,много силно ми действаше.
Затова като забременях го прилагах само вагинално до 12 г.с.
Виж целия пост
# 10
Аз го приемах вагинално Peace. Докторът каза, че така се щади черния дроб при едно по-дълго приемане както беше при мен - до към 13-14 г.с. мисля че беше (вече забравих точно Embarassed)
Виж целия пост
# 11
Ех, момичета, не смятате ли, че е най-добре да попитате лекарите си?!
Аз съм го приемала само орално, без проблеми. Но все пак - може би всичко зависи от конкретния случай! А бремеността не е шега работа и се изисква съвсем сериозно отношение по тези въпроси. А не да чакаме да видим кой как го  е приемал и ние да правим като мнозинството! ooooh!
Виж целия пост
# 12
Да,предполагам според случая и предписанието.Явно може и по двата начина.Аz блиzо един месец вагинално,2 пъти,сутрин и вечер.
Виж целия пост
# 13
Ех, момичета, не смятате ли, че е най-добре да попитате лекарите си?!
Аз съм го приемала само орално, без проблеми. Но все пак - може би всичко зависи от конкретния случай! А бремеността не е шега работа и се изисква съвсем сериозно отношение по тези въпроси. А не да чакаме да видим кой как го  е приемал и ние да правим като мнозинството! ooooh!

Естествено че първо се пита лекаря, на мене той ми каза аз да си избера как да го приемам
Виж целия пост
# 14
Здравейте, имам следното питане: получих зацапващо кървене в 6 г.с. и лекарят ми предписа утрогестан 3 по 1, само че в  листовката четох че при бременност не е добре да се приема орално. Моля, който го е използвал да сподели как се пие.
И на мен ми се наложи в 7 г.с. заради зацапване. Вагинално х2 вечер.

Не се шашкай, сега плода се закрепва. Само ще си почиваш повече и няма да се натоварваш. Първият триместър трябва да се пазиш повече Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия