Варицела и бременност?

  • 980
  • 4
Здравейте!
Много съм притеснена за моя близка,  бременна във 2-рия месец, а е имала контакт с племенничката ми, която се оказва болна от варицела....Притеснявам се за нея, защото преди около 9 месеца направи спонтанен аборт и се опасявам да не стане нещо и сега... Cry Cry Боже, дано всичко се размине!

...Някой знае ли по какъв начин влияе вирусът на варицелата върху една бременност?
Виж целия пост
# 1
А тя боледувала ли е някога от варицела?Аз бях във втори-трети месец,когато момчетата ми се разболяха,но аз съм я карала като малка.Бях питала доктора си все пак и той ме успокои,че не е страшно,но все пак й кажи да се консултира с лекаря си!
Виж целия пост
# 2
Моя позната се разболя от варицела в 1-2 месец на бременността си. Отрази й се много зле - страхотно повръщане, по 10-15 пъти на ден, обезводняване, беше на легло а на всичкото отгоре никой лекар
(обиколи много) не се нае да каже дали има опастност за плода - все пак не е рубеола, но си е шарка. Накрая направи аборт (не спонтанен - по нейно решение).
Аз тогава бях в 7-8 месец бременна и бях в контакт с нея ден преди да й избие шарката (още не знаеше, че е заразена). Слава Богу аз не се заразих, но понеже се бях притеснила ме пратиха в института по заразни и паразитни болести да ми направят титър (изследване за антитела), за да стане ясно дали съм заразена и да не треперя 2 седмици - колкото е инкубационния период. Аз ходих там, но от там ме пратиха другаде, че вече не се правелине при тях. Не помня къде беше, така и не отидох, а и изследването ми се видя скъпо Sad
Не че ти помогнах, но нека се консултира с гинеколога си и да решат дали да правят изследвания. Стискам палци да не се е заразила!
Виж целия пост
# 3
Моята сестричка се разболя когато беше в 4-5 месец..............След много четене и консултации докторите и казаха, че няма да има проблем и бебто ще е добре.така и стана!тя се поизмъчи милата,но всичко мина добре!Дано не се разболее и желая успех!
Виж целия пост
# 4
Моя позната се разболя като бременна в 4-ти месец,беше й тежко,но всичко се размина,бебето се роди абсолютно здраво.И още нещо,бебето придобива имунитет и не се разболява от варицела,т.е. изкарва я заедно с мама в утробата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия