Помогнете със съвет, ако сте минали през това!

  • 2 103
  • 35
   Не иска вече легнала. Sick Само да се наведа над нея и се хваща за каквото докопа да се набира. Не сте виждали такава щастлива физиономия, когато успее. Crazy Клатушка се още патето, а иска да седи Party Страх ме е да я държа в мен седнала или да я подпирам с нещо, малка е още. Sick Преди месец се научи да се обръща и вече се влачи по спалнята на гмуркания Confused
Зачервява й се носа, уморява се и почва да плаче. Единствения начин да се успокои е да я разнасям из апартамента по корем, а тя да мисли че се движи размахвайки ръце и крака. Ей така изглежда отстрани. Може и да ви се стори весело, ама аз се притеснявам! Sad

   

Ей сега докато й готвх обедното пюренце от стаята се чу ТУП и после не е истина как се успокоявахме. За първи път "слезе" сама. #Crazy Добре, че долу е мекичко. ooooh! Само се беше уплашила.
Виж целия пост
# 1
Не разбрах за какво се притесняваш. Слагай я в кошара за игра или на одеяло на пода, за да не пада. Иначе нищо ненормално не виждам - голяма сладурана е твоята бебка!
Темата ти май не е за тук.
Виж целия пост
# 2
Не виждам защо трябва да се притесняваш.По скоро би трябвало да се притесняваш ако лежи без дя проявява някаква активност.Ами просто не я оставяй без наблюдение на спалнята.Слагай я в кошара както е писала Mrs. Lovett или си вземи постелка за активна гимнастика.И този период ще отмине и ще дойдат опитите за ходене.Тогава вече ще ти трябват здрави нерви ( като гледам моята позната с нейното бебче на 11 м.) Така е - не е лесно да си майка.
Виж целия пост
# 3
   Притесняват ме опитите й да седи. Нали е опасно за гръбнака на тази възраст?
   В кошара не седи - стига до обиколника, заравя си лицето вътре и почва да пищи. На решетки въобще не смея да я оставя, а възглавничките дето ги бях накупила ги подарих на приятелки.
   В количката прави мост и отново пищи Sick. И така, докато не я вдигна.
   Не знам колко е обичайно това поведение, ама надничайки в другите колички Embarassed нещата не изглеждат така Confused
   Не е глезанка, защото сами я гледаме и не е свикнала на ръце само да я носим. Просто няма време.
   Чудя се аз ли бъркам някъде и как мога да й помогна.
   Много ми е трудно да гледам как се извива и плаче когато не може да се движи така, както тя иска. :

   А за къде ми е темата? Embarassed Аз тук пиша, защото сме от бебетата на АМ, а не намирам раздел за подобни теми. Освен това, честно казано трудно се ориентирам още във форума.
Виж целия пост
# 4
Темата ти е за "Бъдещи и настоящи майки", защото на АМ или не, всички деца минават през този етап на двигателно развитие.

Няма за какво да се притесняваш, остави човечка да дивее на воля, само я обезопаси (мое мнение - най-безопасното място за едно бебе е подът, защото от него няма как да се падне, единствено трябва да го поддържаш много чист). Колкото повече се движи, толкова по-добра координация и ориентация ще има. Без плач няма да мине, но това е само докато се научи как се прави нещото, на което се учи в момента (пълзене, сядане).

Много хубава косичка има  Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
  И аз имам такова човече-на 5мес. започна да се напъва,след седмица-две седна стабилно.Е,трудно е да се каже стабилно,но имам в предвид,че я возех в количката и когато качвахме и слизахме по тротоарите-не падаше и не се кандилкаше по нос..така и с пълзенето,ама тя пълзи назад ooooh!
 Умрях си от притеснение,водих я на педиатър и ми казаха,че си имаме добър тонус и да свиквам.Проблем са паданията,защото дъщеря ми се търкаля по леглото и се върти по него,но не желае да е на земята и колкото и одеяла  да слагам,тя не ще да си играе там.
 Известно решение на този"проблем"-сменихме количката и сега е само в лятна,повече седнала,а като посвикна в нея се съгласява и полегне малко и в нова кошара за игра;сега вече я слагам и в проходилка по малко,за да не ми е все в ръцете.
 Така и сега има нов проблем-опитва се да се изправя,но определено мерака ни е по голям от възможностите и само реве от тази си неспособност,ама-или ще свикна,или тя ще стане.Само ме  е страх да не вземе това да стане по скоро,че след ставането идва и тръгването,а е такова малко .....
Виж целия пост
# 6
Нормално поведение на 4 месечно бебе. Всички искат да седят, но не е добре.
Вече си видяла, че може да пада, внимавай Peace

Аз я слагах легнала на пода и я заровах с играчки.
Виж целия пост
# 7
Все едно описваш моя бебо преди два месеца и нещо! На мен ортопеда ми каза, че детето щом иска и се пробва значи е готово. Но да ти разкажа какво те чака  - Освен плъно стоене при бебо и носене и угаждане(шото иначе е рев) след някои и друг ден(седмица) започва неистово желание за ходене и изправяне. Даже на 5 месеца започна да се върти в количката, за да може да се опита да се хване някъде и да се изправи или просто да е в поза "пълзене". На 6м започна да се изправя сам, а вече две седмици по-късно и крачки прави като се хване някъде. Цялата кошарка е в 2 ката обиколноци, които са смачкани до неузнаваемост. Всички лекари ми казват, че няма проблем! Просто си било по "палаво" детето. Но аз имам проблем - нямам почти минута, защото е супер малък и нищо не преценява и се хвърля и пада и продължава и ... Даже вече мислиме за гледачка, защото ходих на лекар и от преумора имам "вегетативна аритмия". Добре, че поне едната баба се впрегна та в момента тя го занимава, а аз малко отмарям.
Виж целия пост
# 8
Все едно аз сьм писала това,поне се успокоих с това за коли4ката.Ние сме по сьщия на4ин,само докато го сложа в коли4ката на мост и запо4ва да пищи.Аз сьщо не бях виждала други бебета да правят така и се бях шашнала.Ами ве4е изобщо не я ползвам,само се носим Sadвсе се надявам като запо4не да стои нещата да се оправят
Виж целия пост
# 9
Всичко, което детето прави самичко е нормално.
Нормално е да опитва да сяда.
АКО успее без никаква чужда помощ да седне, също ще е нормално.

...но се съмнявам:)

Остави я на пода, върху одеало, оградена с играчки - да открива Света:)
Виж целия пост
# 10
Е ние сме на същия хал. Явно е нормално за тая възраст. Имам мира само ако заспи или сме навън и я нося изправена в кегурото. Напоследък я слагам в столчето за хранене (купихме го преди 2 седмици) - то е на колелца и облегалката му се спуска назад. Взимам с мен в кухнята да гледа какво правя - само така мога да свърша някоя работа в кухнята за 10-15 мин. Поне шишетата й да измия...
Виж целия пост
# 11
Моята беше така на 5 месеца. И аз я оставях на пода с играчките. Да се мъчи сама да си ги взема и т.н. Когато излизахме с количката се  опитваше да сяда, но нямаше вътък  Mr. Green Нормално е да се опитва да сяда, сега открива какво може да прави и й се иска да е самостоятелна.  Peace
Виж целия пост
# 12
Темата ти е за "Бъдещи и настоящи майки", защото на АМ или не, всички деца минават през този етап на двигателно развитие.

Няма за какво да се притесняваш, остави човечка да дивее на воля, само я обезопаси (мое мнение - най-безопасното място за едно бебе е подът, защото от него няма как да се падне, единствено трябва да го поддържаш много чист). Колкото повече се движи, толкова по-добра координация и ориентация ще има. Без плач няма да мине, но това е само докато се научи как се прави нещото, на което се учи в момента (пълзене, сядане).

Много хубава косичка има  Heart Eyes

И аз мисля, че на пода е най-безопасно. Постлала съм едно одеяло и върху него китеници да е по-мекичко, защото веднъж си изтряска главата в паркета като се обръщаше. Обаче и там като е никакви играчки не я интересуват - само се пъне да пълзи и разочарована от неспособността си крещи и плаче, докато не ида и не я взема на ръце.
Виж целия пост
# 13
Сама знаеш, че не е полезно да я слагаш да сяда толкова рано, но може да я оставяш в леглото и/или кошарата или на пода върху одеяло.
Лично аз моето дете никога не съм го оставяла на спалнята след като навърши 3 месеца.
Виж целия пост
# 14
Пускай я на пода да си се въргаля. Слагай я за по малко в кошница за кола или нещо такова... някоя люлка с играчки или шезлонг...тип на фишър прайз може да са й интересни.
За истинско сядане е малка. Като успее да седне -  тогава...

моя лично от двумесечен се нервираше и пънеше като е легнал...докато не седна не се кротна...и веднага почти и стана на крака и почнаха упражненията и напъните да ходи...има такива деца....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия