Резултати от пробен кюреаж....

  • 5 763
  • 8
На 25,07 ми правиха пробен кюретаж,понеже цикала ми продължи 15 дни и направих 2 кръвоизлива със съсиреци...
Не можаха да го овладеят с медикаменти и затова се наложи пробен кюретаж
Днес си взех епикризата,която гласи:
Хистологичен резултат: необилно ендоцервикална лигавица с огнищни хеморагии.
Ендоцервико-ендометриум-преходна лигавица с елементи на типична жлезиста хиперплазия и хеморагии

При тази епикриза ми обясниха ,че няма нищо страшно и ми изписаха duphaston от 17 ден след абразиото в продължение на 10дни 2 х 1 табл. Лечението да продължи така 3 месеца- 10 дни от датата на цикъла
Да ама на мен така и не ми стана много ясно защо и как   цикъла ми беше 15дни  #Cussing out
Може ли някой да ми разтълкува на нормален език епикризата и защо е нужно да пия duphaston
 Hug
Виж целия пост
# 1
ОЗначава, че лигавицата ти е удебелена повече от нормалното, няма атипични клетки.
Лечението при хиперплазия е прогестерон по схема, дуфастона е такъв, обикновено 3-6 месеца. При хиперплазия обикновено се получават кръвоизливи и кървене извън менструалния цикъл - мено-метрорагия.
по информация от интърнет сайтове
Не пречи да потърсиш в интърнет (не във форуми).
Подлежиш на контролен преглед.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти Hug
Мислите ли че мога да заменя  duphaston   с Vitex Agnus Castus
http://www.herbamedicabg.com/
Поразрових се и е изписван при жени  за повишаване на прогестерона
Виж целия пост
# 3
Здравей и аз съм с хиперплазия само където на мен ми е писано "умерена хиперплазия и полипоидни разраствания".И на мен докторът ми каза че всичко е наред и ми изсписа Дуфастон 2х1 от 15 до 25 ден.
Лечението да продължи така 3 месеца- 10 дни от датата на цикъла
Не разбрах при теб от кой ден ти е даден да го пиеш?
Виж целия пост
# 4
От 17 ден след абразиото
т.е. на 25,07 ми беше абразиото - значи да го почна на 11,08-  10 дни, 2х1 табл.,
после като ми дойде от първия ден на М.- още 10дни и така ...3 месеца
Виж целия пост
# 5
Все пак при изписването на хапчета се взима предвид и дозировката.

Аз пия дуфастон 3х1, хиперплазията се оправи, но в резултат на хормонален дисбаланс възникват други дреболийки за лекуване.
Моят съвет е преди да си започнала с хапчетата да си направиш едни хормонални изследвания.
Като не пия прогестерон пак получавам кръвоизливи, но нямам хиперплазия вече, а проблемът идва от друго нещо.

Успех!
Виж целия пост
# 6
Пак се включвам - на мен ми бяха казали след абразиото да изчакам да ми дойде и денят на прокървяването се брои за първи ден от менструалния цикъл. От там да броя дните.
Но на теб са казали да броиш за първи ден денят на абразиото - това го чувам за пръв път, но не съм специалист. Ако са ти казали точно това, следвай предписаното ти лечение, но ако не си съвсем сигурна, консултирай се допълнително с гинекологът, назначил лечението ти.
Виж целия пост
# 7
Точно така ми обясниха- от деня на абразиото 17 дни...
Да си призная - все още имам зацапване,но според лекарите няма проблем Sad
Виж целия пост
# 8
Мен ме учудва това че доколкото разбирам на теб са ти казали да пиеш от 1 ден на МЦ следващите 3 цикъла така ли?Ако греша ме поправи интересно защо от 1 ден на цикъл  newsm78 Иначе е нормално да има леко течение след абразиото и аз имах май 1 седмица.Ти къде го прави абразиото?
Госте а при теб как е назначен дуфастона от кой ден на цикъла го пиеш?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия