ДАВАТЕ ЛИ ОМЕГА-3 РИБНО МАСЛО НА ДЕЦАТА СИ

  • 64 681
  • 59
За какво се дава омега-3 рибно масло на децата и полезно ли е?
Виж целия пост
# 1
Рибеното масло е вид хранителна добавка. Спомага за правилния растеж на децата, като повишава имуната защита и те са по-устойчиви при простуда и инфекции. Добре действа на ставите, като ги подържа еластични. Влияе положително на сърцето и кръвоносните съдове!

Когато беше по-малка мойта дъщеря го пиеше, но сега не го иска. Аз го пих до скоро, защото имам проблеми с мигрената и умувам как да я накарам, та да почне пак да го пие newsm78
Виж целия пост
# 2
Иржи, благодаря за отговора. Мисля да давам на дъщеря ми, тя е на 4 год., но не знам дали и тя ще го пие!
Виж целия пост
# 3
Аз редовно го взимах от 3 до 14 години мисля...
Мнооого съм умна ( hahaha )
Виж целия пост
# 4
От около една седмица и аз давам на сина ми рибено масло по съвет на позната аптекарка.Тя ми каза,че укрепва организма като цяло,предпазва от инфекции и като цяло е много полезно за растежа и павилното развитие на децата.Има такова,което е за деца,драженцата са много малки и лесно се преглъщат,по 200бр. в шишенце са.
Виж целия пост
# 5
Българското не го препоръчват,че е лабораторно, давам и вземам вносно от акули ЕСКИМО КИДС, МН.ПРИЯТЕН ВКУС ,ТЕЧНО, ЧЕ НЕ СМЕ х ХАП4ЕТЕТА, МН. е полезно при днешното нездравословно хранене !!!! Лятото се почива, НО наблягаме на рибата !!!
Виж целия пост
# 6
да попитам-от каква възраст може да се дава?
Виж целия пост
# 7
ЗАЩО ЕСКИМО-КИДС
1.Защото формулата му е създадена специално за деца и съобразена с техните нужди- уникална комбинациа от омега-3, 6 и 9 ПМК, витамини Д и Е;

2.Защото е натурално – източник на омега 3 са дълбоководни риби, живеещи зад полярния кръг, а омега 6 и 9 са от растителен произход

3.Защото е с много висока чистота и стабилност;

4.Съдържа естествен антиоксидантен комплекс, патент на Cardinova с името “Pufanox”, който запазва ЕРА и DHA устойчиви на окислителни промени.

5.Има приятен аромат „Тути-фрути”на база естествени есенции от портокал, розмарин, череша и с охота се приема от децата.

6.То е сиропче, лесно за дозиране;

7.Натуралното рибено масло е подходящо за деца от 1 година нагоре и се предлага в аптечната мрежа При подрастващите над 12-13 годишна възраст, където не е необходим допълнителен прием на омега-6 и на витамин Д, може да се ползва като източник на омега-3 Ескимо-3.

Дали ще увеличим консумацията на риби като сaрдина, сьoмга, треска или ще изберем подходяща добавка към храната от най-близката аптека, каквито са натуралните продукти от Швеция „Ескимо-3” (за възрастни и „Ескимо-кидс” – изборът е наш, но при всички положения приемът на омега-3 е необходим, за да бъдем по-жизнени и здрави и за да намалим риска от редица заболявания.

Виж целия пост
# 8
Стара поговорка гласи „Рибата е храна на мозъка”. Проучванията през последните години доказаха, че тази поговорка не е случайна и че консумацията на риба действително ни прави по-интелигентни, като причината се крие в омега-3 полиненаситените мастни киселини (ПНМК). Консумацията на риба през последното столетие е намаляла значително и при повечето от нас тези киселини са в недостиг.

На Българския пазар Ескимо-кидс на Шведската фирма Кардинова е продуктът на база омега-3, разработен специално за деца и съобразен с техните нужди. Прием на омега-3 полиненаситени мастни киселини с храната или под формата на добавки е много полезен особено за най-малките в периода на тяхното израстване. Тези киселини спомагат за:
-физическото и интелектуалното развитие на децата;
-повишават способностите им за запаметяване и концентрация, вербалните им способности;
-освен това укрепват имунната система.
-намаляват инфекциите на горни дихателни пътища и отити;

Проучвания при деца, приемали дневната доза Ескимо-кидс показва значително подобряване способностите за концентрация, запаметяване и решаване на задачи.

Омега-3 имат благоприятен ефект и при деца с чести инфекции на горните дихателни пътища и възпаления на ушите, при деца със суха кожа и дерматити, при деца с астма.

Редица изследвания доказаха и позитивния ефект на омега-3 при деца с ADHD (дефицит на внимание и хиперактивност).

Проучване на 113 деца , на възраст от 1 до 12 години, приемали дневната доза (1 ч.л.=5 мл)

Ескимо-кидс в продължение на 4 месеца дало следните резултати:
-При деца с чести инфекции на горни дихателни пътища – подобрение при 69%
-Деца със суха кожа – 78%
-Деца с хиперактивност – подобрение при 69%
-Деца с проблеми при четене – подобрение при 40%
-Деца с проблеми при запаметяване – подобрение при 59%

Ескимо-кидс – търсете в аптечната мрежа!

Официален вносител за България: "Хелсон" ООД
E-mail: helson@dir.bg, тел.               02/962 85 76       


Виж целия пост
# 9
А може ли да се дава едновременно с имуностимулатори като ехинацея например? Защото аз давам на дъщеря ми  ехинацея и се притеснявам, че ще й станат много добавките?
Виж целия пост
# 10
Само това ли е възможността? Ескимо?
А българското, какво като е лабораторно? Какво ще навреди на детето бълг. рибено масло или просто няма да помогне, няма да действа?  newsm78
А вариант на друг производител има ли? Едва ли в целия свят се произвежда само бълг. и на Ескимо...Което, за разлика от родното, струващо около 3 лв. е около 20 лв.   Wink

Не се заяждам, питам просто, щото това дотук ми звучи много като реклама... Wink
Виж целия пост
# 11
Това ми прозвуча малко,като реклама на Ескимо Thinking
Омега-3 понижава сърдечния ритъм при почивка и подобрява функцията на сърдечните камери;
антитромбоцитен ефект- Омега-3 намаляват степента на кръвосъсирване.Напоследък Омега 3 мастните киселини са много популярни сред спортуващите. Основна причина за това е ролята на им в регулирането на имунитета.Но Омега 3 МК има не само във въпросното Ескимо,на аптечният пазар "бълва" от тях.По-принцип препоръчват Омега-3,които са изолирани от съомгата,счита се че при нея има най-много Омега-3 МК
Виж целия пост
# 12
Основната причина да се дават омега 3 мазнините на деца е факта, че са есенциални за развитието на мозъка. Освен това, както вече някои споменаха имат добър ефект върху сърдечно-съдовата система, диабет и т.н. 

За тези, които четат английски, малко популярна информация от проверени източници:
http://www.burnbraefarms.com/nutrition/omega.pdf
http://www.heartandstroke.com/site/c.ikIQLcMWJtE/b.4401253/k.A0F … n_need_Omega3.htm
Виж целия пост
# 13
Извинявам се,

но просто ви съветвам даже бг-то да е натурално, да знаете 4е е от риби от 4ерноморе, силно замърсено и затворено, септична яма за отпадъците ... това са кратки данни от едно 4уждоезиково списание за екология... Не забравяйте 4ернобил, някои от изпуснатите елементи от менделеевата таблица имат години разпад..., а реакторите продължават да изпускат отровите си подземята, с подпо4вените води отиват директно в по4вата и морето...
Виж целия пост
# 14
Доколкото зная, Омега 3 се добива от северни риби, така че варианта замърсена риба от черно море отпада Peace
Давам на децата по 1 капсула Омега 3 и 9 през зимата. Отразява им се много добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия